Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotki Okuma


artech

Rekomendowane odpowiedzi

na samym dole szpuli robi się "rowek" co by skazywało aby jednak dołożyć tą jedną ściągniętą podkładkę.

Z tym nie wygrasz, jak dołożysz podkładkę będzie jeszcze gorzej nawijał :roll: Walczyłem z tym w Epixie i się poddałem :wink:

Patrząc na poprzednie zdjęcia jestem przekonany ,że za pomocą podkładek (być może trzeba będzie dorobić inne pośrednie grubości ) raczej da rade to zniwelować.

Ale zresztą poczekamy co napisze maniek po kolejnych próbach korekty nawoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Unises, może przy Salinie da radę :roll: Ja w swoim Epixie doszedłem już do etapu podkładki z foliowego woreczka śniadaniowego :wink: Kołowrotek naprawdę ok, wytrzymał już zadziwiająco dużo ale z dobrym nawijaniem linki (nie tylko plecionki) ma problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Ja posiadam kołowrotek okuma avenger fd20 i jestem bardzo zadowolony. Płynnie chodzi, ładnie nawija, jest dość lekki i w dodatku cena bardzo atrakcyjna. W tym przedziale cenowym w sklepie nie widziałem nic lepszego do lekkiego spinningu. Szczerze polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Okumę epix pro epf 30 używam od ponad 3 lat ,wyłącznie do spiningu .Zakres ciężaru przynęt 10-35g.Wędkuję 3~4 razy w tygodniu po około 6~8 godzin.Od mięsiąca kołowrotek w pewnym sensie na emeryturze .Zamontowałem go do starszej wędki ,której używam o wiele mniej ,wędka leży u rodziców-jak ich odwiedzam to nie zabieram gratów, tylko wszystko mam na miejscu(na starość robię się wygodny :mrgreen: )Moim zdaniem naprawdę solidnie wykonany sprzęt-za wmiarę rozsądne pieniądze (jak go kupowałem to kosztował taniej-jak napisał artech ,teraz ceny z kosmosu :shock: )Na początku tego sezonu zaczął trochę szumieć ,ale po oczyszczeniu i nasmarowaniu do lżejszych przynęt jest OK. Zadowolony z produktu Okumy postanowiłem ,żę zastąpię go ruwnierz produktem tej firmy.Wybór padł na Salinę 30 ,no i tu rozczarowanie :evil: - luzy większe jak w starszym Epix'ie .Jest to mój pierwszy kołowrotek morski i nie wiem czy "ten typ tak po prostu ma"(troszkę mniej spasowane elementy ruchome ,ze względu na słoną wodę). Sama praca kołowrotka jest bardzo lekka ,nie odczuwamy różnicy czy prowadzimy przynętę 10g czy 35g.Podsumowując Epix Pro -zdecydowanie TAK , Salina-za tą cenę ,chyba można wygrzebać coś lepszego :sad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Kupiłem kołowrotek Okuma Salina Baitfeeder 40 z przeznaczeniem do lekkiego łapania dorszy i w połowie pierwszego rejsu na dorsze Okuma zaczęła mieć problemy z blokadą biegu wstecznego podczas pracy pod obciążeniem. Nie jest to stały problem, ale raz na jakiś czas można dostać korbą po łapach i jest to w sumie bardzo irytujace. Kołowrotek jest moim zdaniem rewelacyjny; jakość materiałów,praca,szybkość,moc tego kolowrotka są naprawdę na bardzo wysokim poziomie, tylko ten nieszczęsny bieg wsteczny. Czy którys z kolegów miał miał może podobny problem z blokadą biegu wstecznego w Salinie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

essewissa, wygląda tak jakby przestało Ci łapać jednokierunkowe 'łożysko' oporowe,

Przyczyn może być kilka mógł się wysypać np. któryś wałeczek, a może być wszystko ok tylko np. dostało tam się trochę smaru i wtedy tak się właśnie dzieje.

Oddaj to do serwisu jak masz na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Unises. Gwrancję mam na 5lat, kołowrotek kupiłem tydzień temu. Trochę mnie martwi ta blokada biegu wstecznego, ponoć problem ten często się pojawia w Salinach. Jeden z użytkowników Saliny reklamował tę wadę w serwisie i niestety kołowrotek wrócił nie naprawiony, tylko go przesmarowali. Bardzo mi się podoba ten kołowrotek i nie chciałbym z niego rezygnować , jest to chyba najlepsza maszynka jaką miałem w ręku zaraz po Pennie Slammerze. Mam nadzieję, że w serwisie usuną ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
I jak wasze odczucia z nową Okumą Epix-Pro FD20,moja ma małe luzy na rotorze i korbce...[/quote

hmm jak pisalem kilka postow powyzej ja mam pozytywne wrazenia pedantem w temacie kolowrotkow nie jestem i mikrometrem tego nie mierze ale sprawdzilem recznie po poscie Slawomira

zakupilem dwie 30-stki rotor zero luzu ( lub ja nie wyczuwam) korbka hmm jakies ciut ciut minimalne da sie odczuc , sprawdzane na dwoch sztukach

podsumowujac ja jestem zadowolony , pedant znajdzie pewnie wiele minusow i wad (luzow itp)

pozytyw tego ze ten kto jest zadowolony przy tym zostanie a kto ma problem ma mozliwosc zwrotu do sprzedawcy i odzyskanie pieniazkow i po problemie

z tego co widzialem Slawomir wystawil sprzedawcy pozytywa wiec chyba tez sie przekonal ;) Pozdrawiam

ale takei sa uroki wyprzedazy ostatnich sztuk , gorzej jest wtedy gdy sprzedawca z allegro ma sklep stacjonarny ,przykladowo ma 100 sztuk epixow w sklepie kazdy nabywca ma mozliwosc pomacania kreciola, odrzuca felerne sztuki , pozniej zostaje sprzedacy 10 ostatnich sztuk i byc moze ze sa to sztuki majace jakies lekkie felery , sprzedawca robi wyprzedaz , daje na allegro a na allegro nie ma macania ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 20 jest ok. Lekki luz na korbie wyczuwalny, ale tego się spodziewałem - 30 też tak miała, na rotorze nie ma luzu. Jak to z Okumami bywa, kiepsko nawija plecionkę. Trzeba korygować podkładką. Po długiej walce ściągnąłem oryginalnie zamontowaną podkładkę pod szpulą i zjechałem ją do połowy grubości na papierze ściernym :cool: Teraz powinno być ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.