Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

chym

nie wiem o co ci chodzi czy jak rozpoznać drzewo czy drewno...

jeśli drzewo to wpisz w google i zobacz jak wygląda, najlepiej jej szukać jak kwitnie bo wcześniej usłyszysz niż zobaczysz :D a dokładniej chodzi mi o pszczoły jest ich wtedy cała masa tak na poważnie to nie wiem jak Ci dokładnie wytłumaczyć,

jeśli drewno, to jest to jasne, miękkie drewno, nie widać na nim słojów, wysuszona jest lekka (jeden z najlżejszych krajowych gatunków drewna) podczas szlifowania papierem ciężko osiągnąć gładką powierzchnię powstają takie miękkie zadziorki (wyleciało mi zgłowy jak to nazwać) ale da się je zlikwidować po pierwszym impregnującym lakierowaniu,

to chyba tyle

jak chcesz to napisz mi adres na PW to mogę Ci podesłać kawałek deseczki lipowej jeśli coś znajdę i jak się pochwali co Ci wyszło ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam dzisiaj od rana walczyłem wreszcie z woblerkami z pianki forma już wczoraj była gotowa a dzisiaj próby z pianką wykonałem już chyba z trzydzieści i żaden nie spełnia nadziei nie wiem coś robie nie tak bo po wyjęciu wobler przybiera jeszcze 1/3 objętości próby zmniejszenia dawki pianki nic nie dały bo albo było nie wypełnione albo były wżery, może jeszcze za szybko wyjmuję z formy już sam nie wiem, jeśli ktoś ma w tym temacie doświadczenie to proszę o radę, będę zobowiązany, a tak to wygląda :mad:

ab899dc87d92f4dem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woblerów z pianki nie robiłem,ale z pianką miałem do czynienia dość długo ,wiem ze są pianki które prawie ,powtarzam prawie nie rozprężają się i ich struktura jest o wiele bardziej skupiona podobna do extrudera ,poszukam jak się nazywa ,bo nie pamiętam ,wiem natomiast ze była bardzo droga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Na Allegro wyszło dużo nowych aukcji z balsą. Są okrągłe beleczki, kwadratowe kołeczki oraz prostokątne deseczki. Znajdziesz wszystko czego potrzebujesz :cool:

PS u mnie wobki powoli się zaczynają jak co roku. Tym razem zacząłem robić ukleje :grin: Ale to i tak nie jest to samo, co w zimę, gdzie jadę partiami. Teraz pojedyncze egzemplarze... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie znów powolutku, powolutku zaczynają się woblerki. Na lato zawsze mam przestój. Za to zimą robię ich aż w nadmiarze :mrgreen: Teraz mimo iż nie łowię boleni kombinuję dla znajomych z wobkami boleniowymi. Właśnie skończyłem kształt korpusu. Tylko zaokrąglić i dorobić parę "szczególików upiększających" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wobek poszedł drugi raz do podkładu :) Niedokładności - a w tym modelu było ich wyjątkowo mało - się wyrównały i wobek jest gładziutki. Dla bezpieczeństwa za 1 godz. pójdzie do trzeciego podkładu.

A jak u Was z wobkami? Macie może foto najświeższych wyrobów :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niemal całe lato w wolnych chwilach kombinowałem z wobkami z pianki i wreszcie zaczeło coś z tego wychodzić. Trochę słabe fotki ale to tak na szybkiego, jak dokończę tą partię jak na fotce to pokażę w całości, są to wobki z pianki o neutralnej pływalności o długości 5 i 7cm wagi jeszcze nie znam, oklejane tkaniną i chyba tak w skrócie tyle, a już są po wstępnych testach i wygląda na to żebędzie wszystko ok, ryby to najlepiej zweryfikują.

61a9395f55f39671m.jpg

854a5d4ea68dc365m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roman gawlas fajowe te Twoje wobki :grin: Ja z pianką nie kombinuję na razie. Wolę postrugać :wink:

Mój wobek już gotowy do malowania - ale dla bezpieczeństwa pomaluję go rano - lepiej poczekać niż miałbym coś w nim spaprać :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używacie Lakieru Domalux z czerwonej puszki? Jak tak to jak go przechowywujecie, bo kurna w puszce nie da rady, bo nakrętka się deformuje po paru otwarciach :evil: W słoiku po 2-3 miesiącach się trochę waży :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używacie Lakieru Domalux z czerwonej puszki? Jak tak to jak go przechowywujecie, bo kurna w puszce nie da rady, bo nakrętka się deformuje po paru otwarciach :evil: W słoiku po 2-3 miesiącach się trochę waży :cry:

Witam,

Ja też walczyłem z Domaluxem i niestety poległem. Przelewałem do mniejszych puszek, słoiczków i tak wysychał. Z uwagi, że nie lakieruje codziennie woblerów to za każdym razem straty były duże. Teraz zakupiłem Beckers PARKETTLACK BLANK [80] i powiem, że jestem zadowolony. Polakierowałem kilka woblerów i powiew szczerze, że jest OK. Powłoka jest błyszcząca i twarda. Koszt trochę duży na początku ale i przechowuje się bez problemu. Szczelna plastikowa puszka załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregorS tylko nie mam możliwości czegoś takiego kupić :(

Poszukaj w necie, na pewno coś znajdziesz. Poszukaj regionalnych dystrybutorów Beckersa, zadzwoń i spytaj się kto w twojej okolicy handluje takimi produktami. Ostatecznie są sklepy a farbami może jak porozmawiasz ze sprzedawcą to ci przywiezie jeden baniaczek :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.