Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich

wielkie uznanie dla wszystkich , przeczytałem ten temat od 1 strony do samego końca.

Super temat odnośnie kogutów , i wielkie brawa dla co nie których użytkowników którzy postawili pierwsze kroki w kręceniu.

Uważam że najważniejsze to kwestia uwierzenia w przynętę , inaczej kogut jaki by nie był i przez kogo wykonany trafia na plan boczny. Ważnym jest poświęcić kilka godzin lub minut do pierwszego holu sandacza , okonia czy nawet szczupaka lub pstrąga.

Serdecznie pozdrawiam:

_______________________

Rafał Malinowski @spigot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość jarek001

ja musze zrobic forme do glowek bo lowienie ryb w wisle na koguty to mordenga ale skuteczna zabawa. Probowal moze ktos robic koguty na kotwicach na podwojnym zadziorem zamiasta standardowych kotwiczek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość jarek001

Ma moze ktos pomysl na zamiane kryzy z wiskozy na inny materiał??

Ja próbuje walczyć z sierścią sarny ale szybko sie znieksztalca a pożądany efekt jest naprawdę przez chwile.

Prosze o propozyjce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po lekkiej przerwie,

w koncu znalazlem czas na wypad na nieopodal oddalony zalew w poszukiwaniu wrazen :razz:

Celem byl trening i testy nowego kijaszka na boczny trok ale, ze mialem jeszcze w bagazniku wedeczke na ciezsze przynety to postanowilem pomachac jeszcze metalowymi wabikami...Wiem ze owy zbiornik jest dogodnie wypasiony w szczupaczki i wieksze kaczodzioby

Po kilku rzutach bez efektu zagladnalem do pudelka i majac tam jednego kogucika postanowilem, ze potestujemy kukuryka.

Jeden rzucik, drugi rzucik, nastepny...bardziej chcialem pocwiczyc technike przed poczatkiem sezonu na sandacze i nagle trach!!!

...kilka minut pieknej walki, jedna swieca w gore, odjazd pod konar drzewa z przepieknie grajacym kolowrotkiem i pierwsze koty za ploty odnosnie kuguciarstwa przelamane:

dsc00100w.jpg

dsc00101r.jpg

Teraz dopiero wiem co znaczy radosc przechytrzenia Essoxa na wlasnorecznie wykonana przynete :lol:

Pozdrawiam i udanego Kukurykowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość jarek001

Ja znalazlem włóczki z polipropylenem i tez sie nadaja chociaz biala musi byc gesto nawinieta bo inaczej w wodzie prawie jej nie widac. Dobrym materialem jest tez gabka na filtr od wody w akwariach wykonane sa zazwyczaj z wiskozy. Maja jednak wielka wade ze przy wiekszych kogutach gdzie masa ich glowek przekracza 35-40 gram to naprawde juz ciezko sie je podbija i stawiaja w wodzie ogromy opor i po godzinie rzucania takim kogutem to naprawde reka moze rozbolec. Ale przy lekkich kogutach to bardzo ladnie sie spisuje ten material.

Tu tez mam pytanie czy warto lowic kogutem 10-12 gramowym w rzece przy granicy nurtu i spokojnej wody. Pytam sie bo wczesniej narobilem takich lekkich kogotow i teraz nie mam co z nimi zrobic

post-6016-14544972137277_thumb.jpg

post-6016-14544972137902_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość castingzander
to moze powiedz jaki jeszcze material co sie nada do robienia kryzy w kogutach??

