Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wybór żyłki do metody odległościowej.


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Do metody odległościowej zazwyczaj używa się żyłek tonących lub z braku w okolicznym sklepie zwykłych, miękkich odtłuszczonych płynem do naczyń ( z czasem dobrze jest odtłuścić nawet tonącą bo żyłki "zbierają" zanieczyszczenia.. Żyłki tonące zazwyczaj kupowałem w kolorze brązu, grafitu lub bordowe. W sumie to nie wiem czy są inne bo jestem spiningistą ale takie były w sklepach jak kupowałem. Dlaczego tonąca? Żeby po zarzuceniu zestawu położyć wędkę na podpórkę, wybrać luz i zatopić żyłkę - wtedy zmniejszasz działąnie wiatru na żyłkę, nie wybrzusza Ci jej i łatwiej Ci z daleka zaciąć.
Średnica zależy od ryb jakie masz zamiar poławiać/jakie są w Twoim łowisku. Zazwyczaj używałem 0,16 mm ale jeśli łowisz np na komercji, gdzie są karpie to może być za cienko. Co do rozciągliwośći - nigdy się nad tym nie zastanawiałem, gdyż głównym kryterium była średnica i tonięcie. Wędka odległościowa jest na tyle elastyczna (można też poluzować lub dokręcić hamulec kołowrotka) że ten parametr pomijałem przy wyborze żyłki. Ostatnie które kupowałem były polecane przez Marcela van der Eynde, miał je w ofercie Robinson:

http://allegro.pl/zylka-robinson-pro-match-0-14mm-2-80kg-150m-i5697960921.html#imglayer

Z tego co pamiętam używałem też  Trabucco Match.

Może ktoś z kolegów spławikowców coś jeszcze podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna używam dwóch żyłek Trabucco S-Force Match Sinknig Extra Soft 0,18 mm (4,55kg) i 0,16 mm (3,7kg).

Ciemno-oliwkowe, łatwo toną, nie skręcają się, mało lub wcale rozciągliwe.

Jako przyponówki używam też Trabucco - T-Force Competition Pro Super Strong 0,148 mm (2,8kg) i 0,10 mm (1,45 kg). Przezroczysta, pół-miękka, mało rozciągliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.