Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Pakoskie (okolice Inowrocławia)


maryaChi

Rekomendowane odpowiedzi

no stan rzeczywiście sie podniósł w porównaniu do jesieni jest naprawde dużo więcej wody...z tym lodem to rzeczywiście głupota tym bardziej,że od brzegu jakieś 2-3 metry jest woda dopiero później zaczyna się lód,nie wiem jak oni tam weszli,no ale to już nie moja sprawa.Mam nadzieję,że po świętach można już będzie jechać spokojnie połowić z brzegu,wyprubować nowy sprzęt i wkońcu zacząć sezon :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam! Panowie dopiero zaczynam swoją przygodę z łowiskami ogólnodostępnymi i zastanawiam się nad wykupieniem pozwolenia, myślę o Gople albo Pakoskim. Co byście polecili? Jeżeli pakoskie to czy z gruntu albo na spławik z brzegu można coś fajnego złowić? Jak tak to gdzie są jakieś miejsca, na które można dojechać z Inowrocławia i w bezpiecznym miejscu zostawić auto i pójść w spokoju połowić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Gopło nie mam pojęcia,ale pakoskie mogę Ci polecić...jeziro ma swój klimat,a czasem idzie wyciągnąć naprawde ładną sztuke...na dłuższej zasiadce naprawde nie będziesz żałował...Miejsc na tym jeziorzo jest b.dużo.Jeśli jesteś z Inowrocławia to najbliżej bedziesz miał do Pakości.Samochód można zostawić odrazu przy jeziorze.Nie ma większego problemu z wjechaniem tam,latem przyjeżdzają nawet z kampingami także miejsca jest b.dużo.Fajne miejscówki są od strony Centrum Logistycznego Polo Marketu...wiazd jest widoczny także problemu nie ma.jeziorko może nie jest jakoś super zarybione i zadbane,ale naprawde polecam...pozdrawiam.Achas ja łowię z Gruntu na spławik,ale na spławik też dużo miejscowych łowi i nie narzekają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje w tym roku zezwolenie?? Myślę raczej o zezwoleniu na pół roku. Jeszcze jedno pytanie czy jeżeli wykupuję na Pakoskiej zezwolenie to mogę na całym jeziorze łowić czy są jakieś określone miejsca, że np dot. Pakości, Janikowa albo Kołudy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zezwolenie kosztuje bodajże 100zł spławik + 35zł grunt,

Jezioro podzielone jest na kilka stref, Pakoskie PN Od wyżej wymienionego centrum logistycznego do grobli w Janikowie, za groblą jest Pakoskie Pd, Zatoka koudzka to kolejna strefa. Za każdą strefe obowiązuje opłata :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki a Ty Shaman nie jesteś przypadkiem z KaulaCarpTeam i łowisz sobie na kauli?? Bo ja mieszkam niedaleko. A odnośnie tych stref to zakładając, że będę łowił z brzegu na sprężynę, czasami spławik to którą strefę byście polecali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty shaman na co łowisz?? Jak byś miał ochotę to można by się razem wybrać, jestem początkujący a po zdjęciach z kauli widzę, że łowić potrafisz :) Ja autko mam, właśnie zostałem pełnowartościowym wędkarzem z kartą wędkarską :D więc niedługo jak lód zejdzie to jade po zezwolenie i w jakiś weekend się wybiorę na rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! Jechałem ostatnio pomiędzy j. pakoskim a bronisławskim i zastanowiła mnie jedna sytuacja. Na bronisławskim sobie normalnie ludziska na gruncik łapali a na pakoskim dwoje ziomków nad wodą stało z wielką siatką i łódką. Wstawione były dwa słupki pomiędzy którymi piętrzyła się woda. Ci dwa panowie ze siatki przesypywali ryby do jakiegoś zbiornika. Czy to byli kłusownicy czy to ludzi z PZW coś tam robili? Spotkał się ktoś z taką sytuacją?? Dodam że po drugiej stronie było wielu wędkarzy, którzy nie reagowali na tą sytuację. To było normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.