Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Otmuchowskie


Skaner

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Miejsca , które Ci podałem (oprócz ośrodków wczasowych) to miejsca dzikie z płaskim terenem nadające się na rozbicie namiotu. Połowisz tam tylko z gruntu i im dalej rzucisz tym lepiej. Jeśli ryba będzie brała , to połowisz na pewno. Na noc jedną wędkę warto zarzucić na żywca ( sandacz , boleń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień byłem nad wodą i łowiłem tylko na żywca.Efekt - 5 boleni , 1 sandacz i 1 szczupak. Wszystkie brania od 18-tej do 7-mej rano. Nie wszystkie ryby udało się wyjąć ( zaczepy) , kilka pustych zacięć i kilka obcinek. Bolenie duże , wszystkie samice około 70 cm. Woda od kilku dni ma spory przybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W latach 90 spinningowałem z Ojcem na Otmuchowie. Zawsze pływaliśmy na "ujście" (ujście Nysy Kłodzkiej). Pamiętam, że było tam mnóstwo zatopionych krzaków... ile my żeśmy tam szczupłych i sandaczy pociągnęli. Nie wspomnę o okoniach. Łowiliśmy głównie na obrotówki DAM:

ca9d5a519e51e437med.jpg

Chętnie bym tam wrócił. Pytanie czy ma to sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dziś nawet mucha nie przeleciała obok wędek na smażalni, Topoli taśmach i garbatym moście przy ujściu Topoli. Info od kolegów wędkarzy, a sam siedziałem na Taśmach. Trzeba czekać jakieś 2-3 tyg jak się to unormuje wszystko. Nikt mi nie powie,że luty - marzec to pora na leszcze. Brało bo brało - ale to anomalia. Teraz od tygodnia nic już nie bierze i tak będzie jeszcze trochę czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Dziś sobie popływałem ze znajomym po Otmuchowie. I złapałem aż 3 krótkie sandaczyki ;) więcej brań nie zanotowałem, większych ryb nie widziałem. Wszystko oscylowało w okolicach wymiaru albo sporo poniżej. Ale za to ile było łodzi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie panowie działajcie. Otmuchów ma wypchane lodówki sandaczem i nie tylko, bolenie traktowane są przez okolicznych wędkarzy jak chwast rybi i celowo nie są wypuszczane. Od miejscowego słyszałem, ze jeśli boleń żeruje to są zabierane po 5-8 sztuk, czasami nawet duże sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie panowie działajcie. Otmuchów ma wypchane lodówki sandaczem i nie tylko, bolenie traktowane są przez okolicznych wędkarzy jak chwast rybi i celowo nie są wypuszczane. Od miejscowego słyszałem, ze jeśli boleń żeruje to są zabierane po 5-8 sztuk, czasami nawet duże sztuki

z tego co sie orientuję to od zapory zbiornika Kozielno do zapory czołowej zbiornika Nysa jest zniesiony limit i okres ochronny bolenia - sprawdź regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie panowie działajcie. Otmuchów ma wypchane lodówki sandaczem i nie tylko, bolenie traktowane są przez okolicznych wędkarzy jak chwast rybi i celowo nie są wypuszczane. Od miejscowego słyszałem, ze jeśli boleń żeruje to są zabierane po 5-8 sztuk, czasami nawet duże sztuki

z tego co sie orientuję to od zapory zbiornika Kozielno do zapory czołowej zbiornika Nysa jest zniesiony limit i okres ochronny bolenia - sprawdź regulamin

ą

To dotyczy tylko Nysy Kłodzkiej, nie Otmuchowa, jako zbiornika. Mieszkasz w Nysie, a nie wiesz jakie zasady u Was obowiązują. A populacja bolenia rozrosła się do takiego stopnia tylko z powodu wędkarzy, którzy wytrzepali sandacze i szczupaki, a teraz zabrali się za bolenie i sumy. Za kilka lat to zostaną tylko ukleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pzw.org.pl/opole/cms/1145/zasady_wedkowania_w_okregu_opole

15. Na Nysie Kłodzkiej od zapory zb. Kozielno do zapory zb. Nysa nie obowiązuje limit i okres ochronny bolenia.

Mieszkam w Nysie i w kole mi to tak zinterpretowali nawet w dwóch bo w otmuchowskim PZW tez że limit i okres na bolenia nie obowiązuje na obydwóch jęziorach Nyskim i Otmuchowskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pzw.org.pl/opole/cms/1145/zasady_wedkowania_w_okregu_opole

15. Na Nysie Kłodzkiej od zapory zb. Kozielno do zapory zb. Nysa nie obowiązuje limit i okres ochronny bolenia.

Mieszkam w Nysie i w kole mi to tak zinterpretowali nawet w dwóch bo w otmuchowskim PZW tez że limit i okres na bolenia nie obowiązuje na obydwóch jęziorach Nyskim i Otmuchowskim

No nie wierzę. Zbiorniki do osobny obwód rybacki, to nie jest Nysa Kłodzka. Tak zinterpretowali bo to pewnie jak wszędzie siedzą tam mięsiarze w wieku +50 i dla nich każdy przepis, który umożliwia zabranie większej ilości ryb jest dobry. O interpretacje trzeba zgłosić się do okręgu, nie do podrzędnych kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.