Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

,plecionke koloru czarnego ktora zamowilem to moge sobie wsadzic w buty bo niestety nic na niej nie widac.

Nie zabardzo chce się wtrącać ,ale kolory każdy z nas odbiera inaczej ,jeden lepiej widzi czarny kolor inny czerwony a jesze inny wogle nie widzi koloru.Ale to moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

lepiej widać jest kolor żółty niż czarny na ciemnym tle, a plecionka czarna owszem czemu nie ale do gum i wklejanek a nie kogutów.

A to skad wytrzasnąłeś i na podstawie czego tak twierdzisz? Rozwiń myśl i uzasadnij ją.

A teraz ja wypowiem na w/w swoje skromne zdanie ... piszecie Panowie bzdury. Owszem, żyłkę fluo widać pięknie bo jest pryzmatyczna, załamuje światło i w zestawieniu z kolorem praktycznie się chce w wodzie zapalić ... ale nie plecionka!!!

Żółtą, czy jak to mówią fluo widać świetnie na ciemnej wodzie nie zmarszczonej falką ... jak lustro. Jeśli tylko lekko przywieje wiaterek ... daj Wam Boże sokoli wzrok albo okulary Stępnia z "XIII-go posterunku".

Kolor czarmy widać w każdych warunkach ... na ciemnej wodzie, na jasnej, pod słońce, ze słońcem, na flaucie i na fali. Lepiej lub słabiej, ale widać.

Zresztą nie mam nikogo zamiaru do tego przekonywać, tak samo zresztą jak do łowienia na koguty. Wasza sprawa. Jak dla mnie, możecie łowić nawet na sznurek od snopowiązałek w kolorze sraczowym.

Aaronik, jeśli uważasz, że straciłeś za moją tzw "radą" 40 zł na czarną plecionkę ... wyślij mi na PW nr swojego konta bankowego ... prześlę Ci 40 zł. i dla równego rachunku dorzucę jeszcze 10 zł za paliwo, które pewnie straciłeś jadac do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaronik, jeśli uważasz, że straciłeś za moją tzw "radą" 40 zł na czarną plecionkę ... wyślij mi na PW nr swojego konta bankowego ... prześlę Ci 40 zł. i dla równego rachunku dorzucę jeszcze 10 zł za paliwo, które pewnie straciłeś jadac do sklepu.

Nie denerwuj się :wink: Po prostu chyba nie wszyscy doceniają co ty zrobiłeś w tym temacie. Według mnie to najlepszy artykuł na temat kogutów jaki można znaleźć w internecie. :grin:

Wiem, że to boli, ale myślę, że wielu ludzi docenia twoje rady :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tu nie chodzi pewnie o jakieś 5 dych. Tylko o co innego. Wy jesteście przyzwyczajeni do czarnej i ja to szanuję. Ja wolę żółtą.

Co do koloru plecionek. Żółtą też widać w każdych warunkach i to znacznie lepiej niż czarną przynajmniej dla mnie. Słońce nie słońce, fala nie fala. Bardzo prosta rada - polaroidy nie wymyślono tylko dla muszkarzy my też możemy z nich korzystać. Nie wiem czy ty Piotrku korzystałeś z nich, jak nie to spróbuj.

Ja chociaż mam może niewiele lat w stosunku do ciebie też coś na temat kogutów i łapania na nie wiem, choć nie twierdzę i nigdy nie będę twierdził że wszystko.

Pozdrawiam,

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tu nie chodzi pewnie o jakieś 5 dych. Tylko o co innego. Wy jesteście przyzwyczajeni do czarnej i ja to szanuję. Ja wolę żółtą.

Nie rozumiesz kwestii. Gość korzystając z rady Piotra kupił czarną plecionkę a teraz ma pretensje, że wywalił w błoto 40 zł. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdą jest że że kolory każdy z nas widzi inaczej

To dlaczego jednemu lepiej się łowi czarną plecionką a innemu fluo?.To jest prosty dowód.

Znałem takich co to antenki spławików markowych przemalowywali bo twierdzli że orginalny kolor żle im widać ,a reszta koleśi twierdziła że tamci fanzolą pierdoły bo orginał koloru jest najlepszy,pozatym optyk wędkarz potwierdził moją obawe o rozrużnianiu koloru.

