Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Odra gdzie i jak łowic


artech

Rekomendowane odpowiedzi

ja łowie teraz na kanale żeglugowym z przyzwoitymi wynikami woda wysoka można przyczaić sie gdzieś przy krzakach porzucać na zalane roślinki,wiem też że warto teraz odwiedzić kanał kolo leklerka powiedzcie jak sytuacja na barkowiskach czy można tam spokojnie wjechać i połowić?? czy ktoś ewentualnie był na Bajkale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłem w sobotę ,woda prawie w korycie ,syf i błoto po kolana na brzegu :lol: ,woda popierdziela jak Francuzki ekspres .Jeśli nie będzie padać a nie zanosi sie to za 2-3 tygodnie łowimy.Martwi mnie tylko Miedonia ,poziom wody 400cm chyba pepiki spuszczają z zbiorników wodę.Rybki siedzą w trzcinach na płyciznach i w najlepsze żerują ,wyglądało to optymistycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek z racji Twojego ,skromnie mowiąc, ogromnego doświadczenia napisz może gdzie teraz warto wybrać sie na ryby wiadomo ze na głównym nurcie to raczej nierealne a miejscówki takie jak barkowiska jeszcze zalane wiec pytanie gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gleam, Żaden zbiornik nie ma takiego potencjału jak Oderka :wink: wszelkie stawy ,glinianki to z przykrością muszę stwierdzić mizerota ,szukaj starorzecza ,nawet barkowisko 1 lub2 lepsze rozwiązanie ,no tabene woda na tyle już opadła że można już na barkach łowić.

Stawy przy Królewieckiej i Głównej w zasadzie co rok zarybiane wiec coś tam zostało i pływa.

Mnie już skręca aby siadać ,czas już próbować na przystawkę blisko brzegu.Np w takim miejscu ,choć nurt wali głównym korytem to pod brzegiem ,stoją klocki . :lol:

df0e6557866b30e1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odra na Maślicach 12-06-2010

http://picasaweb.google.com/lh/photo/JrK95ZsZ4uwaDUo4uopT6QZkmf_f7zodxwjUge4LfZA?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/3bQ3uLOLRW0vKxtQYleTdwZkmf_f7zodxwjUge4LfZA?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/k4WyzihWQMaQo4Zl8cWQmgZkmf_f7zodxwjUge4LfZA?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/2fcBrB3Hz_TMl6vxeCjb5gZkmf_f7zodxwjUge4LfZA?feat=directlink

Generalnie nad brzegiem pustynia i tabuny kurzu, wodą "syf" płynie jeszcze i to szybko płynie. Od strony Maślic wjazd autem nad brzeg niemożliwy dla standardowych aut (jeden odważny zakopał się nad brzegiem), od strony śmietniska wjazdu już nie ma. Póki co kanały wrocławskie pozostają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , uważam , że Odra jest SUPER łowiskiem . Czy ma ktoś aktualne informacje o sytuacji na Odrze w okolicach Malczyc , Lubiąża i Prawikowa . Ostatni mój wypad w te okolice miał miejsce - tydzień przed " wielką wodą" .Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj odwiedziłem dość popularne miejsce jakim jest Warzyna ( prawie naprzeciwko Brzegu Dolnego)

Od ostatniego wypadu przed wielką wodą zmieniło się sporo. Po pierwsze teren tamy zamknięty na kłódkę. Nawet dziury w ogrodzeniu połatane. Na szczęście siatki nie mieli widocznie dużo bo w dole obiektu da się wejść. Pan obsługujący śluzę widział ze wchodziłem ale nie reagował w żaden sposób więc chyba można :)

Co zastałem? Dość poważne zmiany krajobrazu, trawe pokrzywy i jezynowe zarośla pokryła ładniutka plaża :) Woda musiała nieźle ciągnąc bo naniosło tego naprawdę sporo. Na kanale żeglugowym na metalowych konstrukcjach osiadło kilka całkiem malowniczych kup śmieci :) Nadmienię jeszcze ze w zeszlym roku o tej porze woda była dobre 2-3m niższa niż obecnie a śmieci pokazują ile więcej jej było.Te słupy które są na zdjęciach można było obejść suchą stopą. Od strony nurtu też nieco zmieniony brzeg ale kształt z grubsza ten sam. Co do wody to tragedia, ciągnie jak cholera, rudy kolor i widoczność do kilku cm ( 10cm kopyto znikało z pola widzenia na głebokości około 5cm) Syfu na żyłce niewiele osiadało. Na rzece aktywności ryb nie zaobserwowałem żadnej za to na kanale kilka kilka razy drobnica uciekała przed bolkiem.

