Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Odra gdzie i jak łowic


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Już jesienią robiłem zwiad ,jest ogromna płoć i leszcz ale i podchodzi drapieżnik ,drapieżnika nie połapałem bo akurat musieli bagrować dno jak ja się nastawiłem na drapieżniki ,ale kilka nocek poświęciłem na rozpoznanie co tam piszczy w nocy i jestem zadowolony z tego co widziałem i słyszałem tak tak tego co słyszałem bo tylko jedną rybę można usłyszeć w nocy.

Ale to tyle miodu teraz troche dziekciu miejsce jest cholernie trudne do normalnego łowienia

jakieś 5-7m jest zatopiona ostroga i jak łowienie przed jeszcze to pikuś to za ostrogą to mordęga a tam dopiero zaczyna się prawdziwa głębokosci dużych rybek nie bede zbytnio się rozpisywał bo pomyślicie że fatazjuje .Ale jeszcze nie koniec dziekciu ,to wszystko jeszcze nic z porównaniu z komarami jakie tam grasują ,tam i w dzień nie można usiedzieć a co dopiero wieczór ,bo o dziwo noc jakoś mniej kąsają a też potrafią dać bobu ,dlatego zbytnio niema tam takiego tłumu .Kto nie ma ubioru anty komarowego to nie radze się tam zapuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manku pojade nietypowo

A moze jest opcja aby sie pozbyc tego dziadostwa

Otoz co roku rozpylany jest nad Toruniem jakis srodek antymeszkowy aby sie w okolicach Wisly nie rozmnazaly bo nie da sie wytrzymac czasami jak sie namnoza (niszczone sa chyba larwy ale nie jestem pewien)

Moze istnieja jakies takie srodki na komary

Wiem ze trudno by bylo rozpylic to (u nas robia to z samolotow) ale moze warto by bylo pokombinowac tak aby jakis jednak obszar sprobowac spryskac w odpowiednim czasie i bylo by ich mniej

Ja jednak zoologiem nie jestem wiec nie podpowiem ci za bardzo konkretnych nazw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem pryskają ,ale to jest Polska jak byś nie wiedział ,bo pryskają tylko nad polami irygacyjnymi i uwazają że to wystarczy ,nawet myślałem żeby wędkarze z wrocka zrobili ściepe na te opryski i opryskać bulwary odrzaniskie ale to nie ma z kim gadać nawet .Razu jednego samolot się pomylił i opryskał nie ten brzeg co powinien ,ale był luz aż trzy dni i dalej to samo ,ale co najbardziej zabawniejszego to jakiś mądry wpadł na pomysł aby tępić komary rybami i był pomysł aby wszystkie wody jakie są we Wrocku zarybić linami bo ponoć lin najbardziej się nadaje do tego ,ale chyba zrezygnowali z tego zamierzenia .Pewnie koszty wyszły za duże , :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manku ale mi chodzilo bardziej abys sam skombinowal jakis srodek i poprskal wokol miejscowki a nie jakas zorganizowana akcja wladz miejskich (na ktore nie ma raczej co liczyc :lol: )

Tylko mowie ze jest to na zasadzie jakiegos tam pomyslu niekoniecznie realnego

Bo nie wiem po ile sa takie srodki, na ile sa skuteczne itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akis srodek i poprskal wokol miejscowki

Tylko nie zrób błędu jak mój kolega, który kupił środek na komary w niemczech i jak się tym spryskał to mówił że gryzą jeszcze bardziej.

Nie doczytał biedaczysko, że że tym srodkiem należało opryskać pobliskie krzaki albo drzewa bo przyciągał komary. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akis srodek i poprskal wokol miejscowki

Tylko nie zrób błędu jak mój kolega, który kupił środek na komary w niemczech i jak się tym spryskał to mówił że gryzą jeszcze bardziej.

