Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Okuma


artech

Rekomendowane odpowiedzi

lawdzoj82, sprawdz przelotki w swojej wedce bo czesto tak jest z tymi brodami gdy stracisz porcelanke z przelotki szczytowej
Sprawdzałem i jest ok :wink: Po założeniu kołowrotka ( tez był nowy) do nowej wędki już po kilku rzutach zaczęła się robić broda i mnie to zaniepokoiło już w wtedy :evil: Raczej jest to winna kołowrotka :!: Z innymi kołowrotkami nigdy nie miałem tego problemu z czego wnioskuje ze te okumy do 100 zł maja jakaś wadę :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie wątpię aby była to wina kołowrotka :roll: Raczej złego nawinięcia plecionki/zylki
Po nawinięciu nowej żyłki wygląda że dobrze jest nawinięta na szpuli dopiero po rzucie przynęty i ściągnięciu widać że kołowrotek złe ten wyrzucony odcinek żyłki nawija bo nie dowija do końca górnej cześć szpuli :neutral: Tu tkwi problem :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołowrotek złe ten wyrzucony odcinek żyłki nawija bo nie dowija do końca górnej cześć szpuli Tu tkwi problem
ok, kumam o co kaman :wink: kołowrotek z hamulcem F czy R ?

A jak sprawdzić rodzaj tego hamluca???

Jeśli chodzi to o czy przód czy tył to mam przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam kolegów Wędkarzy :)

Chciałem zapytać was o radę dotyczącą właśnie kołowrotków Okuma Salina i Pflueger Medalist. Otóż zamierzam zakupić kołowrotek do spinningu i w zwiazku z tym moje pytanie brzmi czy ktoś posiada owe kołowrotki, bądź wie coś na ich temat?? Wiem że np. Okuma to kołowrotek na morze ale to nie znaczy że nie można nim łapać na rzekach, a tym samym może by był wytrzymalszy skoro jest przeznaczony do łowienia spinningowego na morzu. Ja zamierzam łowić na rzekach zarówno o wartkim nurcie jak i spokojnym.

Proszę o opinie

Z góry dziękuje za udzielone rady

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta okumka wydaje się ciekawa , jednak nie wolisz wybrac jakiegos specjalnego kolowrotka do lowienia w rzekach ? Ja szczeże Ci polecam kołowrotek Shimano Stradic , co prawda cena jest troche wyższa ale naprawdę warto . Na allegro jak patrzyłem to mniejsze modele 2500-3000 są w granicach 300-350 zł więszke są droższe ale myśle że 2500 powinien być dobry a 3000 idealny. Fajne kołowrotki ma Dragon , mój kumpel bardzo zachwala sobie kołowrotek spiningowy Team Dragon FD93 ( o ile sie nie pomyliłem w nazwie :P ) .

Także wniosek z tego taki że ( moim zdaniem) powinieneś zakupić kołowrotek z typowym przeznaczeniem na spining rzeczny bądź rzeczno/jeziorowy ale po co kupować kołowrotek spiningowy Morski jak jest on niepotrzebnie ciężki i nieporęczny przy długotrwałym wędkowaniu. Nie mogę zaprzeczyć że jest wytrzymały ale kołowrotki dobrych firm ( np takie jakie Ci zaproponowalem) mają bardzo dobrą i silną budowę i są wtrzymałe , udzielają też długotrwałych gwarancji na wypadek uszkodzenia kołowrotka ( ja na shimano dostałem 5 lat) ale tego Ci nie życzę

Mam nadzieje że pomogłem .

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie ciekawy najbardziej Saliny, mógłbym kupić spro red arc, bądź ryobi Zaubera ale skoro to jedna lic. z team dragonem to pewnie to samo w innej obudowie. Choć powiem że Spro od team dr. jest bardziej "zbity", łapałem na niego i nie mogę złego słowa powiedzieć, ale właśnie szukam czegoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salina sprawia wrażenie kołowrotka przeznaczonego do bardzo ciężkiej pracy. Wydale się być wykonana bardzo solidnie.Co ma się w niej podobało to gruby kabłąk, całkowity brak luzu na korbce i uszczelka zapobiegająca dostawaniu sie piachu i wody do tarcz hamulca. Sam kołowrotek działa też dosyć płynnie. Jeżeli mają trwałość taką jak obiecuje producent to wydają się być kołowrotkami idealnymi. Sam zastanawiam się nad zakupem. Rozmiar 30 i 40 spokojnie można zaadoptować do rzecznego łowienia i nie są one ciężkie i nieporęczne jak napisał ( wydaje mi się że nie miał ich nigdy w ręce)reaktivv, no i mają 5 lat gwarancji. Swoją drogą. Gdzie reaktivv, dostałeś 5 lat gwarancji na stradica?? Normark będący dystrybutorem shimano w polsce daje gwarancję na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie przydał by mi się młynek przeznaczony do ciężkiej pracy gdyż przeważnie łowię na woblery a wiadomo wobki stawiają opór podczas prowadzenia. No ciekawa ta Salina, a jeszcze chcaiłem zapytać rozmiarowo czy rozmiar 30 i 40 to mniej więcej odpowiednik np. rozmiaru 3000 i 4000 shimano?? Co do 5 letniej gwarancji to z tego co słyszałem to na 5 lat jest gwarancja na obudowę a na mechanizm jest na rok. I faktycznie Normark daje roczną gwarancję, ale cóż wiedzą co robią bo np.młynki shimano alivio czy catana zajeździłem w ciągu roku tóż po tym jak się skończyła gwarancja :lol: niedawno zakupiłem Stradicka 4000 japońca, mam nadzieje że nie da się zajeździć :lol:

