Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Co do gramatury to nie dokońca tak. Jestem zwolennikiem ciężkiego koguta powiedzmy 2 m wody i 20 gram główka. Ale jak ktoś napisał (chyba Piotrek) woda wszystko weryfikuje i tak może być też w tym przypadku. Niekiedy sandacz nie reaguje wogóle na szyki opad tylko trzeba mu kogucika podać delikatnie na długim opadzie i wtedy na 2 metrową wodę można zastosować leciutkiego takiego ok 5 gr. Ale według mnie to już nie koguciarstwo tylko normalny jig. Poprostu wędkarz nad wodą musi kombinować i dostosować się do gustów sandaczy. Odwrotnie nigdy nie będzie :lol: .

Pozdrowienia.

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 m wody i 20 gram główka

Oczywiście, ale początkujący niech trzymają się reguły, dopiero po jakimś czasiue niech kombinują. Narazie nie łowiłem zbytnio na koguta, więc jeszcze nie jestem wtajemniczony, ale od następnego sezonu...jak już będzie sprzęt i arsenalik kogucików :grin: Teorię już znam teraz praktyka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku wracaj natychmiast :sad:

Bez twojego tekstu wielu by nadal uważało że kogut to szarpak, kryza to do spowalniania opadu, a piórka do koguta mogą być nawet z wrony.

Nie zostawiaj ludzi, którzy napalili się na koguciarstwo. Sam wiesz jak to jest dochodzić do wszystkiego samemu.

Pozdrowienia,

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włosie dzika oraz daniela ( taki jelonek). Nada się toto na koguta??

Na koguta nie, ale na sierściucha ... też nie :mrgreen: . Sierściuch, to pokrewna koguta ... zmodyfikowana w wyniku braku piór a nadmiaru sierści :cool: Do tego celu najlepsza jest włosie z ogona cielaka. Dzik za twardy a daniel ... jak przewinie się go omotką i dociśnie ... wstaje jak jeż.

Muszkarze używają tego specyjału i sierści sarny do wymyślnych imitacji owadów ... praktycznie sklonowane :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Piotrku jig ok z sierści, ogonków cielaka, ale proszę nie kogut. Sama nazwa wskazuje z czego ma być. Pióra koguta i tyle.

Pozatym to ostatnio słyszałem ciekawą opinię o "naszych" kogutach. Że ciężkie, że nienadają się na płytkie wody, że wiskoza na zerową pływalność.

Proszę wypowiedzcie się wy bo ja już naprawdę nie mam siły tłumaczyć po co i dlaczego. Może jak ludziska zobaczą że więcej sandaczowców ma podobne zdanie to coś do nich dotrze.

Pozdrawiam,

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej MagnuM dla mnie to bardziej przypomina jiga pstrągowego i napewno jakiś kropkowaniec by się skusił. A co do koguta to zdecydowanie z innych materiałów, ale to twoje fajne i ciekaw jestem jak się by sprwowało u mnie na Przemszy.

Zobaczcie moje koguciki pstrągowe.

Pozdrawiam,

Michał.

post-1214-14544971216599_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to mam miesiąc bez kogutów :evil: Akurat jak chciałem zacząć pogoń za sandaczem to mam ręke gipsie :mad: Koguty i rybki mam z głowy :cry: Teraz tylko czekam, aż lód skuje jeziora ( o ile skuje ) ruszy pogoń za okoniem. Czyli od dziś mam zakończenie sezonu 2006 :evil::cry::mad::sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i chciałem się pochwalić formą do odlewania główek. Nie zrobie fotek, bo aparat pożyczyłem rodzince. Za tydzień rodzinka odda aparat to porobie fotki. Forme zrobił kumpel taty. Wygląda super. Nie sprawdze jak się sprawuje forma bo mam ręke w gipsie. Za miesiąc stestuje forme. Więc kaczor, shogun_zag itd. będziecie mi potrzebni do odpowiedzi na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Czy jakbym dał formę ślusarzowi to by mi zrobił taką samą??? Tylko bym mu powiedział, że uszko ma buć niżej.

Fajen główki wychodzą z tej formy. Mówiłem tacie co ma pokolei robić i odlał ładną główkę. Wziął pilniczek i wyrównał dokładnie i powstała piękna główka :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

shogun_zag, a ta plecionka Spidera jest fluo czy czarna? A i już kiedyś chciałem spytać. Jak robię kryzę, to potem jak jej końcówki owijam, to w tym miejscu jest bardzo gruby i prawie nachodzi na oczko. Czy musiał bym zawiązując wiskozę robić to prawie na styk? Wiesz chyba o co chodzi, bo może za duże kawałki zostawiam wiskozy tej, którą później się maskuje nitką tuż przed główką. Mam nadzieje, że rozumiesz, bo inaczej nie umiem tego napisać :lol:

PS w poniedziałek jade do kontroli i może ściągną mi gips...może... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spidera jest fluo czy czarna

Ja kupuję czarną i nie interesowałem się fluo. Ty Mnie nie małpuj ... spider, to moje przyzwyczajenie ... i kup jakąś ... inna niz spider. To, ze ja na nią łowię, nie znaczy, że Ty też musisz, bo inaczej ryby nie złowisz :cool: Oczywiście bzdura :grin::grin::grin:

jak jej końcówki owijam, to w tym miejscu jest bardzo gruby i prawie nachodzi na oczko.

Tak, wiem o co chodzi, sam tak miałem na początku :lol::lol::lol: Wszystko zależy od tego, ile "ciałka" nawiniesz w rejonie główki. Jeśli dasz go ... sporo ;) braknie Ci miejsca "na grubości" na kryzę w wyniku czego ... oczko Ci gdzieś w niej zniknie :cool: Można też kryze cofnąć do tyłu o ok. 2 mm, ale wtedy całość jest jakać niekształtna, taka niedorozwinięta :lol:

Probonuję, być dokładnie przypatrzył się fotkom na etapie robienia ciałka i kryzy, ze zwróceniem szczególnej uwagi na grubości - odległości od osi. Zwróć tez uwagę, će ciałko wykonuję rozłożoną, rozpłaszczoną nitką a kryze zbitą nitką (później sie ją rozczesuje) Na podstawie fotek wyciągniesz właściwe wnioski. Przypominam jednak, ze na fotkach zaprezentowałem wykonanie kryzy sztywnej, składającej się z dwóch rzędów, czego nie musicie robić, ale ... czasem sie przydaje :wink::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
To, ze ja na nią łowię, nie znaczy, że Ty też musisz, bo inaczej ryby nie złowisz :cool: Oczywiście bzdura :grin: :grin: :grin:

Tylko się pytam. Oczywiście będę kupował Power Pro :cool:

Dzięki shogun_zag za odpowiedź. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.