Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Witamy w zachodniopomorskim


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z zachodniopomorskiego! Od niedawna mieszkam w Świnoujściu, od niedawna również zaraziłem się tym wspaniałym hobby jakim jest wędkarstwo! Bardzo się cieszę, że tak wielu wędkarzy jest w naszym województwie, jest od kogo się uczyć!;-)

Mam nadzieję, że koledzy i koleżanki pomogą nowemu adeptowi wędkarstwa?

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świąt !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Gość okonia

Witam

gdzie można w szczecinie chodzi o ulicę i adres zarejestrować ponton chodzi o popływanie wędkarsko po odrze czy innych łowiskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, poniżej:

Stosownie do art.28 ustawy z dnia 19 lutego 2004 r. o rybołówstwie (Dziennik Ustaw Nr 62, poz.574 z późn. zm.) połowy w celach sportowo-rekreacyjnych w polskich obszarach morskich, w tym na morskich wodach wewnętrznych (patrz "Informacje ogólne"), mogą być prowadzone po uzyskaniu sportowego zezwolenia połowowego, które wydaje jeden z okręgowych inspektorów rybołówstwa morskiego: w Szczecinie, Słupsku lub w Gdyni.

Sposób i warunki prowadzenia tych połowów określa rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lipca 2004 r. w sprawie szczegółowego sposobu i warunków prowadzenia połowów w celach sportowo-rekreacyjnych oraz wzorów sportowych zezwoleń połowowych ( Dz.U. Nr 164, poz.1725).

OIRM w Szczecinie wydaje zezwolenia określone ww. ustawą:

* w siedzibie OIRM w Szczecinie, ul. Starzyńskiego 8 (Dom Studencki "Korab"), w każdy roboczy wtorek w godz. 9.00- 15.30 i piątek w godz. 8.00- 13.00,

* w biurze Inspektorów Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu, ul. Władysława IV nr 7 - poniedziałek, środa, piątek 8.00-13.00

* w biurze Inspektorów Rybołówstwa Morskiego w Dziwnowie , ul. Mickiewicza 31 - poniedziałek, środa, piątek 9.00-13.00

* w biurze Inspektora Rybołówstwa Morskiego w Trzebieży, ul. Portowa 5 - wtorek 8.00-14.00

* w biurze Inspektora Rybołówstwa Morskiego w Wolinie , ul. Niedamira 22 - wtorek 8.00-14.00.

UWAGA !!!

Z dniem 1 stycznia 2007 uległa zmianie wysokość oraz sposób pobierania opłat za wydanie sportowego zezwolenia połowowego. Obecnie stawki wynoszą:

1. NA OKRES 1 MIESIĄCA - 16 zł

2. NA OKRES 12 MIESIĘCY:

- opłata pełna - 49 zł

- opłata ulgowa - 31 zł

Jednocześnie uległ zmianie sposób zapłaty - zlikwidowane zostały znaczki opłaty skarbowej.

Należy dokonać wpłaty na rachunek bankowy jak niżej (lub w kasie Urzędu Miasta Szczecin Pl. Armii Krajowej 1 - gotówką, bez dodatkowych opłat bankowych):

Bank Pekao S.A.

Nr rachunku: 49 1240 3927 1111 0010 1283 4883

Wpłacając należy koniecznie podać imię, nazwisko i adres osoby, dla której ma być wydane zezwolenie oraz zaznaczyć tytuł wpłaty: "sportowe zezwolenie połowowe na wody morskie".

Podstawę prawną dla powyższych zmian stanowi Ustawa opłacie skarbowej z dnia 16 listopada 2006 r. (Dz. U. z 2006 r. nr 225, poz. 1635).

Wnioski o wydanie sportowych zezwoleń połowowych składa się osobiście lub przez urzędowo upoważnionego pełnomocnika, należy posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość oraz ewentualnie uprawnienia do opłaty ulgowej.

Życzymy udanych połowów!

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 months later...

Serdecznie Witam,

własnie sie zalogowałem na forum i z przyjemnością spieszę zapoznać w Szczecinie nowych Kolegów "po kiju", odświeżając troszkę temat. Własciwie mieszkam w tutaj od 10 lat, ale dopiero teraz przywiozłem sprzęt wędkarski z Mazur i od przyszłego tyg. zamierzam ostro zabrać sie za łowienie... najpierw lód, potem feederek/spławik a od maja/czerwca spinerek...... choć jeszcze muszę się rozejrzeć gdzie i jak można poszaleć, w czym mam nadzieje pomozecie mi Panowie :)

jeszcze tylko czeka mnie wizyta w wydziale środowiska UM, bo karta wędkarska ze zdjeciem 14latka zupelnie mi sie rozpadła pod działaniem wody, a i jeszcze opłaty.... choć zastanawiam się jak to rozwiazać.... jakie koło PZW, i czy w ogóle PZW ???? Ktoś po doradzi??

Sława

Paweł vel SKUBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.