Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory też używałem jedynie Domaluxu i wychodziło nienajgorzej. Problem zaczął się dopiero gdzy użyłem farby koloru miedzi, fajny efekt, niestety z Domaluxem nie chce ona współpracować.spin, fajne "cacuszka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeżeli to pytanie do mnie :?: to oczka maluję tymi samymi sprayami co korpus. Trochę lakieru na kartkę, patyczek odpowiedniej średnicy i kropka, po wyschnięciu, czarny spray na kartkę, gwoździk z odpowiednią główką i kropka w poprzednią kropkę :lol: Stery wklejam przezroczystym Poxipolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bboobb, robie tak samo :mrgreen:

Maćku ja doszedlem do wniosku, że jak mam robić pojedyńczo to wole nie robić bo strasznie długi czas schnięcia jest. I nie za bardzo mi się uśmiechało by mi się przebieranie w robocze ciuchy na kilka minut dziennie :oops: Ja robie teraz serie 7 wobków i idzie spokojnie. Każdy robie jak by był wyjątkowy poprostu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Rav na stronie 22 w tym temacie jest prześwietlenie slidera. Ja do 7cm. wobka stosuję obciążenie o wadze od 6-10 g. (pływający-tonący) Jednak dokładne obciążenie musisz dobrać sam do materiału jakiego używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak patrze na te wasze cudeńka i mam coraz mniej wątpliwosci z czym na wiosne wyrusze na drapieznika :lol: Prawde mówiac to tak sie napatrzyłem, ze nie wiem czy po sesji sam sie nie wezme za pierwsze próby :roll::mrgreen: Czy ktoś mógł by mi napisac co powinienem kupic aby wykonac wobka. To znaczy balse i co jeszcze aby to jakoś wyglądało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje najnowsze wytwory. Eksperytmentowałem trochę z lakierami. Ten pierwszy wobek miał mieć kolor miedzi, niestety nie bardzo to wyszło, ale dzięki forum już wiem gdzie tkwił błąd. Przy następnych użyję wskazanego wyżej lakieru Beckers Parkettlack i wtedy zobaczymy :?:

fc04d173d780c840m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,

Ja się na razie wyleczyłem z "manii tworzenia woblerów", bo:

-nie mam z czego strugać :?

-dość mocno się skaleczyłem utrudnia mi to pracę (ach, te nożyki do tapet :D)

Aje mam jeszcze jeden niedokończony wobler, i nie wiem, czym zakryć dziurę po wklejaniu stelaża i ciężarków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
-nie mam z czego strugać :?

No problem :wink: Trochę chęci - do lasu po lipę :mrgreen:

-dość mocno się skaleczyłem utrudnia mi to pracę (ach, te nożyki do tapet :D )

Miałem tak parę razy ale strugałem dalej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jest grecka spatolino

Czy to jest też samochodowa, igdzie jest do nabycia :?:

Krzycho Wędkarz- nie myślałem że się poddasz :?: Wiesz że tam gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, takie zdarzenia trzeba wkalkulować w ryzyko, ale swoją drogą to ostrożności nigdy za wiele :lol::lol:

A teraz pokaże Wam mój ostatni wytwór, komplecik wzorowany na Finach o dł 9,5-8-6cm(do kupienia)

f19ac395283a8642m.jpg

Wreszcie dopracowałem już swoje formy, i zaczyna to wyglądać całkiem nieźle, jeszcze drobniutkie ustereczki ale nie rzutujące na ich użyteczność. Tak wyglądają surowe

1fbe8ccf06f2fdc7m.jpg

A tak na gotowo

d614e0cf5a4b67e8m.jpg

12569b1994d5d003m.jpg

e978212a97318964m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spatolino jest akrylową szpachlą budowlaną, szybko wysycha, nie pęka, jest łatwa w obróbce, kupuję ją w Tropsie w pojemniku 0,250 lub 0,5 kg, dla mnie nie ma lepszej.

Roman - woblerki bardzo ładne, ale ja nie mam zaufania do pianki (także balsy) - zbyt łatwo niszczą je potem szczupakowe zęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.