Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Modernizacja forum + porady dotyczące obsługi


Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie to wszystko wygląda, gratulacje dla GTW :) naszczęście IPB znam od podszewki więc nie mam, żadnych problemów. Jeszcze tylko jakiś dark theme do czytania po nocach i będzie świetnie :) pozdrawiam

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
7 godzin temu, jaceen napisał:

Na obecną chwilę nie mogę przejść do następnej strony w tematach.

Otwieram np. ostatni temat "Widawa" i klikając na poprzednią stronę, czy jeszcze inną i strona zawiesza się, albo ładuje w nieskończoność.

W temacie LŚ podobnie.

Kolejny temat i to samo.

Tylko u mnie?

 

7 godzin temu, KrzysiekG napisał:

Nie Jacku u mnie podobnie, pisałem o tym wyżej, że zwolniło. Ale jest prosty sposób, a mianowicie jak się przeklikniesz na stronę ,która Cie interesuje to zatrzymaj przeglądarkę i odśwież stronę - wtedy się załaduje poprawnie. :smile:

Nie tylko u Was. Niestety nie jest to sprawa związana z migracją, ale jakieś niedociągnięcie w skrypcie. Będę o to pytał u producenta. W tej sytuacji póki co faktycznie należy odświeżyć stronę która się zacięła.

 

45 minut temu, technops napisał:

Pięknie to wszystko wygląda, gratulacje dla GTW :) naszczęście IPB znam od podszewki więc nie mam, żadnych problemów. Jeszcze tylko jakiś dark theme do czytania po nocach i będzie świetnie :) pozdrawiam

Dzięki za dobre słowo. Wiem, że byłeś jedną tych osób które najbardziej czekały na zmiany.;) Na tą chwilę nie przewiduję innego stylu do wyboru, ale w przyszłości kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1, taka sytuacja: przeglądam listę nieprzeczytanych wątków, chcę przejść do tematu w którym mam kilka nieprzeczytanych postów. Jak to zrobić, żebym wylądował na pierwszym nieprzeczytanym poście? Czy jest jakaś różnica wizualna w postach przeczytanych i nieprzeczytanych? 

Czy będzie możliwość korzystania z Tapatalka? 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pankowaty napisał:

Tomek1, taka sytuacja: przeglądam listę nieprzeczytanych wątków, chcę przejść do tematu w którym mam kilka nieprzeczytanych postów. Jak to zrobić, żebym wylądował na pierwszym nieprzeczytanym poście? Czy jest jakaś różnica wizualna w postach przeczytanych i nieprzeczytanych? 

Czy będzie możliwość korzystania z Tapatalka? 

Zobacz TUTAJ . Opisałem tam jak najłatwiej przeglądać nieprzeczytane posty a nawet zarządzać sposobem wyświetlania nieprzeczytanej treści.

W tej chwili jeszcze nie można używać Tapatalk, ale jak będzie zainteresowanie to można to zrobić. Na razie chciałem żeby użytkownicy zapoznali się z możliwościami responsywnego "gołego" forum, które bardzo fajnie dostosowuje się do wyświetlania na każdym urządzeniu. Zachęcam do testowania na smartfonie i tablecie.;)

EDIT: Teraz widzę, że chodzi Ci o coś nieco innego. Przyjrzę się jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pankowaty, myślę że najlepsze rozwiązanie jest takie: Wchodzimy w "nieprzeczytaną zawartość"  i następnie klikamy w "edytuj ten kanał"

56b72b3c61f65_edycjakanau.thumb.jpg.beab

Tam klikamy "zmień sortowanie wyników" i następnie wybieramy opcję "najstarsza aktywność jako pierwsza".

56b72bc2bcee7_edycjakanau3.thumb.jpg.6e5

Tym sposobem jak trafisz na temat który Cię interesuje klikasz jak poniżej. 56b72c220510d_skokdopostu.thumb.jpg.f9f1

I jesteś na pierwszym nieprzeczytanym poście w interesującym Cię temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, tomek1 napisał:

W tej chwili jeszcze nie można używać Tapatalk, ale jak będzie zainteresowanie to można to zrobić.

