Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się zrobić foto moich boleniowych wobków, ale słabo z jakością zdjęcia :( Dziś powinien być nowy aparat to najwyżej poprawię zdjęcia na lepsze :)

99a8073d1dea16c2.jpg

94df8512c2c72386.jpg

Jeszcze raz sorki za jakość :roll:

A i na pierwszym zdjęciu widać bliznę. Już się mnie pytano, czy podcinałem żyły :oops: Nic z tych rzeczy po prostu to był wypadek przy pracy gdy dopiero uczyłem się strugać wobki :cry:

I jak możecie to piszcie czego brakuje takiemu wobkowi bo z bolkami prawie w ogóle nie miałem doczynienia :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zaczynam dopiero przygodę ze spiningiem, a przy okazji próbuję robić woblery (jak by nie było ze względów ekonomicznych), a poza tym w zimie dla mnie nuda (spod lodu nie łowię), tak, że pozostaje jedynie haczyk.pl i ewentualnie od tego roku próby strugania. Przejrzałem co znalazłem na ten temat, a jak coś "wykombiniję", nie omieszkam pokazać (jeżeli będzie co). :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129 swego czasu napisałem do Ciebie na pw, niestety nie dostałem odpowiedzi (chyba, że nie dostałeś tej wiadomości), ale jak będę miał jakieś pytania, będę pamiętał, na razie kombinuję lipę (i tu chodzi mi o drzewo żeby by nie było niedomówień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem się pochwalić i świeżo nabytym aparatem - widać chyba po jakości wcześniejszych zdjęć a teraźniejszych :lol: - i wobkami. Dziś kolejne korpusiki poszły w ruch - i coraz to lepsze kształty. Wobek ze zdjęcia to wobek z poprzedniej strony tematu tyle, że foto zrobione innym aparatem :mrgreen:

8b121d26d351959f.jpg

37a45d74089b9df3.jpg

A tutaj foto mojego teraźniejszego warsztaciku :oops:

68c27bba085f15df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech dziękuję za rady :wink: Właśnie główkuję nad sterem i główkuję :sad: Bo wobki pracują jak typowe "przecinaki". Ja chciałem zrobić coś oryginalnego i sprawić by żywiej pracowały :roll:

Właśnie kombinuję i kombinuję. A boki są ciemno-szare. Na foto tego nie widać aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest waga tych wobków i jak rozłożone jest obciążenie??

Wobki mają rozłożone obciążenie na całej linii brzusznej. Tylko na środku i bardziej z przodu jest więcej obciążenia. Zmusiło mnie to dlatego, bo znajomi chcieli co najmniej 10g a ile ważą i tak nie wiem. Jak skończę, tego co teraz robię - chyba będzie to oryginalny model - od niego będę odwzorowywał resztę. Tylko najpierw muszę go skończyć i trochę potestować :roll: A i ster zrobię tak jak mówisz. Czyli prosty, długi ster? coś takiego:

_

| |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Jeszcze lakier i ster. Chcę stworzyć jednego wobka, którego nie będę zabierał nad wodę - i będzie to oryginał i na nim będę bazował i odtwarzał następne wobki. Rzeczywiście łatwiej będzie tak strugać - mając wzorzec :) Po jutrze dostaję lakier tylko muszę go wypróbować - czy nie będzie pękał na wobku, czy będzie twardy i czy będzie miał cieńkie warstwy.

26bf198c71b635af.jpg

I jeszcze jedno :tak:

5662e45bbbcc4a24.jpg

I tutaj foto steru w wobku - nie wklejony tylko wsadzony. Artech o taki ster Ci chodzi? Tylko uwaga bo ster troszkę krzywo wsadzony :oops:

4a3a7de2bef8ec3b.jpg

PS Artech jak zrobię całość z kotwicami to go zważę :wink:

A i wobek jest jak ja to nazwałem "zabezpieczony". Ma pod spodem już 5 warstw lakieru. Np. przy dużej rybie farba kolo kotwicy odpryśnie to woda do drewna się nie dostanie. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, chyba zaczne robic wobki :mrgreen: tylko musze duzo poczytac i kupic materialy. W razie czego bede pytal :wink:

Plusy widze takie : powieksze arsenal przynet, troche zaoszczedze :cool:, bede mial robote i satysfakcje, ze zlowie rybe na wlasna zrobiona przynete :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.