Piszcie dalej o Salinie swoje opinie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że użytkujesz ten kręcioł
Nie. Spotkałem nad wodą gościa z saliną i wykonałem kilka rzutów plus kręciłem nim na sucho w sklepie. Sam szukam młynka do woblerów i salina to jeden z modeli któremu się przyglądam.Biorę także pod uwagę spro red, ryobi zauber, i team dragon 900. Narazie szukam. Zakupy dopiero na następny sezon..Ja mam w tej chwili stradica 3000. Niestety malezja, ale narazie trzyma się dzielnie. Za kilka dni może będę miał salinę nad wodą na dłużej.
Jeśli nie sprawi ci kłopotu wrzuć fotkę
Mogę pstryknąć.
No ciekawa ta Salina, a jeszcze chcaiłem zapytać rozmiarowo czy rozmiar 30 i 40 to mniej więcej odpowiednik np. rozmiaru 3000 i 4000 shimano??
Wydaje mi się że 30 to ta sama wielkość co 3000, a 40 jest większa od 4000, ale nie jestem pewien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, dzięki za opinię. Jeżeli będziesz miał na dłużej nad wodą ten młynek to pisz co i jak, dobrze by było jak byś miał możliwość zasięgnięcia opinii osoby która nim dłużej łapie, tak jak np. ten gościu którego spotkałeś. Także temat pozostawmy otwarty :)

Ps. Pisałem do gościa ze sklepu wędkarskiego w związku z kołowrotkiem Pflueger Medalist prosząc o opinie i napisał mi że sprzedał ich kilkanaście sztuk, aczkolwiek mówił że to jest za mało żeby jakiekolwiek wnioski wyciągać, pisał również że nie miał jeszcze ani razu reklamacji na te młynki. Pytałem go również jak ten młynek by się sprawdził w porównaniu do Spro Reda czy team Dragona. To odpisał że lepiej jest spasowany od Team Dragona i ogólnie ma lepszą pracę, porównywalnie ze Spro, w sumie nawet cena w sklepie indentyko jak Spro. Aha i pisał jeszcze że za Spro przemawia serwis w Polsce i tu cytuję jego słowa "z którym nie miałem jeszcze do czynienia ponieważ Spro - odpukać - są bezawaryjne" . To tak dorzuciłem w razie jak by ktoś był zainteresowany Pfluegerem(ogólnie jakąkolwiek opinią na jego temat) :)

Ps.2. Pytałem również o Okume Saline ale jeszcze nie odpisał, jak coś będę wiedział to napiszę. Warto również zasięgnąć opinii sprzedawcy :D

Piszcie jeszcze co wiecie :)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu którego spotkałem miał saline od niedawna, więc na temat trwałości niewiele się dowiedziałem. Będę śledził wątek i dam znać co i jak. Biorę pod uwagę także Abu Cardinal 300. Miałem takiego w rozmiarze 1000 i spisywał bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek specjalnie dla Mańka

Salina plus daiwa

a7b5f0b6a89c3a1dm.jpg

Gumka zabezpieczająca tarcze hamulca.

59719685084f5889m.jpg

Mechanizm klikjący hamulca

3a1714fdc6de3b73m.jpg

Jak widać niezbyt dobrze nawija żyłke, ale ona sama także nie była pierwszoklaśna. Jaxon crocodile którą miałem do zastosowań niewędkarskich. Nie miałem wyboru i czasu na zakupy.

c6aef9dd135e1970m.jpg

Co do 5 letniej gwarancji to z tego co słyszałem to na 5 lat jest gwarancja na obudowę a na mechanizm jest na rok

Gwarancja jest na cały kołowrotek oprócz rolki kabłąka i sprężyny.

Szokuje brak szpuli zapasowej :-(

Jutro test nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.