Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

abra1711 ortografia :shock::!::!::!:

Wracając do kogutów to życzę powodzenia na tak zgiętej główce. Przy braniu większej rybki może strzelić i tyle będzie z tego, że rybka z hakiem się będzie męczyć, a Ty przeżyjesz wielki zawód. Już lepiej bez zginania zrobić kogutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

abra1711 ortografia :shock::!::!::!:

Wracając do kogutów to życzę powodzenia na tak zgiętej główce. Przy braniu większej rybki może strzelić i tyle będzie z tego, że rybka z hakiem się będzie męczyć, a Ty przeżyjesz wielki zawód. Już lepiej bez zginania zrobić kogutka.

Dwa razy masz rację

Spróbuję odlać główki na hakach to powinno wszystko zmienić, nie wpadłem na to że osłabiam hartowany pręt jeśli zamiast drutu w formie zastosuje haczyk to powinno zadziałać.Dzięki za cenną uwagę.

I ortografia ja po prostu jej nie znam jako dziecko dostałem zaświadczenie o dysleksji i dysgrafii nauczyciele odpuścili a ja to miałem gdzieś. Staram się w miarę możliwości korzystać z słownika ale nie zawsze to wychodzi więc przepraszam bo to moja wina, i pewnie nieraz się powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tylko, że wtedy to już nie jest kogut, a jig. Różnica nie tkwi w ilości grotów (1-jig, 3-kogut), ale w kącie pod jakim ustawione jest uszko.

45stopni - kogut

90stopni - jig

Zachowanie w/w przynęt jest zgoła odmienne. Chodzi o "start" z dna i sam opad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pewnie, że warto! Z tym, że jest jedno małe ale... albo i cała masa alów :P

Moim zdaniem, kogut jest przynętą opadową-denną, zatem łowienie nim w roślinności (a napisałeś, że Twoje jeziorka są mocno zarośnięte) może być dość utrudnione. Natomiast łowienie "z toni" taką przynętą (która przeważnie nie ma pracy własnej) jest pozbawione sensu. W takim wypadku lepiej będzie zastosować silikon, który ma pracę własną.

Ostatnio Kolega zobaczył "moje" koguty (sprawdzone produkty m.in. Wojtka Krzyszczyka i kilku lokalnych koguciarzy) i stwierdził, że jak chcę to może mi je poprawić :D

Za mało kolorowych piórek itp itp.

Nie wiem, niektórzy mają taką manię, że muszą nawalić 15 kolorów plus różne błyskotki i inne cuda wianki. Tymczasem kogut w wersji śląskiej może być wręcz surowy.

Biały, czarny, rdzawy, zielony czy inny, z jednolitą kryzą.

Mówiąc krótko: nie wszystko złoto co się świeci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy. Wreszcie zebrałem się w sobie żeby skręcić mojego pierwszego koguta. Praca lekka i przyjemna. A oto efekt

imag02731.jpg

Mam wielką prośbę,może ma ktoś na zbyciu trochę wiskozy. Już wyczerpałem wszelkie pomysły jak ją zdobyć. Będę zobowiązany i Bardzo wdzięczny za pomoc.

Wróćmy do koguta... Jak wam się podoba? Kryzę zrobiłem z szenilu. Nigdzie nie mogłem znaleźć podpowiedzi jak zrobić szenilową Kryzę.Jednak jakoś się udało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam pytanie: czy włóczka chenille (link gdzieś w tekście) nadaje się do robienia kryz?? Czy ktoś już próbował robić kryzy z takiej włóczki ??

Wielkie podziekowania dla autora poradnika, zaprawdę inspirujący :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nikt już tu nie zagląda :((

Artip, jakieś spostrzeżenia co do robienia szenilowej kryzy ?

Jak to przymocować aby wyglądało schludnie :))

A propos, Twój kogucik bardzo fajny, rybkom się spodobał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, jak nazywa się takie cudo jak w tych kogutach ( takie niteczki, druciki ? ) dzięki za pomoc

http://allegro.pl/zestaw-kogutow-14g-goldfish-nowy-film-i1694953359.html

Zdaje mi się, że crystal flash. Tu na przykład znajdziesz coś takiego:

http://www.sklep.phoenix-fishing.com/krystal-flash-medium-kolor-green-p-409.html?cPath=24_28_29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy więc na początek witam wszystkich.

Niedawno zrobiłem swojego pierwszego koguta ale nie wiem czy to się w ogóle do czegoś nada, czy mógł by ktoś z Was powiedzieć mi co powinienem jeszcze poprawić? I czy takie pióra będą dobrze pracowały w wodzie?

20110715025.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny05: skąd te piórka wytrzasnąłeś ??

Dopiero zaczynam zabawę z kogutami ale....weź tego kogutka i wal nad wodę, tam dowiesz się czy on do czegoś się nadaje :)

Jak będzie do niczego to... dorób drugiego i podaruj swojej kobitce :) jako kolczyki :)) na pewno jej się spodobają no chyba że będą za ciężkie i jej uszy pourywa

wtedy zmykaj gdzie pieprz rośnie

ale serio: po prostu go wypróbuj na mętnookich i opisz swoje wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny05:

polecam Ci te piórka, tanie, dobre i jest ich sporo, poza tym Pan Gawlik Ci doradzi jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, zaprawdę miły i uczynny człowiek :

http://www.bogdangawlik.pl/index.php/cPath/322_180_196

Wybacz brachu dopiero teraz spojrzałem i widzę, że młodyś jeszcze a ja z takimi tekstami wyjeżdżam :oops: Bez urazy, ok ??

Byłeś już nad wodą z tym Swoim kogutem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz brachu dopiero teraz spojrzałem i widzę, że młodyś jeszcze a ja z takimi tekstami wyjeżdżam :oops: Bez urazy, ok ??

Przecież nie ma się o co obrażać :smile:

Dzięki za link, na pewno skorzystam. Nie byłem z nim nad wodą bo ostatnio mam mało czasu pomimo tego że są wakacje. Może w przyszłym tygodniu sprawdzę tego potwora "w boju" to na pewno napiszę jak wrażenia. Może do tego czasu ktoś powie mi co powinienem w nim poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nikt już tu nie zagląda :((

Artip, jakieś spostrzeżenia co do robienia szenilowej kryzy ?

Jak to przymocować aby wyglądało schludnie :))

A propos, Twój kogucik bardzo fajny, rybkom się spodobał ??

Narazie jeszcze nic go nie ugryzło :cool:

Przed zrobieniem kryzy miejsce nawinięcia szenilu smaruję klejem. Zapobiega to późniejszemu odkształcaniu się kryzy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość domen88330

witam

kupie forme do wyrobu glowek, bo sam niestety nie moge zdobyc materialow potrzebnych do jej zrobienia :/ ma ktos na zbyciu taka? albo plaskownik aluminiowy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam!

A ja chciałem podpytać tych którzy łowią już jakiś czas na koguty czy trafiają im się większe sztuki i czy ewentualnie jest jakaś zależność między wagą czy wielkością koguta a ewentualną zdobyczą.

Sam z powodzeniem łowię na koguty od jakiegoś czasu ale sandacze nie powalają rozmiarami bo oscylują w okolicach 30- 55, szczupaki podobnie i od czasu do czasu jakiś ładny okonek...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.