Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Rybnickie


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

witam, jestem nowy wiec milo mi Was poznac :0 co do rybnika, w tym roku zacząłem tam wedkowac - na 4 dotychczasowe wypady w marcu oto wyniki

dzien 1 - wedkowanie od strony zbiornika Gzel (ale oczywiscie na zalewie rybnik) - 3 plotki do 20 i leszczyk 25 (6 stopni,zachmurzenie,deszcz)

dzien 2 - wedkuje z betonow kolo mola - 1 leszcz 48 cm odrazu po zarzuceniu, potem 5 godzin ciszy (zimno okolo 7 stopni, zachmurzone)

dzien3 - wedkuje od strony wsi chwałecice -pogoda ladna 13 stopni ale wietrznie - 1 leszcz 49 cm , drugi 30 cm

dzien 4 - wedkuja tam gdzie poprzendio- 5 leszczy 30-35 cm, kolega podobni + jaz 26 cm:),pogoda 16 stopni,wiatr lekki, slonecznie

teraz kilka dni chorowalem ale juz w srode ruszam ponownie na rybnik wiec zdam relacje :) pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj zaczynam łowienie kolo 13-15 a konczymy o zmierzchu... interesuje mnie conieco wiecej na temat drapieżników i gdzie poza tym jak kolega wczesniej napisał można je tam w miare skutecznie łowić,czy dalekko trzeba rzucać ? na co trafiamy anjczesciej i gdzie - prosze o szczegoly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na rybniku nie wolno łowic w nocy 5-22 dozwolone, w lato 4-23).... nie sprawdzalem czy kontroluja wtedy- ale po co sie narazac psom ;p;p ....poza tym jakos za nocami nie przepadam,no ale na popoludniowe posiedzenie sie mzoemy umowic moj gg 1019956

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na rybniku nie wolno łowic w nocy

tak wiem czytałem regulamin, ale jak sobie zanęcę no to nic nie pozostaje jak o 22 kije wyciągnąć z wody i czekać do rańca :lol: do dziś mnie zastanawia ten rekordowy misiek, przecież został wyciągnięty o 2 w nocy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w miejscu zrzutu ciepłej wody są zezwolenie na połów całą dobe- ale kosztują 100zl /doba -wlasnie tam zlowiono tego rekodrowego karpia, czekam nadal na wypowiedzi wedkujących an rybniku gdzie polujecie tam na drapiezniki-opiszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ja byłem dwa tygodnie temu na Z. Rybnik w okolicy mola. Jako jedyny na moim łowisku złapałem sandacza tak około 75-80 cm, i to na gruntówkę (opis później), oraz jednego małego leszcza. Ogólnie było mało brań u mnie i u innych wędkarzy, wiał bardzo silny wiatr.

Około godziny 11 jeden z wędkarzy po braniu jak zaczął zwijać zestaw to myślałem że wyciąga z wody łódź podwodną. Wędka maksymalnie wygięta, facet się męczy zwijając tak po kawałeczku przez kilkanaście minut. Jednak w końcu jak ściągnął to okazało się, że złowił karpia 30cm + dwie sztywne ryby wraz wielkim zaczepem (kłębowisko kilku zerwanych zestawów) oraz do tego worek foliowy z jakąś nieznaną zawartością.

A co do mojego sandacza - zaczepiłem go przypadkiem na gruntówkę, kiedy zwijałem swój zestaw. Sandacz był martwy od dwóch trzech dni i zaczął się już rozkładać, szkoda bo była piękna sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj cały dzień w Rybniku. :mrgreen:

Na miejsce docieramy ze Sznaucerem przed 10. Krótki zwiad i decyzja siadamy na betonach od strony Orzepowic. Nęcenie procą i kobrą. Do wody dwa feedery, jeden żywiec i jeden kij na kulkę. Niestety biała ryba nie chciała współpracować- jedyny efekt to 3 małe leszczyki.

Zwijam więc kije i próbuje na spinning. Efekt to ten szczupaczek.

51c06eb75a3fddc2m.jpg

Po jakimś czasie Sznaucer zacina takiego na gruntówce z martwym jazgarzem

ebcb767a588dec1cm.jpg

O zmroku jeszcze jedna porządna jazda. Niestety kij postawiony na sandacza był bez wolframu i szczupak obciął tuż po zacięciu. Oprócz tego kilka podjazdów, ale bez efektu.

Podsumowując dosyć kiepsko jak na około 10 godzin łowienia. Czas skracały opowieści stałych bywalców o zbiorniku i jego rybach (np. o sumie na oko 50 kg, który zaatakował siatkę z wielkimi leszczami, albo o innych sumach które uczyły latać pół metrowe leszczyki, czy wreszcie o odjazdach po 400 metrów, dymie z kołowrotka i urwanych żyłkach). Pogoda była piękna, więc dzień należy uznać za udany.

b1de24286ade84e4m.jpg

A łowisko trudne i jak daje się słyszeć niestety coraz słabsze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam postanowiłem "odgrzać" temat gdyż mam pytanie-czy chcąc wędkować na odc.pomiędzy zbiornikami "pniowiec" a "gzel" zaznaczonym na mapce kolorem zielonym,mogę wędkować po wykupieniu zezwolenia PZW na okręg Katowice ,czy muszę muszę wykupić licencję w wys.13zł

dziennie lub 160zł rocznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.