Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotki Okuma


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

Posiadam salinę 40 od czerwca tego roku.kupiłem ja z przeznaczeniem na sandacze do opadu główkami 15-30gr.była tez ze mną kilka razy nad Wisłą.

Za krótko nią łapie ale salina sprawia wrażenie solidnego krencioła.

Wada może być szumiąca rolka kabłąka która można samemu wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Ja też się podłączę :mrgreen:

Również interesi mnie ten młynek zwłaszcza Salina 30 za dobrą radą naszego kochanego modera mańka.

Jedno mnie tylko zastanawia - jego waga ... najmniejszy model waży 340g i w sumie jestem ciekawa jak to w praktyce rękę przy spinie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi, mój red arc waży 320 gram i używam go do spina cw 20 gram i nie męczy rączki, powiem nawet ,że do cięższego spina cw 40 gram jest ciut za lekki by dobrze go wyważyć, więc salinka powinna być OK....tylko coś nie ma chętnych do podzielenia sie opiniami :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi, mój red arc waży 320 gram i używam go do spina cw 20 gram i nie męczy rączki

No to gra :wink:

do cięższego spina cw 40 gram jest ciut za lekki by dobrze go wyważyć

No żartujesz, bo w sumie to takiego patyka mnie Salina interesuje....

A zależy mi na dobrze wyważonym sprzęcie.

tylko coś nie ma chętnych do podzielenia sie opiniami :sad:

Chwilowo mam nadzieję bo temat "świeżynka" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest zaklepany ww kołowrotek ,bardzo równomierna praca i ogólne dobre wrażenie z "macania" wybrałem model 50-tke skusiła mnie wielkość szpuli i przełożenie ,a i cena jest nie wygórowana co ma też znaczenie .Problem w tym że nie wiem z jakim jeszcze kijem będzie współpracować i dla tego się wstrzymuje z zakupem ,a czasu mało .Dodam że będzie to bardzo ciężki spin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest zaklepany ww kołowrotek

Ooo to już wiem kto po testach nad wodą opisze swoje wrażenia :wink:

wybrałem model 50-tke skusiła mnie wielkość szpuli i przełożenie
Dodam że będzie to bardzo ciężki spin.

maniek a konkretniej to jaki cel tej Saliny? Tak z ciekawości pytam. Bo coś czuję, że jakieś nowe rekordy się szykują :wink:

Problem w tym że nie wiem z jakim jeszcze kijem będzie współpracować i dla tego się wstrzymuje z zakupem ,a czasu mało

Choroba, żeby tylko się nie okazało, że jeszcze takiego kija nie ma, jak już mańku znajdziesz daj znaka, dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
linkę równo nawijała.
No właśnie nie bardzo ,kilka uwag na gorąco na temat Saliny ,wczoraj nawijałem pletke na nowa salinę 55 i od razu 'kicha" :evil: kołowrotek robi na szpuli stożek ,no chyba ze tak ma być ,ale ja wole tradycyjnie typu walec .Tu poniżej fotka

b42dd468e5567778m.jpg 3ebe676673a03eaem.jpg

Drugi zong to opis na szpuli jest napisane 15Lbs/240YDS u mnie na szpuli wchodzi 300YDS ale 20 lbs ,niby szczegół ale jednak .

Wywalam dwie podkładki z trzpienia i przewijam od nowa ,dodając nie co podkładu ,lubię mieć na szpuli na tzw fulla :mrgreen:

38a5297c52cb5c6cm.jpg

Następny minus to trzpień ,jak na kołowrotek morski to jakiś cienki ,ale to moje odczucia na temat saliny ,w sumie ładnie kreci ,zbijak kabłąk ,dobrze pracuje hamulec .

Kołowrotek specjalnie pod średnio-cieżki spining ,pod koguty ale tylko ciężkie .

czy wytrzyma 2-3 sezony tego nie wiem ,ale jesienią opisze w testach.

PS- Madi kijek do tego krecioła nic wyszukanego to PM Daiwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołowrotek robi na szpuli stożek ,no chyba ze tak ma być ,ale ja wole tradycyjnie typu walec .Tu poniżej fotka
Wywalam dwie podkładki z trzpienia i przewijam od nowa ,dodając nie co podkładu ,lubię mieć na szpuli na tzw fulla
i też masz stożek ale odwrócony i sporo mniejszy, :lol: za dużo zdjąłeś, musiał byś sobie dorobić taką podkładeczke która by miała połowę grubości tej oryginalnej lub nawet nieco mniej..i dorzucić ją teraz może byś wtedy trafił w ten walec.

Tak jak jest teraz też nie jest ,źle i ta operacja może poczekać na długie zimowe wieczory. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, masz racje ,tylko pamiętaj ze to nawój na sucho ,co wcale nie oznacza ze tak zostanie ,plecionka mokra pod sporym obciążeniem może się ułożyć prawidłowo ,aczkolwiek nie musi .W środę będę wiedział co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,tylko pamiętaj ze to nawój na sucho ,co wcale nie oznacza ze tak zostanie ,plecionka mokra pod sporym obciążeniem może się ułożyć prawidłowo

Tak tak pamiętam, ale wydaje mi się, że do momentu gdy tego nie skorygujesz to stożek miejszy lub większy i tak będzie, czy żyłka , czy plecionka , mokra czy też sucha.

Szczerze... bardziej mnie wkurza ta mała "oponka" u góry szpuli, ale to może tylko tak na zdjęciu wygląda. (zrób kiedyś zdjęcie samej szpuli z przytkniętą równolegle np. wizytówką, chciałbym spojrzeć na "prześwit" nawoju w odniesieniu do prostej )

maniek, daj znać po pierwszych mokrych testach co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze... bardziej mnie wkurza ta mała "oponka" u góry szpuli,
Tak jest taka oponka ,ale to wynik marnych podróbek inżynierów z Okumy , :mrgreen: tzw EOS zastosowany w okumie to nic innego tylko spowolniona oscylacja szpuli ,którą wymyśliła firma shimano w latach 80-tych.Ja sie nie przejmuje ta pierdołą ,aby tylko krecioł dobrze zwiał pletke i nie tworzyły się brody w czasie zarzutu ,co bardzo mnie wkurza .
maniek, daj znać po pierwszych mokrych testach co i jak.
OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małych komplikacjach z fotosikiem ,mogę zapodać trochę fotek z pierwszych testów saliny nad woda ,tak to wyglądało

a7df595b6903674fm.jpg

a po tuzinie rzutów na szpuli było już w miarę równo

9da084a567b08355m.jpg

chociaż na samym dole szpuli robi się "rowek" co by skazywało aby jednak dołożyć tą jedną ściągniętą podkładkę.

Nie mniej rzuty przyjemne i dalekie i co najważniejsze bez brody ,co jest bardzo istotne w nocnym spiningu.

To tyle na gorąco szerszy i konkretniejszy tekst z użytkowania gdzieś jesienią lub nawet zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, wygląda całkiem fajnie :cool:

na samym dole szpuli robi się "rowek" co by skazywało aby jednak dołożyć tą jedną ściągniętą podkładkę.

No właśnie będziesz musiał obczaić czy ta oryginalna nie będzie za gruba czy też wyciąć coś cieńszego np. z butelki PET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samym dole szpuli robi się "rowek" co by skazywało aby jednak dołożyć tą jedną ściągniętą podkładkę.
Z tym nie wygrasz, jak dołożysz podkładkę będzie jeszcze gorzej nawijał :roll: Walczyłem z tym w Epixie i się poddałem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.