 

Zainteresowanie Tapatalkiem jest. Pytania o jego obsługę przewijały się choćby tu:

Z tego co widzę IPB jest wspierany więc myślę, że warto było by wprowadzić takie udogodnienie przy okazji modernizacji.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja naszego serwisu nie jest oczywiście zakończona- został nam jeszcze portal oraz inne możliwości jakie daje nowy skrypt. Jedną z nich chciałbym żebyście potestowali. Znajdziecie ją w zakładkach pod nagłówkiem (Member map) lub klikając TUTAJ To aplikacja mapy, którą możemy użyć na dwa sposoby.

Przede wszystkim do wskazania swojej lokalizacji. Myślę, że to może być pomocne dla wielu osób- np. chcę się zorientować który z kolegów z forum mieszka blisko mnie, wchodzę na mapę i klikam w interesujące mnie obszary kraju, tam wyszukuję forumowiczów a po kliknięciu w marker przeskakuję do ich profilu.

lokalizacja.thumb.jpg.58b73b9aedd41067b0

Druga funkcjonalność- może nam służyć jako mapa łowisk. Kilka dla przykładu wprowadziłem na mapę. Łowiska ogólnodostępne zaznaczone niebieskim markerem, komercyjne pomarańczowym. Kliknięcie na marker wyświetla nazwę, kliknięcie w nią prowadzi do odpowiedniego tematu na forum.8)

lokalizacja1.thumb.jpg.d1b2b320f1e3c217d

To może być bardzo szybki sposób na znalezienie informacji o łowiskach w rejonie Polski, w który się wybieramy. Nie mówiąc o tym, że można szybko znaleźć kolegę z forum mieszkającego w pobliżu, którego można zapytać o radę w sprawie tego łowiska.:smile:

Myślę, że to może być fajna sprawa, dlatego dajcie znać czy chcecie aby rozwijać tę aplikację. O ile ustawienie swojej lokalizacji jest bardzo szybkie i proste, to ustawienie łowisk będzie wymagało trochę pracy, ale jest do zrobienia. Testujcie proszę i napiszcie co myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.02.2016o12:37, tomek1 napisał:

Pankowaty, myślę że najlepsze rozwiązanie jest takie: Wchodzimy w "nieprzeczytaną zawartość"  i następnie klikamy w "edytuj ten kanał"

56b72b3c61f65_edycjakanau.thumb.jpg.beab

Tam klikamy "zmień sortowanie wyników" i następnie wybieramy opcję "najstarsza aktywność jako pierwsza".

56b72bc2bcee7_edycjakanau3.thumb.jpg.6e5

Tym sposobem jak trafisz na temat który Cię interesuje klikasz jak poniżej. 56b72c220510d_skokdopostu.thumb.jpg.f9f1

I jesteś na pierwszym nieprzeczytanym poście w interesującym Cię temacie.

Znalazłem lepsze rozwiązanie :D Na liście nieprzeczytanych tematów klikamy w symbol kółeczka albo gwiazdki (w zależności od tego co tam jest) znajdującego się na lewo od tytułu tematu. I od razu przenosi nas do pierwszego nieprzeczytanego postu.

haczyk.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pankowaty napisał:

Znalazłem lepsze rozwiązanie :D Na liście nieprzeczytanych tematów klikamy w symbol kółeczka albo gwiazdki (w zależności od tego co tam jest) znajdującego się na lewo od tytułu tematu. I od razu przenosi nas do pierwszego nieprzeczytanego postu.

haczyk.jpg

I tyż piknie :grin:

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.02.2016o01:34, jaceen napisał:

Na obecną chwilę nie mogę przejść do następnej strony w tematach.

