Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC lub wszystko o Jigowaniu


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

Mikuś cały rok można łowić. Każda ryba bierze w innych okresach. Niedługo zacznie się czas - a właściwie już powoli się zaczyna - na sandacza :) Można go łowić od czerwca, ale większość ma najlepsze wyniki w tych porach roku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mikuś cały rok można łowić. Każda ryba bierze w innych okresach. Niedługo zacznie się czas - a właściwie już powoli się zaczyna - na sandacza :) Można go łowić od czerwca, ale większość ma najlepsze wyniki w tych porach roku :grin:

Przyjacielu lowic tak ale łowic w miare skutecznie to jest różnica :wink: Tak sie zastanawiam bo myśle o kupnie spina ale nie wiem czy w tym roku dac sobie juz spokój i poczekac do wiosny :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikuś powiedz jaką rybę. Okonie biją ładnie u mnie w upalne lato, sandacze w chłodne, pochmurne, wietrzne dni jesieni a szczupaki dobrze biorą od środka września. Więc powiedz dany gatunek a postaram Ci odp. w jakiej porze najlepiej się na niego wybrać :)

Ale zawsze warto bo często zdarzają się miłe niespodzianki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikuś na rzece u mnie już prawie go nie ma :( Albo tak dużo zostało wyłowionych albo dużo poszło już na jezioro - ale raczej to pierwsze bo zawsze na jezioro idzie za rybką, a rybka jeszcze na rzece jest :) Na jeziorze - teraz najlepsza pora. Pamiętam jak sąsiad nawet w tamtym roku w listopadzie w takie mrozy przynosił do domu po 2 sztuki. Brały ładnie. Na jeziorku taki okres zaczyna się w październiku, na rzece we wrześniu. :cool: Bynajmniej u mnie ;) Ale zawsze warto próbować jak pisałem nie raz zdarza się miła niespodzianka :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość wobler129

Chciałem zapytać o kręciołek do jigowania - głównie do opadu. Ma służyć przy kiju Dragon Millenium Power Jig 2,25m 5-25g. Kręcioł ma być jak najlżejszy! Cena do 200 - 300 zł. Przydało by się większe przełożenie :) Chodzi mi o skomponowanie bardzo szybkiego zestawu :!:

Na razie widzę krećioł Spro Red Arc Tuff-Body 10100. Może inne propozycje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek ma wiele pochlebych opinii ale mimo ze kolowrotek ma byc jak najlzejszy to uwazam ze setka jest za mala. nie jestem pewien cze ten kreciol dobrze b rowowazyl wedke no chyba ze juz przymierzales, po drugie ilos linki jak ci wejdzie po trzecie kolowrotek przy spinie troche roboty ma, nawet jezli nie uzywasz jakis ogromnych przynet to mysle ze kolowrotek szybko by wykazywal objawy zurzycia. Osobscie bez watpienia wzillbym 300 - setke :roll:

P.S Z tego co czytałem to masz chyba jakies kołowrotki okumy i raczej nie narzekasz, wiec proponuje coś takiego sam ich nie posiadam ale mialem okazje łowiac jak dla mnie ok

