Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jakie przynęty polecacie na szczupaka ?


spiningista

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 443
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

szymm

Posted Images

Najlepszą przynętą na szczupaka jest..........ta na którą właśnie go złowiłeś a reszta to, że jedyną zasadą na rybach jest brak zasad.......ale poważnie...... żaba RELAXA zwłaszcza na mojej Bzurze ratowała od klęski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej uzywam obrotówek z dobrym skutkiem :)

Lubie też niewielkie woblerki (do 7 cm)

Jednak zdażają sie łowiska gdzie woda się zmieniła i po założeniu gumki miałem dopiero jakiekolwiek brania.

Jest tak jak napisal radek66: na rybach jest jedna zasada - brak zasad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię głównie na odcinku od Orłowa do Przezwisk czasami dalej aż do Urzecza w tym roku generalnie wszędzie słabo, ale widzę, że na Bzurę jest coraz większa presja. Wracając do żab Relaxa kupuj większe modele takie 7cm w tym roku obok szczupaków miałem na takie kilka naprawdę ładnych okoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek czyli okolice Sochaczewa - ja łwoie właśnie na terenie tego miasta, Boryszew i Plecewice;) Można sie kiedyś wybrać na wspólne łowy.

Powracając do tematu:

Kiedyś ponoć można było używać żywych żab(tzn. pewnie juz martwych). Ze szczupakiem w Bzurze trudno - dużo ich ale drobnica, choć niedawno na łamach "Expressu Sochaczewskiego" był pokazany bardzo ładny, jeśli sie nie mylę 120cm?

Jak widze u nas "zawodowych" spinningistów to przeważnie z gumami, więc coś to oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te krety :mrgreen: :mrgreen: choć masz racje w moim wieku nie powinno :???:
Maniek nie przejmuj się, mnie po "oszczałce" do haczyków ( :mrgreen::mrgreen: ) też już mało zaskakuje ale "kretki" mnie dobiły, przecież to dzieci w przedszkolu wiedzą jak się kredka pisze :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Troszkę odgrzeję temat :mrgreen: .U mnie znowu do "łask" powróciły obrotówki :roll: twierdzenie ,że woda jest "przebłyszczona" zdecydowanie zmienił bym na "przegumiona" :razz: .Na gumy - oczywiście na moim łowisku - atak szczupaka bardziej przypomina sandaczowe pstryknięcie (ewolucja czy co :shock: ),natomiast na blachy jest o wiele bardziej zdecydowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wielkości obrotówek używasz? Bo ja rzucam raczej małymi obrotówkami i trafiają mi sie same maluchy (szczupaczki). Nie wiem czy większe nie chcą uderzyć w mniejszą obrotówkę, czy tam po prostu są same maluchy, a może na dużego po prostu trzeba trafić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej używam obrotówek aglia i comet rozmiar 4 i 5 oraz longi 2 - To zależy od wody :jezioro to zwykle Aglia 5 (5 dlatego iż wiem ,że szczupaki 60 - 80 cm to "taka norma") ,rzeka to comety 4 i longi 2 (zależy od siły prądu - na rzece ,w której wędkuję szczupły 70 cm to już "rekord" ;ryby danego gatunku (szczupak) jest stosunkowo dużo , ale są to najczęściej "okołowymiary" .Ostatnio kombinuje :cool: z obrotówkami Mepps Lusox w rozmiarach 1 i 2 (mają fajny patent ze zmianą obciążenia) ,ale te raczej polecam na wody stojące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio rzucam srebrną obrotówką rozmiar 3 na wodzie stojącej, niedużej i bogato obrośniętej grążelami i innymi moczarkami ;p. Myślisz, że jak taka znajdzie się w okolicy jakiegoś chociaż wymiarowca, to ten się pokusi? Czy powinienem coś większego im podać ? Bo na 3 to jeszcze jest szansa drapnąć jakiegoś okonka, czy innej drobnicy. Ale z drugiej strony chciał bym wreszcie coś wymiarowego wymęczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to rozmiar obrotówek nr.3 jest najbardziej "uniwersalny" - taka "trójeczka" ,na wodzie stojącej robi tyle "zamieszania" - jak sam zauważyłeś ,że wystarczy do sprowokowania ataku i okonka i dużego szczupaka :grin: ,.Podobno głównym zmysłem odpowiedzialnym za atak u szczupaka ,jest linia boczna .Obrotówka tego rozmiaru wysyła ,takie wibracje ,że potrafi "zainteresować" szczupaka prawie każdej wielkości.Szczególnie o tej porze roku nie przesadzam z wielkością .Wiąże się to z naturalnym pokarmem drapieżników :narybek ,drobnica.Większy kaliber zostawiam sobie na jesień (ale to już zupełnie inna historia :razz: ).Nie przejmuj się za bardzo kolorem ,naturalnie należy też o tym pamiętać ,ale bez przesady .Moim zdanie najważniejsza jest praca przynęty .Na chwilę obecną mamy "stosunkowo kiepski" okres jeśli chodzi o szczupaka - mnóstwo naturalnego pokarmu (pisałem o tym wcześniej),którego moim zdanie nie przebije żadna "sztuczna przynęta "- ryba ma w czym wybierać .Dlatego też uważam ,że wirówki o tej porze roku są jak najbardziej wskazane - nie wiem za bardzo jak to opisać (szczupak "wali" w nie - bo są bardziej kontrastowe ,krzykliwe - są czymś innym niż naturalny pokarm :cool: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do do "posta "wcześniej.Na podstawie moich obserwacji wynika (subiektywna opinia) ,że obrotówki sprawdzają się o wiele lepiej - gdy "są kłopoty ze światłem" ;zachmurzenie ,pochmurno ,wschód ,zachód słońca.Gdy przejrzystość wody jest stosunkowo duża (słoneczny dzień ,czysta woda) zdecydowanie - podkreślam zdecydowanie bardziej skuteczne są gumy :!: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.