Wszelkiego rodzaju materiały. Wszystkie, które ladnie, równomiernie się układają i pracują ww wodzie ( chociaż nie muszą pracować ). Wiskoza i inne sztuczne "wełny". Biorę w rękę i widzę, że materiał jest wporządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szkoda, że juz tak dawno temat kogutów tu nie był poruszany bo ja po przeczytaniu tego artykułu zaczołem szaleć na punkcie kogutów i je robic od jakiś 3 miesiecy a do początku tego roku łowic. Mam tylko problem co do tych delikatnych podobno brań sandacza bo albo ich wogule niemam albo są tak delikatne że nic nie wyczuwam a jak już cos weźmie to połyka że zacinać nie musze ale brania są bardzo żadko. Prosiłbym o rozwinięcie tego tematu jęśli można znaczy co zrobić by wyczuć każde branie. Dodam że w tym sezonie złapałem 5 rybek z czego tylko jeden miał ponad 50 cm a chodze naprawde sporo.

Dziekuje i pozdrawiam Panów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No dziś miałem branie na koguta i sandaczyk spioł mi się przy samym brzegu około metra od nóg , próbowałem go jeszcze złapać ale był szybszy także moje wnioski takie, że kotwiczka powinna byc sporo większa obwodem ostrzy od główki bo zacięcie było pewne mocne a do tego w tępo po puknięciu i wydaje mi sie ze zawiniła kotwica, która w dodatku lekko się rozgięła.

Macie jakieś spostrzeżenia na temat kotwiczki( rozmiaru, jej odległości od główki czy kryzy? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wnioski takie, że kotwiczka powinna byc sporo większa obwodem ostrzy od główki bo zacięcie było pewne
djpablox, nie tedy droga ,zważ że przepis RAPR mówi o 30mm średnicy haczyka [kotwiczki] ,a to zupełnie wystarczy.moim zdaniem problem tkwi w jakości kotwiczek ,i mocowania jej do główki .Kotwiczka powinna być mocowana na sztywno ,druga sprawa ,przy miekkich kijach podczas kogut owania ,brania z dalszych odległości powinno sie zacięcie powtórzyć.Co do kolorów ,niby nie ma znaczenia ,ale przypadki ze zmianą koloru przynosiły pozytywne efekty .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,niby nie ma znaczenia ,ale przypadki ze zmianą koloru przynosiły pozytywne efekty .
czasem zmiana koloru prowadzi do zmiany nastawienia wędkarza, pewności i może i nawet sposobu prowadzenia przynęty i nie wiadomo czego jeszcze, same efekty mogą równie dobrze być kwestią losową :mrgreen: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego koguta zrobiłem o gramatyurze około 8-9 gram więc kotwiczke założyłem o odległości między sąsiednimi ostrzami około 13 mm także do tych o średnicy 3 cm to im naprawde daleko i zastanawiałem sie czy nie przesadziłem zbytnio ale kogucik naprawde fikuśnie pracuje a powód mógł byc również taki ze branie było typowym pstryknięciem.

Co do wędki to raczej nie jest za miękka bo to shimano catana o c.w. 10-40 także to "pała" na 2,4m. Natomiast branie było między 15-20 m od brzegu.

Sam już nie wiem bo nie dość ze tak rzadkie sa te brania to jeszcze ciężka sprawa jak się popsuje ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem zmiana koloru prowadzi do zmiany nastawienia wędkarza, pewności i może i nawet sposobu prowadzenia przynęty i nie wiadomo czego jeszcze, same efekty mogą równie dobrze być kwestią losową
Pewnie tak ,tylko dlaczego dzieje sie to zawsze przy jednym kolorze ,masz jakieś wytłumaczenie na to :mrgreen:

djpablox, a jaką linke masz przy łowieniu kogutem 8-9gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko bo wiem ze ile osób tyle sposobów na układanie piórek, i właśnie chciałem zapytać jak Panowie układacie piórka w kogutach czy tak jak pisało w początku tego artykułu w pióropusz wszystkie spodnią stroną do dna w jedną stronę czy tak jak to jest w kupnych kogutach że piórka schodzą się w ogonek?

A kolejne zapytanie dotyczy długości piór czy powinny byc bardzo długie co możne poprawiać prace ale powodować ze ryby podskubują ( a może da się takie dozbrajać w jakiś sposóB) czy niema z tym problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.