Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było na rybach - Lipiec 2015


Tollos

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Gratuluje rybek Panowie. U mnie przez kilka dni słabo było . Wczoraj kilka boleni na granicy wymiaru i kilka ledwo ponad , sporo okoni w okolicach 23-28 cm i jeden rodzynek 31 cm . Do tego trzy kleniki...;) ok 20-25 cm . Dzisiaj w przerwie obiadowej w pracy wyskoczyłem na orlen na hot doga obiadowego i na wodę na godzinkę . Na początku gryzły bolki ok 30-40 cm . Potem ruszyły się okonie w rynnie z dnia wczorajszego . Najpierw w przynętę trafił bolo 68 cm a potem okoń 32 cm. Uznałem że wyczerpałem farta na dziś i do pracy.

normal_2015-07-14-125~0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odra-Wrocław

normal_P1190114.JPG

Obławiałem z Radkiem opaskę na "barkachII".

Sporo drobnicy i drapieżniki chętnie zapędzały się pod brzeg na stołówkę.

Łowiliśmy tylko na smużaki. Miałem do ustawienia kilkanaście i była okazja odwiedzić miejscówkę, która kiedyś obdarzała mnie kapitalnymi rybami.

Uczucie, jak otwiera się woda za smużakiem bezcenne. Jednak na zdecydowane ataki nie doczekałem się:)

Kilka okoni palczaków, raz coś bujnęło się na kiju, dwa razy wystartował boleń i kilka wyjść bez kontaktu.

normal_P1190130.JPG

Ogólnie na zero:)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sum 102 cm z krakowskiego jeziorka na spinning sczupakowy, przynęta gumowa Cannibal Savage Gear kolor Firetiger 7 cm. Do tej pory największa ryba to szczupak 50 cm, więc przeżycia niesamowite, ciężko opisać. Rybka wróciła do wody. Godny przeciwnik:) Na zdjęciu z miarką wygląda na mniejszego, ale po wyprostowaniu ryby miarka wskazała 102 cm. :cool:

thumb_IMG_20150721_124408.jpg

thumb_IMG_20150721_123734.jpg

thumb_IMG_20150721_123728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi dniami uparcie oraz uporczywie poluję na leszcze do których za żadne skarby nie idzie się dostać, a za każdym razem albo łowię krąpie lub po prostu nic się nie dzieje. Przełomem był 15 lipiec. Godzinami wieczornymi wybrałem się jak zwykle na leszcze, a zanętę jaką przygotowałem miałem ją już w głowie od samego rana. Prosta mieszanka spożywki z gliną oraz ze sporym dodatkiem piernika, kukurydzy oraz robactwa.

normal_WP_20150720_002.jpg

Oczywiście leszcze się nie pokazały lecz z miarki nie schodziły płocie od 25 do 29cm. Największą jaką udało się złowić, a zarazem nadającą się do zgłoszenia do haczykowego GP była płoć 31cm.

normal_11780641_1038110276232284_117116583_n.jpg

Łowiłem przepływanką z przyponem ciągnącym po dnie na 5g. zestawie. Na haczyk zakładałem na przemian kukurydzę, pinki oraz małe dendrobeny.

normal_WP_20150720_010.jpg

Miejscem połowu była oczywiście rzeka Pasłęka na odcinku miejskim Braniewo, gdzie głębokość łowiska dochodziła nawet do prawie 6m. głębokości

normal_WP_20150720_005.jpg

Pomysły na taktykę leszczową się kurczą z dnia na dzień, a chęć połowu leszczy rośnie wraz z każdym brakiem ich w łowisku. Może jak się nastawię typowo na płocie, to będę łowił leszcze? Tego nie wiem, ale wiem że tak łatwo się nie poddam i kija nie odstawię dopóki nie zaspokoję głodu w połowie leszczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawciobra nie wiem jak to jest w rzekach ale z moich doświadczeń z leszczami na jeziorze mogę powiedzieć że np. u mnie kompletnie nie sprawdza kukurydza, numer jeden to białe robaki i pinki, na noc dokładam czerwonego robaka - oczywiście kombinacja dowolna. Zakładam że jak łowisz leszcze to używasz melasy - najlepsza melasa w płynie, dodatkowo proponuje też żebyś do swojej zanęty dołożył wanilię w płynie lub inny atraktor w płynie (ja przestałem używać atraktorów w proszku) nie jest może ona tania ale genialnie sprawdza się na leszcze i liny - jeśli jednak to o czym napisałem jest przez ciebie stosowane to przepraszam ale chciałem pomóc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, filmowo od wmh nic nie odstajesz a ryby lowisz kapitalne!

