Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

pęczak w zanęcie


bajlamos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

jestem nowy na forum ale zdążyłem już przeczytać prawie wszystkie posty na temat zanęt, chciałbym w tym roku wystartować z używaniem własnych zanęt, wybrałem juz składniki jakich chcę użyć. Dowiedziałem się jednak(z przeczytanych postów oczywiście) iż

niektóre składniki wymagają specjalnego przygotowania ,aby lepiej uwalniały aromat itd.

w przeczytanych postach zauważyłem iż bardzo często wymieniany jest pęczak np. parzony lub gotowany z atraktorami. nie wiem jednak jak dodać go do zanęty tzn. czytałem że zanęta powinna byc jak najbardziej zmielona. czy należy poprostu zmielić ten ugotowany pęczak i potem taką MOKRĄ papkę dodac do reszty SUCHYCH składników ,czy jakoś może się go suszy i czy jest w tym sens (bo można przecież zmielić nieugotowany pęczak ale co wtedy z atraktorem czy taki suchy pęczak go przyjmie??)?? dotyczy to także innych ziaren , bo będzie to ta sama historia. dodam że chciałbym to przygotować kilka dni przed łowieniem. nasówa mi się jeszcze kilka pytań ale moze poczekam najpierw na jakieś odpowiedzi od fachowców. :wink: . pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

dzięki ,, czytałem to już, i jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Pęczak nadaje się do zwabiania dużych ryb jeżeli dodaje się go w całości po ugotowaniu, natomiast przegotowana papka może byc skuteczna jeżeli "chce się" połapać coś mniejszego :?: jeżeli chodzi o ugotowany czy też zaparzony w termosie pęczak to co z teorią przecierania przez sito zanęty aby ryba się nią nie najadła :?: (dodam że chodzi mi o łapanie z marszu - byc może pęczak się do tego nie nadaje :?: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęczakiem możesz nęcić przez jakiś czas łowisko, rozsypując zaparzone w termosie ziarno . Samo ziarno bez innych dodatków.Ryby zostaną przyzwyczajone do niego i będą bardzo chętnie brały. Jest to tani składnik i dobrze trzyma się na haczyku. Praktycznie każda biała ryba może być złowiona na pęczak. 2 lata temu przygotowałem sobie jedno stanowisko pęczakiem na rzece ,nęcone 2 tygodnie o stałej porze bez łowienia w tym czasie . Piękne leszcze zostały zwabione . Przez kilka dni miałem eldorado aż przyszła powodziowa woda i zniszczyła wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.