Tak pozatym to witam Michała następnego koguciaża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej,co wy sie kłucicie na temat mojego posta i troszke mnie urazliście tymi tekstami typu "pretensje ma" jak napisał Tomek.rzuciliście się na mnie jak stado krwiożerczych bestii :) czy ja tam pisałem imiennie że do kogoś mam żal o to(nie widze nic takiego w moim poście) i na pewno ja nie jestem z tych co pewnie niektórzy sobie o mnie pomyśleli na tym forum :cry: już wam wyjaśniam nerwusy :)

ja nic nie napisałem że ktoś ma mi oddawać pieniądze za plecionke-nie wygłupiaj się Piotrek :) a jeśli chodzi o paliwo to ja mam instalacje gazową hehe

kiedyś tam wcześniej napisałem że chcę zacząć łapać na koguty i zapytałem jaka plecionka bo nie miałem zielonego pojęcia jaką zastosować :oops:

doradził mi Piotr że czarna i tak zrobiłem,nie uważam że zrobił to specjalnie po to żebym wyrzucił pieniążki w błoto tylko doradził jako fachowiec :)

plecionka się do czegoś sprzyda napewno(już ją wyjąłem z butów :wink: )

tam strasznie wtedy wiało na Przeczycach i na fali to już wogóle nic nie widziałem,tylko taki krótki odcinek przed łodzią była widoczna plecionka ale byłem twardy i walczyłem dalej bardzo krótkim opadem żeby wyczuć branie na kiju(i udało się :razz: )

metodą już się zaraziłem i jest to twoja zasługa Piotr bo to twój temat i przeczytałem go uważnie kilka razy :razz: wczoraj zakupiłem kolejne koguty(z 20 sztuk już mam-kolekcja rośnie) i oczywiście plecionke fluo czy jak kto woli żółtą :grin: czarną mam na drugiej szpulce i jak nie będzie widoczna fluo to ciach na czarną i heja :razz:

nie mam do nikogo żalu i mam nadzieje że ta kwestia została wyjaśniona,a ty mi Piotr już nie wyskakuj z takimi tekstami że mi kase za to oddasz ok,bo się obraże :wink:

aha,i czekam cały czas bo miałeś mi coś przysłać na meila :lol:

ja tam napisałem że złapałem sandacza(gdzie te kurcze gratulacje,to był mój pierwszy raz na koguta panowie :roll: )

jade w weckend na Przeczyce lub na Kozłową Górę(sam jeszcze nie wiem ale kolega ma się rozeznać u kumpli czy coś bierze na Kozłowej)

mam nadzieje że nikt się na mnie nie gniewa i wszystko zostało wyjaśnione :grin:

pozdrawiam wszystkich wędkarzy i polecam jak cholera łapanie na koguty :razz: super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś tam wcześniej napisałem że chcę zacząć łapać na koguty i zapytałem jaka plecionka bo nie miałem zielonego pojęcia jaką zastosować

doradził mi Piotr że czarna i tak zrobiłem,nie uważam że zrobił to specjalnie po to żebym wyrzucił pieniążki w błoto tylko doradził jako fachowiec

Myślę, że Piotr się udobrucha :wink:

ja tam napisałem że złapałem sandacza(gdzie te kurcze gratulacje,to był mój pierwszy raz na koguta panowie )

Gratulacje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdą jest że że kolory każdy z nas widzi inaczej

To dlaczego jednemu lepiej się łowi czarną plecionką a innemu fluo?.To jest prosty dowód.

Znałem takich co to antenki spławików markowych przemalowywali bo twierdzli że orginalny kolor żle im widać ,a reszta koleśi twierdziła że tamci fanzolą pierdoły bo orginał koloru jest najlepszy,pozatym optyk wędkarz potwierdził moją obawe o rozrużnianiu koloru.

Tak pozatym to witam Michała następnego koguciaża .

Też witam wszystkich kogucirzy.