Dzięki za dobre słowo, choć chyba trochę na wyrost :wink: Żałuję tylko, że nie kręciłem filmów na poważnie parę lat temu, kiedy czasu na łowienie było więcej a efekty faktycznie bywały niezłe. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ostatnie 2 tygodnie u mnie słabiutkie czasami zdarzają się sporadyczne odjazy ale raczej wracam "o kiju". Trzeba poczekać jeszcze z tydzień i sytuacja powinna się poprawić tak jak to miało miejsce przez ostatnie 2 lata. Graty dla tych co połowili!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rano ponton z ojcem na piaskowni. Ojciec za szczupakiem, ja szczupaka opuściłem do jesieni i rzucalem za okoniem. U ojca na zero, u mnie kolo 20sztuk, ale rozmiarowo bez szału, maks 30cm. Gadałem z karpiarzami, od tygodnia bryndza i gryzą same małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z 2-dniowej zasiadki na zalewie Radzyny, generalnie nic ciekawego, same leszczyki i płotki, na nockach nic. Kumple przyjechali dzień wcześniej i z braku wolnych miejsc rozbili obozowisko na dość płytkim miejscu (woda do pasa wszędzie) stąd może tak słaby wynik. Za to towarzysko udanie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto (drugie) mam już ponad rok, ale dopiero teraz avatar wrzuciłem :P

To szybciutko się przyznaj które to, bo na forum można mieć tylko jedno. To drugie dezaktywujemy.

Drugie, ponieważ pierwsze jakieś dwa lata temu wyleciało w kosmos.

Może komuś nie spodobał się jakiś mój wpis ... nie wiem. Nikt niestety nie napisał do mnie czemu tak się stało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco spóźniony opis tego co robiłem w lipcu tego roku. Na rybkach bywałem dość często, głównie za linem, który jest w 2015 roku strasznie humorzasty. Raz bierze jak wściekły, żeby potem 6 razy nie brać wcale. Cóż, ryzyko zawodowe.

Tak czy inaczej nie tylko za linem się rozglądałem i nocka 17/18 lipca zaowocowała grubym (1.4kg) węgorzem. Pierwszy raz widziałem takiego na żywo, satysfakcja ze złowienia była więc tym większa:

normal_P1000925.JPG

Na uwagę zasługuje również hol, który do łatwych nie należał. Noc była generalnie słaba, więc usiadłem przy ognisku z 15m od moich wędek. Gdy sygnalizator zapiszczał o 2:30 zerwałem się na równe nogi i zaciąłem bezmyślnie... z otwartym wolnym biegiem szpuli. Jako, że rybę było wyraźnie czuć na końcu zestawu nie zdecydowałem się na cięcie żyłki, ale na mozolne rozplątywanie. Pomagał mi kolega, i przy którejś wymianie szpuli z rąk do rąk zgubiliśmy nakrętkę hamulca. Hol musiał się odbyć więc praktycznie bez kołowrotka. Zakończył się jednak sukcesem :) pomijając fakt, że kołowrotek został wymieniony na nowy (dawno chciałem to zrobić bo nie byłem z niego zadowolony, zawsze były jednak wydatki ważniejsze).

Ostatnie parę dni spędziłem w odwiedzinach u kolegi pod Augustowem. Nie można było tego faktu nie wykorzystać i nie powędkować na Biebrzy. Rzeka piękna, w tym sezonie jednak, co zgodnie tubylcy potwierdzili, ryby tam jakby nie było. Winę w głównej mierze przypisuje się nienormalnie niskiemu stanowi wody. Tak czy siak, tak dzikiej rzeki jeszcze w życiu nie widziałem.

normal_P1000927.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.