Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rozmowy o wszystkim i o niczym


trini

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wkujesz to na pamięć to chociaż odrobina Ci pozostanie na przyszłość.

To też nie tędy droga. Studia techniczne uczą czegoś innego. Czy ktoś z inżynierów pamięta coś z fizyki, analizy matematycznej, termodynamiki itd.? Ja tego nie noszę w głowie, ale jak siadłem z bratem do całek po kilku latach przerwy to po paru godzinach już byłem "w domu".

Studia uczą jeszcze czegoś ważniejszego. Tworzenie sytuacji stresowych i problemów trudnych do rozwiązania ma na celu przyzwyczajenie przyszłych inżynierów do podobnych sytuacji w życiu zawodowym. Generalnie studia techniczne dają szkołę życia :mrgreen: Robiłem również nietechniczne i mam porównanie :wink:

Trzeba stawiać na zrozumienie a nie na kucie :wink:

Na koniec może trochę chamskie hasło jednego z wykładowców na tych nietechnicznych- "Panowie zrozumieli, Panie zapisały" :wink::lol:

Może niepoprawne politycznie, ale nawet dziewczyny chyba przyznają rację :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Panowie zrozumieli, Panie zapisały" :wink::lol:
A te hasło świetne :D

No i ja niby kobieta, to znaczy na pewno kobieta muszę potwierdzić :mrgreen:

Tomek ale się zgodzisz też z moim zdaniem: jak Panowie zrozumieli, a potem im się przed sesją zapomni to i tak ustawiają się w kolejce punktu ksero z wykładami jednej z koleżanek piszących wyraźnie :lol::lol::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba stawiać na zrozumienie a nie na kucie

I to moim zdaniem jest podstawa. To co zrozumiałem podczas mojego studiowania służy mi dobrze do dzisiaj, nie mogę powiedzieć tego o tych rzeczach, ktore swego czasu wykułem na blachę, bo i takie były. Niestety niektóre dziedziny są typowo pamięciowe i trzeba nimi nabić zwoje mózgowe. Studia humanistyczne to niestety typowa pamięciówka. :grin:

Tak przy okazji studenckich wspominków przypomniał mi się ustny egzamin z fizyki na I roku. Mógłbym to napisać w dziale TYLKO HUMOR, ale jest to zdarzenie autentyczne. Na egzamin wchodziliśmy po dwie osoby. W czasie gdy przygotowywałem się do odpowiedzi na wylosowane pytanie, kolega rozpoczął już zdawanie. Profesor ("typowy" profesor) poprosił go o zdjęcie marynarki i pchnięcie z całej siły ściany pokoju. Kolega, lekko zdziwiony, wykonał polecenie. Następnie padło pytanie profesora: Czy wykonał pan jakąś pracę? Kolega odpowiedział, że tak. Profesor oznajmił mu, że otrzymuje ocenę niedostateczną, gdyż wg niego żadna praca nie została wykonana, ponieważ pomimo przyłożenia siły do ściany nie została ona przesunięta, a jeżeli kolega nie wie takich podstawowych rzeczy, to nie zasługuje na dalsze pytania. Kolega ośmielił się nie zgodzić z profesorem i stwierdził, że wykonał pracę. Na lekceważące pytanie profesora: Jaką? Odpowiedził: Przecież ściągnąłem marynarkę. Po takiej odpowiedzi lekko zmieszany profesor postawił mu ocenę BDB, a kumpel do końca studiów nie był przez niego niepokojony. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie powiesz mi chyba, że czegoś się nauczę :shock:

Powiem Ci ze sie nauczysz!! Na 3 ale coś zapamietasz! naprawde: spróbuj a się dowiesz. Ponieważ przy robieniu ściągi musisz wybrać podstawowe wiadomości i zapisać je krótko i zwięźle! Zresztą jak nigdy nie próbowałeś to nie wiesz. Poprostu trzeba wiedizeć co to ściąga i jak ją zrobić żeby nie trzeba było na nią patrzeć. Bo jak robisz sciąge i piszesz wszystko to co w zeszycie to napewno nic nie zapamietasz. Zresztą ja się nie bede kłucił bo to nie od tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak robisz sciąge i piszesz wszystko to co w zeszycie to napewno nic nie zapamietasz.