Otwieram np. ostatni temat "Widawa" i klikając na poprzednią stronę, czy jeszcze inną i strona zawiesza się, albo ładuje w nieskończoność.

W temacie LŚ podobnie.

Kolejny temat i to samo.

Tylko u mnie?

 

O 7.02.2016o01:53, KrzysiekG napisał:

Nie Jacku u mnie podobnie, pisałem o tym wyżej, że zwolniło. Ale jest prosty sposób, a mianowicie jak się przeklikniesz na stronę ,która Cie interesuje to zatrzymaj przeglądarkę i odśwież stronę - wtedy się załaduje poprawnie. :smile:

Problem z przeglądaniem poszczególnych stron tematu rozwiązany.;) Można już bez przeszkód przeglądać poszczególne strony tematów.

Ponawiam prośbę o testowanie i Waszą opinię o aplikacji Member Map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, jacolan napisał:

A czy da się zrobić podgląd posta przed jego wysyłaniem, bo jakoś nie potrafię znaleźć teraz?

Myślę, że nie ma takiej opcji, ponieważ edytor do pisania postów działa w technologii WYSIWYG (what you see is what you get), czyli "dostaniesz to co widzisz". Post w oknie edytora wygląda identycznie jak post opublikowany- czego jak wiemy nie było na starym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gofer napisał:

a ja mam problem ze wstawianiem foto. tj. mogą wstawić tylko takie 0,01 mb

Robię to w tym panelu do pisania postów, czy tak jak było wcześniej link z galerii ?

Pozdrawiam,

Zdjęcia można dodawać na dwa sposoby. Pierwszy przy edycji posta, w okienku edytora. Klikamy dodaj pliki

56b921bd168b1_wstawianiezdj1.thumb.jpg.c

I wybieramy plik z dysku. Zdjęcie pojawi się pod okienkiem edytora. Poprzez kliknięcie znaku "+" na zdjęciu, dodajemy je w pozycji, w której aktualnie znajduje się kursor.

56b9222586f75_wstawianiezdj2.thumb.jpg.4

Niechciane zdjęcie można na tym etapie usunąć naciskając symbol kosza na śmieci umieszczony obok plusa. I tak wstawiamy kolejne zdjęcia i naciskamy dodaj odpowiedź.

56b922bcdb6b8_wstawianiezdj3.thumb.jpg.4

 

Sposób drugi- dodawanie zdjęć przez galerię.

Na stronie głównej forum klikamy dodaj i z listy rozwijanej wybieramy Grafika56b923a5d1295_wstawianiezdj4.thumb.jpg.a

Następnie wybieramy kategorię- jedną ze zdefiniowanych (np. jak dziś było na rybach) lub album osobisty w kategorii Galeria użytkowników.

56b924de34385_wstawianiezdj5.thumb.jpg.6

Załóżmy, że chcę dodać zdjęcie do Grand Prix 2016. Wybieram kategorię Moje okazy i tam album Grand Prix haczyk.pl 2016

56b924cd3a220_wstawianiezdj6.thumb.jpg.6

Album zostanie zaznaczony i następnie klikamy Użyj wybranego albumu.

56b9256269aad_wstawianiezdj7.thumb.jpg.8

Wybieramy plik z dysku

56b925a29c899_wstawianiezdj8.thumb.jpg.4

I naciskamy kontynuuj

56b9260c6adb5_wstawianiezdj9.thumb.jpg.2

Dalej możemy dokonać ustawień, wstawić opis, ustawić powiadomienia itp. Można też po prostu niczego nie ruszać- tylko nacisnąć zakończ.

56b926acf3634_wstawianiezdj10.thumb.jpg.

 

Teraz możemy przejść do pisania posta w interesującym nas temacie. W oknie edytora wybieramy Wstaw inne media i z rozwijanej listy Wstaw swój załącznik.

56b927d0a20d6_wstawianiezdj11.thumb.jpg.

