Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jakie przynęty polecacie na szczupaka ?


spiningista

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechuce
Podobno głównym zmysłem odpowiedzialnym za atak u szczupaka ,jest linia boczna

kiedys zrobilem eksperyment lowilem szczupaki na mannsa predatora 80mm perla + czerwona glowa na glowce 5g - czyli opad wystarczy ze zmienilem na ten sam producent i wielkosc z czerwonym grzebietem tez perla i bez brania. zalozylem sama perle tez nic. perla + czerwona glowa + brokat - nic. wrocilem do tej co lowilem za pierwszym razem i znow brania. ogolnie tego dnia 9 szczupakow i 4 sie spiely. czasem jest tak ze zakladalem oborotowke zlota aglie nr 4 i nic zalozylem trojke sa brania. i tez mialem takie sytuacje ze w slonce najlepszy byl... fluo tiger nr 3 lub fluo pomaranczowa! tam gdzie lowilem na mocno przelowionych wodach szczupak bywal bardzo wybredny. czasem tez sam chwost mial wplyw na powodzenie mialem taki dzien lowie szczupaki i okonie na effzetta nr 4 zloty + czarna naklejka w zolte kropy. szczupak i okonie skubaly. no to luz. podwodny konar plecionka nie pomogla. wyciagam z pudla dokladnie taka sama kolorystycznie, ten sam rozmiar ale z chwostem nic. ojciec w tym czasie tez lowil na te ktora stracilem z efektami. i w tym wszystkim badz madry ksiazki pisz... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 443
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

szymm

Posted Images

"Ktoś powiedział kiedyś ,że młodzi znają reguły ,a starsi wyjątki.Takich wyjątków czasem trudno wytłumaczalnych ,każdy spotka wiele w swoim wędkarskim żywocie " :roll: - jest to cytat z książki Marka Szymańskiego ,z którym zgadzam się w stu procentach :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

dla mnie najlowniejsza na szczupaczka okazuje sie przyneta spro bbz1

http://www.basstackledepot.com/spro-bbz-1-shad.aspx

prawdziwy cud pod woda i poploch wsrod szczupcow i to bez znaczenia czy w wersji powierzchniowej,szybko czy wolno tonacej!spro robi tez mniejsza wersje ok 5 cm ale przedstawiciel na europe stwierdzil ,ze nie chca jej wprowadzic na rynek europejski bo wymaga zbyt szybkiego holu , ktory podobno nie jest na naszym kontynencie preferowany!?

pozdrawiam i polecam.

bifa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

no bifa cudeńko to jest :).... tylko cena ????????

ja lubie seledynowe kopytko relaxa 5cm czarny grzbiet i czerwone w okolicy główki.. dla mnie najłowniejsza przyneta na szczupłego .. to przyneta uniwersalna zwłaszcza latem bo bierze na nie wszystko :) na drugim miejscu seledyn kopytko predator 5cm z czarnym grzbietem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

co do wahadłówek to sie zgodze tylko że gdy łowisz w zarosnietym jeziorku to zapomnij :) a ja szczupłego z blach to używam trociowych bodajże pana Kaczmarka są swietne nazwałem je "czysta agresja" mam ich kilka i stosuje je gdy już nic nie skutkuje - to mój "czarny koń" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wahadłówek to sie zgodze tylko że gdy łowisz w zarosnietym jeziorku to zapomnij :) a ja szczupłego z blach to używam trociowych bodajże pana Kaczmarka są swietne nazwałem je "czysta agresja" mam ich kilka i stosuje je gdy już nic nie skutkuje - to mój "czarny koń" :)

Pojawiła się wersja Morsa z bardzo cienkiej blachy, możesz ja prowadzić pod powierzchnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

wiem jacku ... że takież są są także spoony (nie wiem czy dobrze napisałem nazwę)mam na mysli wahadło z jednym wtopionym hakiem zrobionym antyzaczepowo , lecz tam gdzie łowie blacha nie sprawdza sie szybko bierze zielsko ... nawet lekka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jacku ... że takież są są także spoony (nie wiem czy dobrze napisałem nazwę)mam na mysli wahadło z jednym wtopionym hakiem zrobionym antyzaczepowo , lecz tam gdzie łowie blacha nie sprawdza sie szybko bierze zielsko ... nawet lekka ...

To polecam coś powierzchniowego, np Rovera z Salmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
co do wahadłówek to sie zgodze tylko że gdy łowisz w zarosnietym jeziorku to zapomnij :) a ja szczupłego z blach to używam trociowych bodajże pana Kaczmarka są swietne nazwałem je "czysta agresja" mam ich kilka i stosuje je gdy już nic nie skutkuje - to mój "czarny koń" :)

Pojawiła się wersja Morsa z bardzo cienkiej blachy, możesz ja prowadzić pod powierzchnią

mepps syclops akurat mam kilka nr 2 bardzo mocno pracuja i duzo wolniej opadaja niz w porownaniu z Morsem (przy nich sprawia wrazenie ciezkiej, weziej pracujacej boleniowej przynety) ciagle dajac mocne bicia. schodzi troche pod katem raz w prawo podciagasz idzie w lewo. jest tez wersja Lite polowa wagi "normalnego" syclopsa. ale niestety w naszym czeskim krajiku niedostepna. wiem ze tez kombinuja z algami klik-klik. masz 2 ciensze blachy zlaczone w jedna i praktycznie 2 ultra lekkie wachadlowki. jak masz przyplyw gotowki to moge Ci polecic z Meppsow Lusoxa chyba jedyna obrotowka pracujaca w opadzie. Jaxonowskiego odpowiednika nie polecam ktory jest badziewiem (kotwice szybko pekaja, placze sie, nie pracuje w opadzie, przy wolnym i szybszym sciaganiu listek kladzie sie na plasko i przywiera do korpusu). ciekawa blacha tez jest Aglia Winner Shallow Runner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

ja rzadko używam blach ... nie ma nic lepszego jak widok na płyciznie atakującego szczupłego w popper lub w jerka fantazja :)!!! fala kupa wody w górze i wir ... a jeszcze jak widzisz to w polarach ... zostaje ten widok na długi czas !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

mialem w sumie cos okolo 30 sliderow przez caly maj i na poczatku czerwca glownie na nimi rzucalem. jakos nie zauwazylem ich skutecznosci. ba! nawet zerujacemu przy powierzchni sczupakowi podstawialem i co? nic. moze jak bede nad woda stojaca to porzucam tymi paroma co mi zostaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

teraz na jesień chcem sprawdzic to cudo 13 cm prace już sprawdzałem śmiga niesamowicie :) mam nadzieje że w końcu jakiś wiekszy okaz sie trafi >>>?!

post-8241-14544972659624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz na jesień chcem sprawdzic to cudo 13 cm prace już sprawdzałem śmiga niesamowicie :) mam nadzieje że w końcu jakiś wiekszy okaz sie trafi >>>?!

wczoraj na podobnie ubarwionego woblera dodam ze własnej produkcji atakowały szczupaczki takie +30 +40 jeden "walnął" tuz przy butach wpadł w oczko, rozejrzał się i kipisz ;-) drugi już z dalszego dystansu. Mój wobler jest pływający a przy ściąganiu schodzi pod wodę coraz głębiej. ps dzisiaj jadę na na nockę na Nielisz jak coś złapie to się pochwale.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostaje wierny wachadełkom :) złowiłem na nie najwięcej szczupaków ... na gume złapałem w życiu tylko dwie sztuki (może dla tego że mam większe przekonanie do złomu i nimi najczęściej łowie) za to na alge morsa i gnoma.. trochę tego było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.