Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129

W tych maleństwach, które teraz pokazałem w ogóle nie daję obciążenia - jeśli chcę żeby pływały, bo te akurat minimalnie są wynurzone :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

wobler129 Czytam tak twoj post i nie wiem ocb, ale nagle myśle wrzuce do Google co to jest ten oczlik Tapsa. Patrze a tam woblerek taki jak mój. Tylko że już ktoś wcześniej przedemną wymyślił takiego. Gdy go robiłem na niczym sie nie wzorowałem a wzór do oklejenia skopiowałem z jakiegoś taniego chińskiego woblerka. Tak więc jest to dziwny zbieg okoliczności, ale też fajna sprawa że myśle tak jak inni maniacy którzy robią woblerki. :oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wobler wzrowany na wyrobie pewnej firmy :oops: , Sami wiecie jakiej. Jednak testy nad wodą nie przyniosły żądanych rezultatów więc wkleiłem ster i teraz pracuje wyśmienicie.Ma 4cm długosci i waży 8g. Jest to wobler pływający głęboko schodzący.

b2a790899c4879c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ponieważ jeszcze nie próbowałem takiej opcji, ale wydaje mi się że raczej będzie cieżko bo taki papier chyba z jednej strony jest śliski. W takim razie albo bezie go cieżko nakleić , albo gdy wydruk zrobimy po stronie sliskiej to może sie rozmazać. Pomysły zawsze należy wyprobować, bo może być to na przykład strzał w dziesiątke z użyciem tego papierl. Tak więc może jednak warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie cienki papier to poszukajcie samokopiującego do drukarek igłowych. Używają takich w firmach do drukowania faktur. Z tego co pamiętam to są różne i nie ktróe naprawdę cienkie. Ale nie wiem jak taki papeir zachowa się w kontakcie z tuszem. Może być jak bibuła i rysunek się rozciapie...

A może jest na forum modelarz i wie gdzie można kupić kalkomanię do zadrukowania?? Ja kiedyś kupiłem na Allegro arkusz A4 czystej kalkomanii do drukowania na laserówce ale nie sprawdziła się zupełnie. Warstwa, nazwijmy to, nośna była badzo cienka i po namoczeniu w wodzie zwijała się niemiłosiernie a jakiekolwiek dotknięcie jej na wobku (jak się udało ułożyć) kończyło się rozerwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav weź najcieńszy papier do drukarek, bodajże 60 czy 80 i śmiało drukuj na nim. Jedna sprawa, musisz użyć kleju który solidnie namacza papier (musi zmięknąć) robi sie wtedy dużo łatwiejszy do układania(bardziej plastyczny). Jak zrobisz to dokładnie to efekty bardzo miło Cię zaskoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwykły papier do drukarek, tyle że najcieńszy.

Ja robie na papierze kupionym w carrefour. Ryza kosztowała może z 10 zł, więc wydatek niewielki. Chyba w mniejszych paczkach jak 500 szt. nie sprzedają nigdzie, ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich strugaczy, i od razu zwracam się do was z prośbą o pomoc w odpowiednim wyważeniu woblera boleniowego (chodzi mi o to aby jego praca jak najbardziej odpowiadała wzorcom boleniowym).

Oto jaki kształt ma wystrugany przeze mnie korpus (oczywiście po odjęciu płetw ;)

http://www.rybieoko.pl/media/fotki/ryby/ukleja

A tu zamieszczam linki znalezionych na haczyku fotek ilustrujących (według mnie), miejsce usytuowania obciążenia.

Mam nadzieję, że autor tych fotak wobler129 nie obrazi się na mnie, że wykorzystałem jego materiały w tym poście.

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2118&postdays=0&postorder=asc&highlight=wobler&start=825

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2118&postdays=0&postorder=asc&highlight=abc&start=660

Jeśli chcesz zrobić boleniówkę i to bankowo pracującą to rób tą z moich fotek :wink:

No nie koniecznie tą- jest wiele sprawdzonych boleniówek które warto wykonać samemu, to co piszesz że obciążenie z tyłu osłabi mu pracę, może troszeczkę tak ale poprawi lotność a przeniesienie środka ciężkości wzdłużnego da mu pracę w pionie tz lusterkowanie, a ten element pracy może być skuteczniejsze od pracy ogonowej. Przykładem mogą być bezsterowe boleniówki które ciężar mają rozłożony na całej długości a swoją skuteczność nieraz udowodniły swoją moc, a pracy ogonowej nie mają w ogóle jedynie lusterkowanie.

Panie Romanie czy mógłby pan zademonstrować na rysunku jak uzyskać to lusterkowanie, bo nie potrafię sobie tego zobrazować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

ketonal witaj :wink:

Mam nadzieję, że autor tych fotak wobler129 nie obrazi się na mnie, że wykorzystałem jego materiały w tym poście.

Oczywiście, że nie - korzystaj z nich do woli :mrgreen:

Co do boleniówek, to ostatnio studiowałem nowe obciążenie, ale nie wyszło to za dobrze - woblery pracowały fajnie, ale co jakiś czas w prądzie zbyt mocno przechylały się w bok i wyskakiwały z wody. Nie pomogło zmniejszenie sterów, ani przeginanie oczek. Mam już uszykowane kolejne kawałeczki drewna i może niedługo pokombinuję, bo sezon tuż tuż :wink: Tym razem zrobię bardziej smukłe :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Poczytałem, pooglądałem, naostrzyłem nożyk i powstało kilkanaście wobków na majowy wypad. Oto kilka z nich.

33125efbce8728d6m.jpg

A tutaj kilka powierzchniowych dziwactw.

cbc233b693ff3887m.jpg

Obecnie maluje setke owadopodobnych kruszynek, kilka żabek i jerki. Efektami sie oczywiście pochwale :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne jak na pierwsze struganie

Pierwsze to nie jest, bo wobki robie już od kilku latek. Przez długi okres robiłem je z form i żywicy, potem długa przerwa, no i teraz znowu lipa. Teraz robie je tylko dla siebie, więc będą na pewno dopieszczone. Te na fotach są jeszcze do poprawek, no i technike malowania muszę zmienić, bo za smród farby dostałem opiernicz od kobiety. W ruch idą kredki i pobawie się z oklejaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie lakierów jakich koledzy z forum używają do pokrywania woblerów. Sam używam jakiegoś lakieru śnieżki jednak nie do końca jestem z niego zadowolony. Jaki lakier, Waszym zdaniem jest godny uwagi?? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav91 To dokładnie mamy ten sma lakier i na prawde jest miekki i jeszcze na dodatek ten lekko z żółciały kolor. Tak więc zdecuduje sie na zakup właśnie tego lakieru domalux jachtowy ktory polecił dzienciol. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.