Nie doczytał biedaczysko, że że tym srodkiem należało opryskać pobliskie krzaki albo drzewa bo przyciągał komary. :mrgreen:

Padlem :lol::lol::lol:

Niechcacy zostal daniem glownym :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hodzi mi o tzw pałeczki.
Keri zapewniam cię że 5min byś nie wytrzymał nawet przy tych pałeczkach ,stosowałem i wiele innych ,gdzie oni robią testy tego nie wiem ale u mnie nie działa.Aby pozbyć się skutecznie komarów trzeba działać kompleksowo na całym terenie ,spryskanie iluś tam metrów nic nie daje i nie da ,co roku jest to samo ,dlaczego ? bo pryskają tylko pewien obszar a reszte nie jak by spryskali wszystko wielokrotnie to by komary znikły i tyle ,ale odbiliśmy od tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam

Jestem z zielonej góry i lowie praktycznie na odrze tylko,w okolicach zielonej.

od kilku lat ucze sie ,niestety sam, jak dobrze lowic w tej rzece,no i mam klopot,otoz wyniki polowów nie sa zle tyle ze są bardzo niereguralne,czyli na jednej wyprawie super na innej klapa,juz sie pogubilerm jakie moga byc przyczyny.....stąd moje pytanie ,jaki zestaw bylby najlepsze na taką wode tzn glebokosc ok 3 metry,sredni-wolny nurt(miedzy glowkami,zaczynam lowic na bata 7 metrowego,dotąd lowilem na przystawke splawik bommbka 10 gram,oliwka 9 gram 35 cm od haczyka.jak byc wc 100 % pewnym ze ma sie zrobionąchociaz poprawnie zanęte.Oczywiscie duzo czytalem o lowieniu tyle ze odra jest specyficznym lowiskiem,dlatego najchetniej gdyby poradzili mi ludzie bardziej doswiadczeni wlasnie w polowach na tym odcinku odry:)

dzieki i pozdrawiam

p s .dodam ze duzo eksperymentuje z zanetami czy z zestawem splawikowym,tyle ze nie moge znalezc żadnej prawidlowości,czyzby odra byla tak nieprzewidywalna..? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz front...

nie ma tak, żeby ryby zawsze brały...

to są chimeryczne stworzenia i raz biorą, raz nie choćbyś nie wiem jak dobrze wszystko robił :)

czyzby odra byla tak nieprzewidywalna..? :grin:

i rzeka i ryby, jak powiedzą NIE to nie połowisz choćby nie wiem co :D

Grunt, że zdarzają się dni, że wszystko idzie jak po maśle i z tego się należy cieszyć, no :D

pozdrawiam i połamania kija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odra to piękna rzeka, ale bardzo kapryśna, dała mi kiedyś popalić :idea:

do dziś mam wyrzuty sumienia dlaczego sznurek a nie złom, :idea:

kurna jeszcze większej gadziny na kiju nie miałem (mowa o Odrze) jak na tej rzece,

niestety rzeka mnie, a właściwie rybka mnie pokonała,

a była tak blisko, bliziuteńko już widziałem ją w podbieraku,

a tu klik i po zawodach, :evil:

dedykuje ten post młodym którzy chcą za wszelką cenę zacząć od XXXL :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.potwirdzily one moje przemyslenia,ze rzeczwiscie Odra taka jest,a z tymi duzymi rybkami to sie zgadzam,wprawdzie ja takiej nie zlowilem ale wraz z kolega bylem swiadkiem jak przewalil sie sum........to byla masakra,nie wiem ile mogl wazyc ale mysle ze spokojnie kolo rekordu polski ,na poczatku myslalem ze plynie czarna reklamowka potem to wygladalo jak pilka a potem byl ogon i wir i....koniec warto zyc zeby cos takiego zobaczyc

dzieki i pozdrawiam

p.s moze jednak ktos wypowie sie jak lowi na odrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam. Mam okazję wybrać się na odre w miejscowości Radoszyce między ścinawą a Głogowem, nigdy wcześniej tam nie byłem i prosił bym o opis łowiska. Dziękuje i pozdrawiam!

P.S. łapię na feedera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.