Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja dziś trochę główek poodlewałem jeszcze umocuje kotwice to biorę się do malowania główek. Z racji że do łowienia jeszcze dużo czasu zrobię wersje premium z kolorowymi główkami a nie jak zawsze w pośpiechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie zwykłe kogutki mam już przetrenowane(z dobrym skutkiem) ale zamierzam też popróbować w tym roku coś innego znaczy kombinacje kogutka z zonkerem, streamerem i bardzo podobały mi się też wygrzebane w internecie żabki i raki wykonane z włosia, piór, pianek. Dlatego jakby ktoś coś takiego robił to bardzo bym prosił o podzielenie się sposobem wykonania.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was robił może formy do główek?

Dziś próbowaliśmy wciskać kulki z łożysk do kawałka aluminium prasą hydrauliczną. Niestety ale efekt końcowy był dość słaby. Zapewne był to zły stop aluminium. Może ktoś z was będzie potrafił doradzić jakiego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was robił może formy do główek?

Dziś próbowaliśmy wciskać kulki z łożysk do kawałka aluminium prasą hydrauliczną. Niestety ale efekt końcowy był dość słaby. Zapewne był to zły stop aluminium. Może ktoś z was będzie potrafił doradzić jakiego szukać.

a więc tak , zacznijmy od początku. Nie ma złego stopu aluminium ja kupowałem tutaj http://www.al-dor.pl/hurtowniaaluminium.html sztabę ( płaskownik ) 40x20mm o długości 1m. Adres hurtowni przykładowy, na pewno znajdziesz coś u siebie w mieście.

Następnie potrzebujesz kulki od łożysk. Ja kupowałem tu http://www.helion.net.pl/KONTAKT/kontakt.html i brakujące wymiary zamawiałem tu http://gewa.com.pl/page.php?d=kulki1wymiary

Proponuję zakupić po dwie szt z każdego rozmiaru gdyż czasami potrafi pęknąć ( tak miałem z trzema kulkami )

Płaskownik pociąłem na kwadraty 40x40mm szlifierką kątową z tarczą do aluminium ( inna nie chciała ciąć ) wytrasowałem środki w każdym z kwadratów i pod wierciłem wiertłem na żądaną głębokość oraz wielkość kulki. Z moich obserwacji wynika, że wiertło powinno być o dwa rozmiary mniejsze niż kulka którą będziemy wciskali.

Następnie na kowadło i zza ucha młotkiem o dość sporych rozmiarach walimy do uzyskania odpowiedniego kształtu ( ja zaklejałem od góry kulkę izolacją bo nie zawsze się dobrze trafi :mrgreen: a wtedy z kulki robi się pocisk ). Wgniatamy kulkę do połowy i bierzemy druga połówkę i tak samo jak z pierwsza. Pasujemy obie połówki i jak się nam schodzą to wstawiamy bolce ustalające, wiercimy wlewkę, robimy rowek na uszko i drut i odlewamy, ważymy odlew i opisujemy formę. Cała filozofia wykonania formy.

Kolega wyżej pokazał jak forma wygląda ale jak jest potrzeba to wstawię swoje z tym, że dopiero wieczorem.

Dodam jeszcze załącznik z wymiarami kulek i z gramaturą główek jakie wychodzą

wielkość główek do kogutów.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Sposób technicznie jak to z kolegą wiemy. Problemem było jedynie to, że prasa hydrauliczna nie dawała rady wcisnąć kulki. Kulka o średnicy 14 mm wchodziła bez wiercenia na 5 a z nawierceniem na 6 mm. Prasa miała nacisk o ile dobrze pamiętam około 50 ton więc chyba młotem zza ucha nie osiągniemy takiej siły (pomijając dokładność. Stąd moje pytanie o miękkość alu. Bodek dzięki za porady. Martines dzięki za opis i chęci. Jak spróbujemy napiszę jak nam wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciskałem prasą hydrauliczną o nacisku 350t, wchodziło jak w masło - problem jest z wyjęciem nawet z zastosowaniem smaru, aluminium sie obciska na kulce jeżeli wcisnie się ją głębień niż promień kulki a trzeba to zrobić by potem zplanować powierzchnie do uzyskania prostopadłości i odpowieniej głębokości wgniotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium miałem ze ... złomowiska. Jakieś koło od maszyny. Opisane jako (o ile dobrze pamiętam) PN10 200. Jutro sprawdzę jaki był dokładnie symbol. Zakładam że to jednak jest zwykłe alu. Spróbuje młotkiem i zobaczymy jak będzie :twisted::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wczoraj byłem nad wodą wyników niestety brak ale zdobyłem pokaźną kolekcje piór różnej wielkości i w różnych odcieniach brązu i szarości z ciekawymi wzorkami"chyba jakiś drapieżnik miał uczte" jak sądzicie nadadzą sie te piórka do kręcenia kogutów? i nie wiem co to był za ptak bo za wiele go nie zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero mam zamiar zacząć kręcić własne kuraki już zamówiłem pokaźną kolekcje materiałów ze sklepu . A te pióra wydają się być bardzo atrakcyjne postaram sie coś z nich skręcić i troche poszperać po dnie a jakie bedą wyniki to zobaczymy napewno sie pochwale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Dzięki za wszystkie rady i wskazówki. Dziś z braku czas przetestowałem z kolegą sposób "nic na siłę wszystko młotkiem". I faktycznie to co nie załatwiła prasa to młotek dał radę. Oczywiście kulka weszła aż za mocno ale przynajmniej wiemy jak działać dalej :) Zapewne jeszcze ze 2 tygodnie potrwa klecenie form ze względu na barki w czasie jednak jak już będą gotowe to wrzucę fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam chłopy?? nakręciliście cos nowego? Ja narazie nie mam czasu ale niebawem przysiąde. Może w wekend. Musze dokupić troche materiałów :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=AnzkJr0JCAs&list=UUGD5at38g1LFnDsqtyxIrgA&index=5&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=R-xAn4tzzCc&list=UUGD5at38g1LFnDsqtyxIrgA&index=4&feature=plcp

a to na pokrzepienia filmiki mojego znajomego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.