Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Na ile wędek


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Panowie piszą

A tak na marginesie kto taki Ci załatwił kartę wędkarską?

Ludzie opamiętajcie się, sam mam kartę wędkarską, ale znajomość wszystkich przepisów raczej nie jest mi potrzebna, śmieszą mnie takie komentarze, nie wstyd nie wiedzieć lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełniać hehehe członkiem PZW nie jestem bo mi to wogole nie potrzebne, raczej nie łapie na wodach związku, a być członkiem, tak aby tylko płaćić składki bez sensu.

Pozdrawiam i mam nadzieję, ze nikogo nie uraziłem swoim postem

PS. uprawniony opiekun oznacza kogoś z kartą wędkarską, o ile taki przepis nadal istnieje hy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mam 15 lat jestem członkiem pzw imam pytanie na ile w końcu moge łapac wętek.

Łapałem na 2 to dostałem opiernicz od pewnego wędkarza który mówi ze moge łapac na 1 i to pod opieka dorosłego a przeciez regulamin mowi co innego. proszę o odp :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fish men, moim zdaniem to powinieneś czytać regulamin i łowić zgodnie z nim a opinie i wypowiedzi innych brać z przymrożeniem oka , jest pełno ludzi nie doczytanych a snujących (opowieści :mrgreen::mrgreen: ) pamiętaj jedno zawsze zgodnie z regulaminem , a na pewno nie będziesz miał nigdy kłopotów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech a niby co wg ciebie znaczy "pod opieką uprawnionego opiekuna"

zgodnie z literą prawa tzw. expresis verbis (wprost) - UPRAWNIONEGO OPIEKUNA - nie znaczy UPRAWNIONEDGO DO WĘDKOWANIA OPIEKUNA ! więc uprawniony w tym wypadku nie znaczy nic innego jak ten "KTÓRY MA PRAWO DO OPIEKI" - polecam przepisy np. dot. osób ubezwłasnowolnionych (kodeks cywilny, rodzinny)

Maniek RAPR jest aktem niższym (w zasadzie żadnym - bo przyjmują go tylko zrzeszeni w organizacji) - to po prostu "postanowienie" (akt) grona ludzi zrzeszonych w jakiejś organizacji - a nie przepisy prawa - tu mają zastosowanie (do definicji) akty wyższe czyli Ustawy i Rozporządzenia, które to definiują pojecie "UPRAWNIONEGO OPIEKUNA"

i żadne rozumowania, interpretacje PZW czy członków tego nie zmienią - tu mają zastosowanie przepisy prawa powszechnego :wink:

P.S. Nawet jeśli wszyscy członkowie PZW byliby tego zdania - to i tak w Sądzie nie mają szans :idea:

To np. tak jak z ustawami - są organy, które zaskarzają je do TK - tzn. zarzucają, że są niezgodne z Konstytucją (Konstytucja jest aktem nadrzędnym tj. najwyższym) i każde stwierdzenie, że jest to niezgodne z aktem wyższym powoduje: zaniechanie, odłożenie, uchylenie tego aktu

Przykład z ostatnich dni: Policja karała posiadaczy CB za rozmowę podczas jazdy - okazało się, że literalnie (wprost) w ustawie jest zakaz używania TELEFONÓW - a CB to nie telefon - choć podobnie "zajmuje" kierowcę :wink: wobec tego posiadacze takich mandatów spokojnie mogą je wrzucić do kosza :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

a w nowym regulaminie znalazłem taki punkt :

W czasie połowo na przynety naturalne zabrania sie równoczesnego łowienia metodami spinningową lub muchową :shock:

czyli np. 2 gruntówki + żywiec i do tego spinning , są zakazane??

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalna zasada jest taka, że nie można łowić na więcej niż dwie wędki jednocześnie, natomiast spinning/troling jest dozwolony tylko na jedną wędkę.

Przepis ten eliminuje możliwość połowu na dwie wędki, z których jedną spinningujemy/trolingujemy, a drugą łowimy inną metodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty chcesz łowić na 4 wędki?

