Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość wobler129

Za około miesiąc będę miał piór a piór :wink: Różnych kolorów. :) Kolega ma około 50 kogutów i będzie je uśmierał :) I powiedział, że mi powysyła duuużo piór z szyji koguta - mówi że tam są najbardziej miękkie. Ma różne piękne kolory. Pióra będą nawet czarno białe :o Dziś rano dorobiłem jeszcze dwie 3g. główki z kotwicami. Z myślą o okoniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
szyjne są za miękkie i nie nadają się do tego celu

Coś mi się pokiełbasiło :???: W takim razie poprosze o pióra o których napisałeś :) Znajomy powiedział, że i tak pióra zawsze wywalają :wink:

Gorzej jak zarząda w zamian złowionych przez ciebie sandaczy :lol:

Chciałbym chociaż parę sztuk złowić na swoje koguty ... :lol: Zobaczymy może będą zabójczo łowne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Przed chwilką sprawdziłem jak mi pójdzie z wiskozą i w ogóle z kręceniem. Zrobiłem koguta bez piór. Na prubę. Wyszedł dobrze :) Zamówiłem już pióra w sklepie muszkarskim i nici wiodące. Teraz tylko przyjdą i... całymi dniami będę kręcił :wink: Kolega już kończy robić mi formy do odlewania główek - z aluminium. 15g., 20g., 25g. Niedługo... myślę że w październiku wybiorę się z arsenałem kogucików i kogutów na sandałki. Wykorzystam wskazówki Piotra i będę się uczył łowić z "opadu" :) A i pytanie. Mam wędkę Mikado Dino 270cm. 10-32g. Czy będzie na początek dobra do kogutów ??? Na następny sezon kupię inną, mniejszą koło 210cm.

:lol: DRŻYJCIE SANDACZE ! ! ! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja prubowałem tych kogutów ,,,,,,jedno stukniecie ..tylko piórka oderwał ,nic nie złapałem a waliłem 3.5 godziny koguty miałem od taty bo on kiedyś łapał ale teraz przeżucił sie na baty i wszystkie jego pudełka z przynętami spininigowymi należa do mnie :mrgreen: a że troche tu na forum pisze o tej metodzie postanowiłem sprubować ,ale mi nie wychodziło ,jednak wole zwykłe blachy i spławiczek .,niż jakieś koguty :mad: tylko ręka boli a efektów nie ma , :???: może poprostu żle prowadziłem albo to nie był zbiornik na koguty ,ale sie do nich zraziłem i nie zamierzam powtarzac (zerwałem 4 sztuki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Oto zdjęcie mojego pierwszego koguta ( chciałem tylko sprawdzić jak mi pójdzie z kręceniem i zamontowałem bez piór ). W tygodniu przyjdą pióra to się dopiero zacznie :)

kogutnc1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to nie był zbiornik na koguty ...

Nie ma zbiorników NIE na koguty. Nawet te z krystalicznie czysta wodą jak np. Pogoria III dają ryby :cool:

witam wszystkich i ciebie shogun_zag w szczególności

jestem tu nowy na tym forum i bardzo szczegółowo przeczytałem wszystkie wypowiedzi a metoda robienia kogutów przez ciebie jest świetna i przejrzysta(musze spróbować)

napisałeś o pogorii III powyżej i chciałem zapytać czy tam również łapałeś sandacze na koguta?

z tego co się tam słyszy to jest go mało i trudno go złapać

zaciekawiło mnie to ponieważ do pogorii III mam 200 metrów z domu :)

ja próbowałem łapać sandacze na przeczycach metodą z opadu na koguta i marne wyniki miałem bo nic nie złapałem i nawet nie wiem czy miałem branie bo jakoś nie umiem czytać z tej żyłki co i jak kiedy branie :(

a wiem że to dobra metoda i wędkarze na koguty mają tam wyniki

zawsze chciałem kiedyś pojechać na sandacze z kimś kto ma pojęcie o tym żeby pokazał i wyjaśnił jak to wygląda i wogóle :)

pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Maciek , poszperaj w temacie co pisze Piotr nt. kryzy i ustawienia kotwicy względem uszka.

Już szperałem i wszystko wiem :)

Ogólnie na moje oko to będą z Ciebie koguciarze.

Dzięki :oops:

I tu może być problem. Na plecionce może byś odczytał :wink:

Chcę kupić plecionkę PowerPro, ale nie wiem, którą kupić bo teraz tyle szmelców na rynku :roll: Może ktoś dać linka, albo powiedzieć, gdzie mogę ją kupić. "Fishing-Mart" ???

I jaka grubość i kolor plecionki do kogutów na sandacza ??? Żółta fluo, 0,20 będzie dobra ??? A może ktoś poleci inną plecionke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Jeszcze jaki kołowrotek do koguta na sandała. Myślę o kołowrotku w cenie około 100zł.

1.Shimano SLADE 2500FB

2.SHIMANO Catana 2500 RA

3.Shimano Catana 2500 FA

Który byście wybrali ( może jakiś inny niż podane ) i czy w ogóle się nadają :roll:

I teraz kijek. Cena do 150zł.

1.Dragon Mystery Zander-Kogut 2,25m 10-40g

2.Dragon Mystery Impulse Spin 2,4m 5-25g

3.Dragon Mystery Turbo Spin 2,4m 10-35g

Którą byście wybrali ( może inną niż podana ) i czy w ogóle się nadają :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli miałbym wybrać z tych to nr 3 kołowrotek i nr.1 kij, chociarz

prawdę powiedziawszy powinien być trochę sztywniejszy i krótszy.

Ja mam Dragona millenium heavy duty kogut 205 18-42g. kosztuje

do 200pln.Na plecionkę wyśle Ci na pw telefon , jest oryginał i cena

jest dobra , kupiłem 19 zieloną . Power pro oczywiście.

pozdr.Edek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jakoś nie umiem czytać z tej żyłki

I tu może być problem. Na plecionce może byś odczytał :wink:

witam cię Tomku :)

czyli na plecionce widać branie nawet jeśli robie to pierwszy raz? to jest aż takie widoczne że plecionka w miejscu gdzie wchodzi w wode, kiedy jest branie zachowuje się inaczej?

każde dziwne zachowanie plecionki to jest branie tak?

mam prośbe i pytanie :)

to że sandacz bierze z opadu to wiem i trzeba to wyczytać na żyłce(plecionce) jak bierze, ale czy jest jakieś branie sandaczowe(takie najczęściej spotykane) chodzi mi o ruch plecionki?

mam nadzieje że mnie zrozumiałeś bo nie wiedziałem jak mam to ująć :)

pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na plecionce widać branie nawet jeśli robie to pierwszy raz?

W przypadku koguta napewno lepiej niż na żyłce, szczególnie jeżeli plecionka ma kolor fluo. Poczytaj dokładnie cały wątek "ABC koguciarstwa" i "Prowadzenie koguta".

Więcej nic ci nie chcę radzić bo zaledwie próbuję łowić na koguta. Uśmiechnij się do Shoguna to pewnie coś ci doradzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.