Skocz do zawartości
Dragon

uwaga kolce z jezozwierza!!!!


pio

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie panowie przeczytalem jak to w Bydgoszczy zrobiono rewizje 2 sklepow wedkarskich i zarekfirowano ok 70 splawikow z kolca jezozwierza!!!! dlatego ze jezozwierz jest zwierzeciem scisle chronionym..tak czy siak sprzedawcom grozi do 5 lat!!!! podobne rzeczy slyszalem o wlascicielu 2 zabytkowych fortepianow ktorych klawisze byly pokryte plytka z kosci sloniowej!!! a uzywa sie tej kosci we wszystkich drogich fortepianach i pianinach renomowanych firm..!!!! i co ten czlowiek jest winny..taki kupil i taki ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ograniczenia i zakazy związane z przywozem

i wywozem z Unii

Europejskiej okazów roślin i zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem.

(Konwencja Waszyngtońska – CITES)

Postanowienia Konwencji Waszyngtońskiej od dnia 1 maja 2004r. są realizowane na podstawie rozporządzeń Unii Europejskiej*

Co nazywamy okazem?

Okazem w myśl przepisów jest – każde zwierzę lub roślina ( gatunku chronionego),żywe lub martwe , każda jego część lub projekt pochodny, zawarty w innych towarach lub nie oraz wszelkie inne towary , które zgodnie z dołączonym dokumentem , opakowaniem lub oznakowaniem lub etykietą , lub wszelkimi innymi okolicznościami mają zawierać lub zawierają części lub produkty pochodne zwierząt lub roślin należących do tych gatunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak to co powinnismy zrobic jesli takie posiadamy?

To samo co z podrywką, zakopać do ziemi , albo zanieść na policję jak znalezioną broń wtedy zostaniesz zarejestrowany jako TW, bo nie udowodnisz, że nie wiedziałeś o tych przepisach. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Rozmawiałem wczoraj za znajomym wędkarzem który ostatnio dwa dni temu był na rybach u nas na pobliskim stawie ( woda PZW ) i dwóch wędkarzy siedzących jeden po jednej drugi po drugiej jego stronie zwrócili mu uwagę żeby zdjął i nie używał więcej spławika z jeżozwierza który miał zamątowany na spławikówce :!::!::shock:

podobno spławiki te są zabronione i można za nie otrzymać karę pieniężną podczas kontroli :shock:

A wszystko to za sprawą obrońców zwierząt czy innych podobnych temu organom :?:

CZY KTOŚ Z WAS SŁYSZAŁ O TYM BĄDŹ DOSTAŁ TAKĄ KARĘ :shock: BO JA W SZOKU JESTEM :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że sprzedaż jest zabroniona w UE, czyli ze względów prawnych co najwyżej samo wejście w posiadanie może być teraz karalne(a i tak wątpię) a nie używanie. Ciekawe jaką zrobią ekspertyzę żeby sprawdzić czy to balsa czy kolec :lol: Chociaż z drugiej strony to jest POLSKA- spławik zostanie zarekwirowany przez policję i zatrzymany na około 3 miesiące jako dowód rzeczowy, następnie zostanie zamówiona ekspertyza biegłego w sprawie stwierdzenia pochodzenia i daty nabycia spławika a potem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ze względów prawnych co najwyżej samo wejście w posiadanie może być teraz karalne(a i tak wątpię) a nie używanie

jeśli jak piszesz posiadam i mogę być za to ukarany to chyba tym bardziej jeśli dodatkowo z tego kożystam prawda czy nie :?:

Ale nie o to chodzi w tym poście :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jak piszesz posiadam i mogę być za to ukarany to chyba tym bardziej jeśli dodatkowo z tego korzystam prawda czy nie :?:

Jeśli już to ukarany byłbyś za wejście w posiadanie, ponieważ zakaz sprzedaży został wprowadzony x miesięcy temu. A że kupiłeś spławik y miesięcy temu (a y jest większe od x:P ) to nabyłeś go legalnie :] a ja wcześniej pisałem o wejściu w posiadanie(czyli np. nabyciu) a nie posiadaniu. Posiadanie=korzystanie w tym przypadku :P Przynajmniej takie jest moje prywatne zdanie, ale w tym kraju dzieją się rzeczy, które się ,,fizjologom (i nie tylko) nie śniły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio byłem w dużym sklepie wędkarskim w warszawie i przeglądałem półki. Wchodzi facet i od drzwi pyta się o spławiki z kolca jeżozwierza. Padła kategoryczna odpowiedź ,że nie ma. Wszystko było ok. gdyby nie to ,że patrze na półkę z spławikami a tam między innymi stoją spławiki z kolca takie małe nie pozorne ale zawsze. :sad: Mam pewność ,że były to kolce bo miałem je w ręku i nie były całe pomalowane jedynie końcówki.

I co wy na to? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.