A co, nie spotkałeś się z tym, bo ja często w czasie kontroli, że dwie są schowane w krzakach, to czemu by nie pozwolić na cztery wtedy łowili by na sześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli np. 2 gruntówki + żywiec i do tego spinning , są zakazane??
To ty chcesz łowić na 4 wędki?

od dawna myślałem że kupując zezwolenie na 2 wędki + spinning, mogę łowić na 3 wędki.

stąd sobie wymyśliłem 2 wędki na żywca, i chodzenie ze spinningiem wzdłuż brzegu...

ale w tym roku dostałem regulamin, więc go przeczytałem i zdziwko.

cóż ... trzeba będzie się skupić na jednym , a porządnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako 15-latek nie znałem :roll:

Twój profil:

makary

winnerssociety ouyea

Pomógł: 1 raz

Wiek: 28

Hmmm coś tu nie gra czy mam coś z oczami :roll:

od dawna myślałem że kupując zezwolenie na 2 wędki + spinning, mogę łowić na 3 wędki.

stąd sobie wymyśliłem 2 wędki na żywca, i chodzenie ze spinningiem wzdłuż brzegu...

ale w tym roku dostałem regulamin, więc go przeczytałem i zdziwko.

Chodzi chyba oto, że jak miał 15 lat to tak robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowal mnie temat "uprawnionego opiekuna'.Musze przyznac ze do tej pory przepis ten pojmowalem w sposob podobny do maniek-a.Czyli opiekunem jest osoba dorosla posiadajaca karte wedkarska.Jednakze naswietlenia sprawy przez kisux-a zmianilo moj poglad na ten fakt.Troche to "glupie" ze osoba nadzorujaca poczynania mlodych wedkarzy moze byc jakis "Pan Zenek" nie majacy pojecia o zasadach i przepisach wedkarskich :!: . A w takim razie, czy za ewentualne wykroczenia mlodego wedkarza( wymiar,gatunek,miejsce polowu itp) pociagniety do odpowiedzialnosci bedzie "cywil" nie majacy pojecia o przepisach PZW :?: .Jak taka sytuacja bedzie osadzona w "swietle' litery prawa :?: .Pociagnijcie ten temat dalej bo jest naprawde intrygujacy :!: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że każdy odpowiada za własne czyny, nie ma odpowiedzialności karnej i wykroczeniowej za kogoś. Za wykroczenia 'wędkarskie' popełnione przez osobę poniżej 17 lat nikt nie będzie ponosił odpowiedzialności. Dopiero przy przestępstwach z ustawy o rybactwie..., zastosowanie może mieć ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich, z możliwością stosowania środków wychowawczych i poprawczych wobec młodego, a także możliwością nałożenia określonych obowiązków na opiekunów przez sąd rodzinny (pod groźbą kary pieniężnej). Generalnie opiekun może ponosić jedynie odpowiedzialność cywilno-prawną za szkodę wyrządzoną przez podopiecznego, o ile ponosi winę w nadzorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie PZW jest napisane:"członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi jedną ze swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki....................... Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki."

I teraz mam takie pytanie. Czy jak jadę z żoną( żona nie jest członkiem PZW) na ryby to czy razem możemy łowić na dwie wędki( ona jedna i ja jedna), czy ja mogę łowić na dwie + jedną dodatkową żonie udostępnić?. Bo do tej pory to łowiliśmy tak że ona na jedną i ja na jedną, ale ostatnio ktoś mi powiedział że ja mogę łowić na dwie i żonie udostępnić trzecią, tylko żeby łowiła w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, tak jak jest właśnie napisane w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tego co zostało poruszone kiedyś na forum w podobnym temacie pamiętam, że w takich przypadkach współmałzonek(żona) musi posiadać tzw "białą karte wędkarską" czyli zdać egzamin a nie musi opłacać składek.

Natomiast jeśli chodzi o ilość wędek to według mnie możecie mieć po jednej.

Poszukaj podbnego tematu, może jeszcze tam znajdziesz jakieś odpowiedzi :smile:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis o udostępnieniu jednej ze swoich wędek nie oznacza, że użyczamy jedną z dziesięciu wędek, które mamy w garażu, ale jedną z dwóch wędek (na które mamy prawo łowić) na łowisku - czyli każdy z małżonków może łowić tylko na jedną wędkę, o ile żona (jako przecież osoba pełnoletnia) posiada kartę wędkarską (nie mylić ze składkami).

Określenie: 'Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki' - oznacza, że małożnkowie nie mogą wspólnie wędkować:

- spod lodu,

- w wodach krainy ryb łososiowatych,

- gdy małżonek (ten z opłaconymi składkami) spinninguje lub trollinguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.