Szczytem ściągania był kolega ściągający przy ustnej odpowiedzi z matematyki i inny który recytując wiersze na polskim miał na dłoni długopisem zapisane kluczowe słowa, które pozwalał mu ciągnąc recytację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak nigdy nie próbowałeś to nie wiesz.

I tu mnie tym stwierdzeniem zabiłeś. I to jest powszechny stereotyp polskiego nastolatka, który nie czyta do końca żadnej wypowiedzi albo ma problemy z rozumieniem literek tworzących wyrazy, a wystarczyło przeczytać mój pierwszy post dotyczący ściągania. Człowieku powinieneś sprawdzić najpierw co napisałem, a nie wyciagasz takie wnioski.

Jeżeli uraziłem Ciebie tym to wybacz, ale przepraszać nie będę bo podstaw ku temu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbta co chceta, ale ja juz mam sciage na jutro na fizyke na prace klasowa. W myslach mam to, co napisalem na sciage, czyli cos pamietam. Takie wazne rzeczy umiem np. prawo Coulomba i wzory tez, ale zawsze moge zapomniec, wiec to tez umieszczam w sciadze, procz tego napisalem tego, co mi najtrudniej przychodzilo do zapamietania. I gra gitara :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbta co chceta, ale ja juz mam sciage na jutro na fizyke na prace klasowa. W myslach mam to, co napisalem na sciage, czyli cos pamietam. Takie wazne rzeczy umiem np. prawo Coulomba i wzory tez, ale zawsze moge zapomniec, wiec to tez umieszczam w sciadze, procz tego napisalem tego, co mi najtrudniej przychodzilo do zapamietania. I gra gitara :mrgreen:

Ja w środe miałem sprawdzian z fizyki, przepisałem dosłownie cały zeszyt od paczątku roku ale ściągi mi sie nie przydały :lol: Tylko troche mi kolega pomógł (troche=wszystko). A dzisiaj zostałem przyłapany na ściąganiu na niemieckim :oops: Ściąge miałem między nogami... P.S Zrobiłem 5 na 6 zadan :???: i nie mogłem jednego na ściądze znalezc no i za bardzo sie wgapywalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uraziłem Ciebie tym to wybacz, ale przepraszać nie będę

Myślę czy ja nie powinienem Ciebie teraz przeprosić bo faktycznie mogłem wyciągnąć zbyt pochopne wnioski.

Także jeżeli uważasz, że chcesz być przeproszony to Cię przepraszam :wink:

Jeżeli nie: to też Cie przepraszam :mrgreen:

Ja właśnie idę popatrzeć jak tam moje formy do główek się mają :lol: Jak dobrze pójdzie to będę hutnikiem w tym tygodniu :mrgreen::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia techniczne uczą czegoś innego. Czy ktoś z inżynierów pamięta coś z fizyki, analizy matematycznej, termodynamiki itd.? Ja tego nie noszę w głowie,

Kiedyś bardzo dawno temu jak broniłem pracę na AGH (trzynastego w piątek :roll: ) nie znałem odpowiedzi na jedno z pytań komisji. Wtedy mój promotor zapytał mnie czy potrafię szybko znaleźć to co mi potrzeba w bibliotece która stała w tym pokoju. Znalazłem to w ciągu dwóch minut i zdałem na 4,0. Stwierdzili, że nie trzeba mieć wszystkiego w głowie tylko trzeba wiedzieć gdzie poszukać. Członek komisji miał głupią minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na poniedziałek będą :D nie całe 100m od domu :twisted:

znajomy kopał, pracuje w firmie kanalizacyjnej i miał za darmola :twisted:

na wiosne wpuszczamy narybek :)

Ja ze starszym 6/10 całego narybku :)

Głównie karpie, będą pewnie też okonie, płocie, jazie, karaski i może ze dwie sztuki szczupaka ;) ale szczupaka nie chcą chętnie wpuszczać :/

Teraz trzeba wyszystko ładnie wyrównać, a staw prawie pełny wody :lol:

jest na żyle wodnej więc nie będzie problemu z wodą w susze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.