Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

Damian21, za8-10 zl msz puszke akrylu w sprayu (150ml) paleta kolorów wystarzająca by mieć kłopot z ich wyborem :wink: . w zeszłym roku kupiłem około 8 kolorów i pomalowałem ponad 50 wobków i jeszcze sporo na ten sezon strugania zostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

ja też miałem zawsze problem z tym zakręcaniem drucika. Z nacinania zrezygnowałem i przerzuciłem się na wklejanie uszek. Nie umiem niestety zrobić na nich zrobić gwintu więc wklejam nie zakręcone.

Cierpliwości trzeba do wobków:P Teraz niedawno wobki zaczęły mi jako tako wychodzić, a strugam rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczka wklejone w ten sposób mogą Ci po pewnym czasie wylecieć. Tu podaje link, który powinien rozwiązać problem. http://pl.youtube.com/watch?v=_UN1NONHoCM . Ja oczka skręcam nieco inaczej - w imadełko wkładam gwoździa do wkrętarki/wiertarki wkładam obiema końcówkami zgięty drucik, zaczepiam go o gwóźdź i zaczynam skręcać. Powstaje wtedy bardzo ładny gwint :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy wędkarze. Mam taki problem z woblerami, wykonuje je sam wychodzą w miarę przyzwoicie ale nigdy nie wiem ile włożyć ołowiu, kładłem różnie i 5% i 120% masy woblera i wychodziło tak że na 10 woblerów dobrze pracowały 2-3, co zrobić żeby pracował każdy a ie kręcił się lub wyskakiwał z wody???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2118&postdays=0&postorder=asc&start=0

nie wiem czy już to czytałeś ale tu napewno znajdziesz odpowiedź, jest tego dużo bo aż 83 strony, ja czytanie tego tematu musiałem rozłożyć na 3 dni, ale naprawdę warto jest tu bardzo dużo ciekawych i ważnych informacji, dokładnie Ci tego nie wytłumacze bo dopiero zaczynam zabawe z woblerami, ale polecam lekturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej wkleisz na super glue, balsa,lipa sporo "piją" tego kleju przy okazji utwardzają sie wkoło oczka , robiłem test wytrzymałości takiego sposobu montażu ..żyłka trzydziestka strzeliła dla mnie to w zupełności wystarza gdyż robie wobki max 5 cm i używam żyłkinie grubszej jak 0.18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://xoomer.alice.it/cjbur/a_jerk_scardola4Misure.htm

wyjaśnione jak robić wobki oklejane wydrukami, nawet są przygotowane boczki płotek w różnych rozmiarach

włoskiego nie znam ale ja drukuje na najzwyklejszym papierze i drukarką atramentową

próbowałem kiedyś laserem na kalkomanii ale schodzi pod domaluxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zakupiłem klej epoxydowy Dragon i wydaje się że nie da rady wyrwać tego uszka z korpusu. Zauważyłem też, że jeśli mamy ręce brudne w tym kleju i natrzemy nim korpus to drewno wchłonie go trochę i powierzchnia się utwardza i wygładza....tak więc można tak balse zabezpieczyć.

Co do drukowania na atramentówce...ja robiłem tak i to jest dobry sposób. Drukowałem teksture na najzwyklejszym papierze i rysunek ryby smarowałem baaaardzo obficie klejem zeby był bardzo mokry(do tego celu dobry byłby wikol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, nie ma jakiejś ostrej akcji ale grunt, że chodzi:)

Na jaką rybę?-hmm chciałbym użyć go do łowienia w pstrągowej rzece więc może jakiś duży okoń, pstrąg(o ile się poszczęści mi:P)....Ale jaka by ryba nie wzięła to będę zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.