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=17&producer=314&kind=1485

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=17&producer=314&kind=1486

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Postanowiłem po rozmowie ze znajomym kupić coś tańszego - i to dużo. Nie chcę się rozpisywać, bo zmiana jest to totalna :shock: na 90% wezmę Catankę 2500 FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129, dobrze ze napisałes o checi zakupu catany 2500 FA i szczerze od serca radze odzuc juz ten pomysł.... powaznie artech, dobrze Ci radzi zapomnij o sandaczowaniu z tym kreciołkiem jesli juz jakbys sie bardzo uparł to catane 4000 moze na jeden sezon starczy. Ja posiadam catane bo zaczełem z nia spining razem z dragonem mystery contact jig 3-20 gr tworzy swietny zestaw. Po intensywnym łowieniu moja catana ma juz straszne luzy, przypominam ze szanowałem ja, jak sprzedawca mi powiedział z plecionka power pro 0.15 daje jej 2 miesiace na sprawne działanie i miał racje, mimo ze łowiłem głownie na małe blaszki głowki przewaznie 6-8 gr. pare razy zdazyło sie łowienie na 12 gramowe ale kij juz nie pracował jak powinien. Najlepiej dla tego kołowrotka stosowac małe woblerki, blaszki i swietny do troka bo uczyłem sie nim łowienia na skrajne sposoby na głownej mam wyzej wymieniona plecionke a na zapasowej zyłeczke 0.14 do troka. Na ta chwile krecioł jeszcze smiga przyzwoicie ale dawno juz go nie meczyłem, o wyczuciu prowadzenia małej blaszki nie ma juz mowy. Uczyłem sie wiele razy sandaczowania pod okiem wytrawnych łowcow z kreciołami jakie posiadali np. schimano stradic, SPRO blue arc, i juz wiem ze sandaczowanie z catana mija sie z celem. Do krecioła nie mam zadnych zastrzezen tylko jest do lekkiego spina i wiecej nic nie zdziała. Jdac dalej na przyszły rok bede kupował nowy zestaw spiningowy z przeznaczeniem na sandacze i juz ostro przegladam na co tu zbierac :mrgreen: Na kija nie mam jeszcze zadnej opcji ale krecioł bede brał z DRAGONA albo SPRO sa swietne krecioły zwłaszcza do sandaczowania, planuje wydac nie wiecej jak 150 zł w tej cenie moge Ci polecic oczywiscie kreciolki z przednim hamulcem miedzy innymi dragon maxima http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=17&producer=861&kind=4360 lub http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=17&producer=250&kind=2399 zwroc uwage na ten drugi szczegolnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Nie już postanowiłem kupię Catankę. W rozmiarze 2500 FA :cool: Nie chodzi, żeby chodziła parę lat - wystarczy, żeby rok służyła. Znajomy właśnie tak łowi i radzi sobie dobrze. Ma drogie kijki i tańsze kołowrotki. A jakby coś się stało z Catanką - to jest roczna reklamacja.

Ps. rozumiem że temat z priwa nieaktualny :?:

Tak nieaktualny. Sorki, że Ci głowę zawracałem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze juz postanowiles ale zwroc uwage na ta Maxime porownojac ja do catany moze nie niebo a ziemia ale maxima o wiele lepiej chcodzi. Mam przednia gdzies od czerwca i przez cale wakacje pracowala przy spinie, czesto przy 15 cm ripperach cze sliderach 7, dosc czesto pracowala przy gruntowie stosowalem dosc ciezkie zestawy i zero wrazenia chodzi tak jak na poczatku. Okazow narazie nie targalem nia ale wszystko przedemna :lol: Jak dotej pory najwieksz rybka to 2 kg karpik, na zylke 0.16 i kij do 30g hamulec pieknie sie spisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rakzh4.jpg

A czy ktoś z Was miał do czynienia z czymś takim ? :P

Może jakieś wskazówki macie jak tym raczkiem operować ? Targać nim po dnie tak bezczelnie czy jak paprochem ? Ciężko mi jakoś rozszyfrować tą przynęte :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Łowiłem tym tak jak sandacze z opadu.

Tzn. jak? Opisz dokładnie czynności to wypróbuję.

Raczkiem też łowiłem w baaardzo szybkim prądzie na 0,5m-1,5m na 3g główce. Skakałem nim po dnie podszarpując szczytówką. Bez opadu bo ciężko by było wyczuć brania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandacz muszę odwiedzić wędkarski w Zbąszyniu lub Międzyrzeczu :wink:

Drożyzna w Międzyrzeczu :lol: Ja tak jak koledzy polecam Maxime bo zbytnio nie szanuje,na rybach jestem nawet kila razy w tyg. i zero zużycia a na pracę tego kołowrotka po prostu nie mogę narzekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.