Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czosnek jako aromat (w jakiej postaci?)


El Rifle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się dowiedziec o wasze doświadczenia w tej kwestii. Mianowicie chodzi mi o to czy ktos stosowal czosnek granulowany jako aromat do przynęt (np. do aromatyzowania białych robaków) i zanęt...Zamierzam w nadchodzącym sezonie spróbować, ale nie wiem w jakiej postaci go użyć.

Dzięki z góry, za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja na lecha używałem trzech rodzajów aromatu.

1. Atraktor czosnkowy "dr. fisher" - oceniam bardzo słabo - mało aromatu dużo proszku generalnie jakoś słabo

2. Atraktor czosnokwy Traper - ten sprawdzał się chyba najlepiej - intensywny aromat, niewielka ilość była potrzebna i cena ok.

3. Czosnek granulowany - przyprawa - taki jak dodajesz do mięsa. Ten wypadał co najmniej tak samo dobrze jak Traper.

Używałem ich do aromatyzowania pęczaku na leszcza - ale przyznam że na Wiśle w Warszawie nie miałem w ten sposób szczególnych rezultatów - znacznie lepiej sprawdzał sie anyż i przyprawa do piernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka granulowana przyprawa jest bardzo dobra. Jednak jeśli chodzi o intensywnośc zapachu na gram czy cm sześcienny nieznacznie lepiej wypada Traperoski atraktor, który poza czosnkiem na tam jeszcze nutkę anyżu. Ale generalnie kuchenny granulat spisywał się bez zarzutu (waliło czosnkiem max :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka Knorr czosnkowa ,super sie kruszy w rękach intensywnie pachnie bo na jedną kosteczke wchodzi jeden zmielony i sproszkowany zobek prawdziwego czosnku :wink: wyniki z zapachem takie same dlatego nie wiem :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Używałem granulowany czosnek do zanęt w poprzednim roku i muszę powiedziec, że mi się nie sprawdził. Na łowiskach w moich okolicach nawet chyba bardziej ostraszał niż przyciągał leszcze.

PS. Zanęte robiłem według sprawdzonego przepisu, więc nie przesadziłem z ilością czosnku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Do zanęty jak najbardziej, ponieważ to zanęta ma przyciągnąć rybki; poza tym kawałek świeżego czosnku dawałam do pudełka z białymi robalami. No z efektami różnie bywało, jak ogólnie ryba nie brała to i czosnek nie pomógł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kiedyś czosnek na różne sposoby i przy róznych przynętach. Teraz czosnek zawsze rozgniatam i wrzucam do pudełka w którym przechowuje makaron. Makaron z czosnkiem REWELACJA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaron z czosnkiem REWELACJA !

i do tego klopsiki z pieczarkami.... ale bym zjadła :mrgreen:

hehh ja preferuje raczej pinke do tego :wink:

ee tam.. wy się nie znacie, najlepiej smakuje z czerwonym robakiem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Używałem granulowany czosnek do zanęt w poprzednim roku i muszę powiedziec, że mi się nie sprawdził. Na łowiskach w moich okolicach nawet chyba bardziej ostraszał niż przyciągał leszcze.

PS. Zanęte robiłem według sprawdzonego przepisu, więc nie przesadziłem z ilością czosnku.

tez tak miałem . jak dawałem zanęte bez czosnku lepsze brania.

dodalem czosnku - nędza.

nie lubia u mnie rybki czosnku :roll::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo :wink: czosnek to porazka, na karaski nie probowalem nawet...ale jesli chodzi o leszcze to bran nie ma :D nawet uklei :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku na "solinie"też próbowałam z czosnkiem w zanęcie, no i całkowita klapa :sad: a na stanowisku obok rybki brały,kilka leszczy,płotki ,klenie.

Nie wiem :???: może na rzece czosnek sie sprawdza,ale na jeziorze kompletna lipa.

obiecałem sobie NIGDY WIĘCEJ CZOSNKU !!a tyle sobie po tej wyprawie obiecywałem.

Na szczęście jeszcze przed wrzuceniem do wody tej cholernej zanęty złowiłem karpia (życiówka)więc o kiju nie wróciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na rzece czosnek sie sprawdza,ale na jeziorze kompletna lipa.

to zależy od jeziora, a właściwie od czystości wody i mulistości dna....

na jeziorku o 1 kl. czystości wody czosnek w płociwej zanęcie raczej mi przeszkadzał niż pomagał, ale na wodzie nieprzyjrzystej i chyba w 3kl. czystości na zamulonym dnie okazał się hitowym aromatem i to nie na leszcza którego miał zwabić lecz na lina a w sumie liny bo trochę ich w zanętę weszło.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem :???: może na rzece czosnek sie sprawdza,ale na jeziorze kompletna lipa.
Próbowałem z czosnkiem i ... porażka. Osobiście nie polecam.

Jak wyżej sinus napisał, to zależy.....

U mnie czosnek się sprawdził na wodach stojących, nie odstraszał leszczy- wręcz przeciwnie :wink:

Nie ma co polecać czy też nie polecać, jedyną metodą to poznać zbiornik, preferencje smakowo-zapachowe ryb i ewentualnie spróbować.

Wówczas można stwierdzić czy w danej wodzie czosnek się sprawdza czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wg. mnie jesli samemu nie poeksperymentujesz to sie nie dowiesz ;) raz dodalem czosnku na rybach ;p taki spontaniczny wypad ;) i zdal egzamin . Pare ladnych leszczyy ;) wszystko j/w zalezy od lowiska i mulistosci dna . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.