Wydaje mi się ze pierwszy tam wszedłem odkąd woda opadła bo na piasku żadnych śladów butów nie było. Macie kilka fotek, robione telefonem więc cudów nie ma :)

http://img199.imageshack.us/gal.php?g=dsc00149ai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem pierwszy raz nad Odrą w Blizanowicach.Czy któryś z kolegów odwiedza tamte okolice?Woda wydaje się być ciekawa(to Odra przecież :smile:).Co prawda dzisiaj wynik bardzo mizerny,ale na pewno tam jeszcze zawitam.Czy mógłby ktoś pokrótce opisać ten odcinek rzeki?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mógłby mi koś wskazać dobre miejsce na Odrze, gdzie mógłbym się pouczyć spinningu?

a w między czasie pobawić się "starą" metodą i spławik zarzucić...

Może ktoś ma ochotę w wolnym czasie mi co nie co pokazać?:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy mógłby mi koś wskazać dobre miejsce na Odrze, gdzie mógłbym się pouczyć spinningu?

a w między czasie pobawić się "starą" metodą i spławik zarzucić...

Kolego RAPR się kłania! Łapiąc na spining nie możesz zarzucać drugiej wędki, czy to na spławik czy z gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy mógłby mi koś wskazać dobre miejsce na Odrze, gdzie mógłbym się pouczyć spinningu?

a w między czasie pobawić się "starą" metodą i spławik zarzucić...

Kolego RAPR się kłania! Łapiąc na spining nie możesz zarzucać drugiej wędki, czy to na spławik czy z gruntu.

SQra a czy ja napisałem, że łowienie jednoczesne? no raczej nie...

Ale dzięki za tematyczną odp :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie uczyłem na dwoch kanałach : przeciwpowodziowym (nurt w miare wartki) i żeglugowym (woda praktycznie stojąca) chociaż dno w miare jednolite na początek dobre miejsce do zapoznana sie z praca przynęty drop1985 możesz tez spróbować na barkowiskach masa wody i odra niedaleko

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Odry . Sobotnio - niedzielny wypad nad Odre - okolice Rzeczycy zaliczony do średnio udanych . Duże skoki wody w krótkim okresie czasu , troche do góry i nagle w dół ! Przez noc około 2 m . Efekty : kilka mega uklei , kilka płoteczek . A u kolegi na drugiej główce 2 średnie leszcze , 2 sumy-ki ( i oczywiście powrót do wody) . I to co najpiękniejsze ataki bolenia ! Kilka prób i jeden zacięty , po krótkiej walce - wypięcie ! i ZERO . UWAGA ! ! ! KOMARY tną niemiłosiernie ! ! ! Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend byłem w ratowicach na odrze nocka bez brań próbowałem na rosówkę i trupa w dzień łapałem w warkoczu masa drobnego leszcza i krąpia , po założeniu rosówki skusił sie sandacz ogólnie wypad udany dzięki szczupakowi 65cm który wział na leszczyka i komary tak nie dokuczały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Mam pytanko do kolegów moczykijów.Ja cały czas wędkuje na odrze w okolicach Rakowa ale mam zajawke wybrać sie w okolice Chobienii tylko niewiem czy warto choć głowki są zachęcające może mi ktoś powie czy to dobre łowisko i czy można liczyć na dużego leszcza?

pozdrawiam

ps może by sie ktoś umówił na wspólny wypad w te okolice??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Witam, dopiero zaczynam łowić na odrze na spinning i szczerze mówiąc trochę mnie "przytłacza", macie jakieś rady dla amatora. To znaczy mam 2 główki po prawej i po lewej. Jak daleko mam rzucać, w jakich rejonach jaką rybę można spotkać. Dodam że najcięższą przynętą mogę dorzucić ledwo do nurtu. Czy wy też tak macie? Nie łowicie w ogóle w głównym nurcie? To tyle moich pytań. Może jest tu ktoś chętny na wypad nad Odrę we Wrocławiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.