Klikamy grafiki galerii i zaznaczamy które zdjęcia chcemy wstawić.

56b9284ede6d5_wstawianiezdj12.thumb.jpg.

I klikamy wstaw wybrane

56b9289f44cb5_wstawianiezdj13.thumb.jpg.

I tradycyjnie dodaj odpowiedź.

56b92931489cc_wstawianiezdj14.thumb.jpg.

 

Wygląda może na dość skomplikowane, ale to na prawdę proste i intuicyjne. Starałem się to opisać przystępnie dla każdego- krok po kroku.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.02.2016o09:29, pankowaty napisał:

Tomek1, taka sytuacja: przeglądam listę nieprzeczytanych wątków, chcę przejść do tematu w którym mam kilka nieprzeczytanych postów. Jak to zrobić, żebym wylądował na pierwszym nieprzeczytanym poście? Czy jest jakaś różnica wizualna w postach przeczytanych i nieprzeczytanych? 

Czy będzie możliwość korzystania z Tapatalka? 

 

O 8.02.2016o08:00, szymek07 napisał:

 

Zainteresowanie Tapatalkiem jest. Pytania o jego obsługę przewijały się choćby tu:

Z tego co widzę IPB jest wspierany więc myślę, że warto było by wprowadzić takie udogodnienie przy okazji modernizacji.

 

No i stało się haczyk.pl jest dostępny na platformie TapatalkB) Bardzo proszę o testowanie i ewentualne uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
16 minut temu, jaceen napisał:

Jak anulować-usunąć post? Chciałem coś napisać i w trakcie doczytałem w czym rzecz. 

Opcja była wyłączona. Teraz powinieneś ją mieć obok "cytuj    edytuj". Sprawdź proszę, czy możesz również usuwać swoje stare posty? Jeżeli tak, to trochę inaczej to ustawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artech napisał:

Za dużo "ruchomych" reklam. Na kompie jako tako hula, ale mobilnie na fonie strona otwiera się tragicznie

Ruchome- masz na myśli reklamy typu flash ze zmieniającymi się obrazkami?

Sprawdziłem u siebie w dwóch sieciach. W Orange otworzyło się bardzo szybko, w Play nieco wolniej, ale też podstawowe funkcje i wszystkie kategorie tematyczne otwierają się w ciągu 2-3 sekund a reklamy faktycznie nieco później. Z pewnością u mnie nie nazwałbym tego tragedią. Czy ktoś jeszcze zauważył tego typu problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 29.02.2016o20:57, tomek1 napisał:

Ruchome- masz na myśli reklamy typu flash ze zmieniającymi się obrazkami?

Sprawdziłem u siebie w dwóch sieciach. W Orange otworzyło się bardzo szybko, w Play nieco wolniej, ale też podstawowe funkcje i wszystkie kategorie tematyczne otwierają się w ciągu 2-3 sekund a reklamy faktycznie nieco później. Z pewnością u mnie nie nazwałbym tego tragedią. Czy ktoś jeszcze zauważył tego typu problem?

Ja korzystam na co dzień z dwóch różnych połączeń 'kablowych' i czasem z Orange - z reguły forum działa szybko, ale czasami ładownie zacina się na dość długo - zauważyłem że przeglądarka wyświetla wtedy status "Oczekiwanie na srv1.adadio.pl" Strony na których nie ma akurat reklam z tego systemu ładują się szybko.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sprawa techniczna- jeśli chcecie dodać odtwarzacz Youtube, to po prostu wklejacie link do filmu do posta. Po sekundzie zmieni się w odtwarzacz. Podobnie działa to np. dla linków z FB itp. Od kilku dni, po aktualizacji skrytpu, po dodaniu linka można również zrezygnować z dodania graficznej formy linku i pozostać przy tekstowej formie.

Pod odtwarzaczem pojawia się w tym celu opcja "Twój link został automatycznie zagnieżdżony.   Wyświetl jako link tekstowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.