Co do plecionek to może kiedyś specjalnie dla nas wymyślą plecionkę dwukolorową żółtoczarną ale nie płowiejącą a jażącą się nad powierzchnią wody i w dodatku zupełnie niewidoczną pod wodą. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko się wyjaśniło... :smile: A wracając do tematu to dopiero od następnego sezonu zacznę prubować dręczyć sandacze, gdyż dopiero na gwiazdkę dostanę wędkę, kołowrotek i plecionke, o któych pisałem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko się wyjaśniło... :smile: A wracając do tematu to dopiero od następnego sezonu zacznę prubować dręczyć sandacze, gdyż dopiero na gwiazdkę dostanę wędkę, kołowrotek i plecionke, o któych pisałem :grin:

witam wobler :)

powiem ci że metoda jest zajebista,bardzo mi się spodobała :)

ja też muszę zmienić wędke i kołowrotek ale na przyszły sezon bo już kasy na ten rok nie będzie(cięcia budżetowe zastosowane przez żone :cry: ). naszczęście mam dobrego kolege co mi kija pożyczy :lol:

siemka Michał

może ty wymyślisz taką plecionkę to kasy będziesz miał jak lodu hehe

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, luzik ... do czapki możesz mi się skuptać, a ja nic ... nie załążę jej, ale Tobie będzie w niej do twarzy :lol::lol::lol:

Nie ma to jak własny turban na głowie przykryty czapką kolegi :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A co do koloru plecionki ... połowicie kilkanaście lat w polaroidach, czy też bez, poprzekładacie szpulę z plecionką czarną i fluo kilka razy na godzinę .... pogadamy. Czas i woda wszystko zweryfikuje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kaguciarze,

Chciałbym wrócić do tematu ustawienia kotwicy. Chciałbym się spytać Piotra. Zdarzyło ci się że przy takim ustawieniu kotwicy jak ty preferujesz zaczepiałeś nią o plecionkę podczas prowadzenia. Moim zdaniem i zresztą nie tylko przy prowadzeniu kogut w wodzie staje na głowie i właśnie wtedy można zaczepić o wystający grot. Osobiście na takiego koguta z tak zamocowaną kotwicą nie łowiłem i nie mogę się na ten temat wypowiadać ale ty tak.

I jeszcze jedno pytanie co sądzicie o kogutach z kryzą szenilową a nie z wiskozy.

Pozdrawim zapalonych sandaczowców.

Trzymajcie się sandacze się ruszyły i to dosłownie wszędzie.

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło ci się że przy takim ustawieniu kotwicy jak ty preferujesz zaczepiałeś nią o plecionkę podczas prowadzenia

Nie ma takiej możliwości, chyba że za każdym podskokiem bedziesz przepływał za przynętę, to może Ci się uda :lol:

A co do materiału na kryzę ... każdy będzie dobry, który spełnia zadania:

- hamuje opad (jeśli to konieczne, bo np w przypadku prowadzenia 25 g po 2 m blacie, zastosowanie kryzy wymaga od nas użycia wiekszej siły by oderwać koguta od dna - opór i w takich przypadkach nie używam kryz a jedynie ... główka, korpus, kotwica i pióra)

- zatrzymuje w sobie drobinki z dna (piasku, mułu) ... taka niezawodna sonda organoleptyczna :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja tylko tak pytałem. Poprostu osadzam kotwicę odwrotnie i nie mam pojęcia jak się spisuje kogut z tak zamontowanym hakiem. Co do wiskozy to racja piękny materiał. Nie potrzebna echosonda, a i tak wiemy na jakim dnie stoimy.

Wracając do ustawienia kotwicy zapytam o to jeszcze moich znajomych, którzy koguciarstwem zajmują się dużo dłużej niż ja. Sam jestem ciekaw co oni na ten temat myślą i jakie mają zdanie.

Wybieramy się jutro z kumplem na Przeczyce. Napewno napiszemy co w trawie piszczy.

Pozdrawiam,

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak pisałem wcześniej byliśmy na Przeczycach i wiecie co jednym słowem kicha. Rano przenikliwie zimno, a sandacze niestety niechętne do współpracy :sad: . Poza jednym podbiciem kompletna klapa, ale to nic w przyszłym tygodniu napewno kolejna wyprawa :smile: .

Pozdrawiam,

Michał.

PS. A to koguciki na które łowię. Oczywiście zrobiłem je osobiście. :lol:

post-1214-14544971216334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko. Przymierzam się do zakupu koguta jakiegoś. W jakich granicach oscylują ceny??

Musisz dobrać gramaturę główki do łowiska - około 5gram na 1 metr wody czyli 5 metrów - 25gram. Pamiętaj również o ustawieniu kotwicy - 1 z 3 zębów kotwicy musi znajdować się na równi z oczkiem z drutu - do którego przyczepiasz żyłke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.