Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wielka Brytania.


darioushz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i propnuje ruszyc wreszcie temat U.K.

Jest nas tu ogromna spolecznosc i wydaje mi sie ze warto rozwinac ten temat.

Ja ze swojej strony chetnie sluze radami i postaram sie odpowiedziec na kazdy post w tym temacie.

Sam wiem jak wiele niepewnosci towarzyszylo mi ( co do lowisk , metod , prawa) rozpoczynajac lowienie w Angii.

Duzo pomocy uzyskalem od angielskich wedkarzy, nawet zostalem jedynym zawodnikiem spoza Angli w "West Drayton Angling Club" szybko awansujac z IV ligi do II.

Nie widze wiec powodu dlaczego nie mielibysmy miedzy soba dzielic sie doswiadczeniem , radami , uwagami , opiniami , wskazowkami i wszystkim co wiaze sie z wedkarstwem.

Pozdrawiam. Darioushz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

W niedługim czasie planuję dłuższy wypad na wyspy -zarobkowo turystycznie.

Coś kiedyś czytałem o tradycjach Anglików związanych z łowieniem (np. nie zabierają złowionej ryby aby przyrządzić własnoręcznie w domu...).

Coś więcej na ten temat możesz napisać?

-jak z legalizacją łowienia (jakie opłaty, jakie dokumenty, gdzie co załatwić)

-jakieś konkretne łowiska, które możesz opisać

-jak z polakami na wodą

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od legalizacji.

Aby lowic w Anglii gdziekolwiek , nawet na prywatnych lowiskach nalezy zakupic licencje "rod fishing licence". Mozna ja kupic na kazdej poczcie. Wyglada tak:9c4d401ff4df0ca9m.jpg

Jest wydawana przez rzadowa agencje srodowiska - Environment Agency.

Na zdjeciu widac kawalek okladki z rocznika na 2007 rok wydanego przez nich dla wedkarzy regionu Tamizy. Dbaja oni o publiczne wody, nadzoruja wody dzierzawione przez kluby, przeprowadzaja rozne inwestycje i co wazne bardzo czesto kontroluja wedkarzy.

W roczniku na 2007 podaja ze tylko w regionie Tamizy zatrzymali 1103 wedkarzy ktorym sady nalozyly 83266 funtow kary. Podstawowe wykroczenie to: brak licencji i zabranie wiecej ryb niz mozna!

I tu jest ciekawa sprawa bo Anglicy raczej nie biora ryb ( ja nigdy sie z tym nie spodkalem)

za wyjatkiem pstragowych lowisk specjalnych gdzie zabranie np. trzech pstragow wliczone jest w cene biletu.

Prawo mowi: wolno zabrac 2 sztuki dziennie.

Lin, karp,brzana,leszcz,szczupak po jednej sztuce plus druga inna ryba.

Tylko za pozwoleniem wlasciciela lowiska!!!

I tu uwaga!! na lowiskach specjalnych prywatnych nie ma szans na pozwolenie zabrania ryby, jest to zreszta napisane na regulaminie lowiska. ( wyjatek -lowisko pstragowe)

Wiekszosc rzek i jezior nalezy do kubow gdzie lowienie jest zabronione , chyba ze klub zdecyduje sie na udostepnienie lowisk pobierajac oplate za jednodniowe lowienie ale nawet wtedy nie zezwalaja na zabranie ryb.

Sa jeszcze wody publiczne bedace pod prawem Environment Agency , wystarczy tam sama licencja bez dodatkowych pozwolen i oplat.

W moim rejonie sa dwa spore odcinki publicznej rzeki. Jeden bardzo atrakcyjny , ze nawet czlonkowie klubow majacych swoje prywatne odcinki wola lowic na tym odcinku.

Dzwonilem przed napisaniem tego postu dla pewnosci do Agencji z pytaniem o zabieranie ryb na tych dwoch publicznych odcinkach. Potwierdzono ze mozna zabrc ryby zgodnie z limitem (podalem wyzej) i poproszono by scisle sie trzymac limitow i wymiarow bo sa bardzo wyczuleni na to gdyz Polacy i Litwini zabieraja wszystko co zlowia :grin: .

Poradzono mi by jesli to mozliwe wydrukowac i miec przy sobie regulamin mowiacy o zabieraniu ryb bo wiekszosc Anglikow nie zna tego przepisu i na widok zabieranej ryby ich reakcje moga byc rozne.

Wymiary dla Regionu Tamizy w cm.

brzana-40 , ukleja-10 , leszcz-30 , karp-30 , karas-18 , klen-30 , kielb-13 , okon-22 , szczupak-60 , ploc-18 , wzdrega-20 , lin-25 , pstrag potokowy-25 , jelec-15 , lipien-25.

Uwaga na okres ochronny !! od 15 marca do 15 czerwca. Calkowity zakaz lowienia!!

Z wyjatkiem lowisk specjalnych prywatnych ( patrz-regulamin lowiska) i niektorych kanalow ( cala Anglia jest nimi poprzecinana, spelnialy role dzisiejszych kolei)

Kanaly w regionie Tamizy gdzie nie obowiazuje zakaz to:

- Regents Park Canal.

- Grand Union Canal.

- Lee Navigation DOWNSTREAM of Aqueduct Lock.

-The Oxford Canal.

Co do konkretnych lowisk to nie takie proste.

Ja mam w promieniu 10 mil o domu ok. 30 lowisk, z tego jak dla mnie to 3 -4 to super kapitalne lowiska.

Ja nie lubie lowisk w ksztalcie prostokata lub kwadratu , takich "basenow z rybami"

lowie na lowiskach gdzie sa dobrze przygotowane stanowiska , gesto porosniete brzegi, duzo zatoczek , sporo wysepek , wtedy jak nawet jest sporo wedkarzy na lowisku to ty ich prawie nie widzisz , nie masz z nimi kontaktu. Niewiele jest takich lowisk , ale sa. No i jeszcze rzeki , tez mozna poszukac super stanowisk.

Nie ma sensu podawac namiary na konkretne lowiska bo nie wiem gdzie bedziesz mieszkal , a najlepiej jak najblizej domu.

Mam nadzieje ze troszeczke naswietlilem temat.

Powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

darioushz,

Witaj darioushz,

witam . w najblizszym czasie wyjezdzam do anglii a dokladnie do luton i strasznie przezywam ze maja duzo fajnych lowisk karpiowych bo wlasnie karpia staram sie lowic ale z obserwacjii tego rejonu nie bardzo bede mial gdzie czy mozesz mi cos podpowiedziec ? moze znasz ciekawe lowiska ? dodam ze nie zabieram ryb z lowiska i nie lubie tych co biora wszystko co na haczyku. pozdrawiam marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziuniek31

Wszystko zalezy od tego czy bedziesz mial wlasny transport.

W promieniu 10 mil od Luton jest kilkanascie lowisk ale tylko kilka dostepnych dla innych wedkarzy spoza klubu. Z tych kilku jedno lub dwa maja dzienne bilety , na innych trzeba wykupic na caly sezon. Nie jest to zly pomysl , szczegulnie gdy lowisko jest niedaleko domu.

Jest takie lowisko niedaleko Luton z pieknymi karpiami , linami i sumami.

Jezeli nie bedziesz mial wlasnego transportu to polecam Grand Union Canal.

Jest sporo duzych odcinkow ogolnie dostepnych z dziennymi biletami.

Wyglada to tak ze idziesz i lowisz , jak ktos przyjdzie to zaplacisz funta lub dwa jak nie przyjdzie to lowiles za darmo , taka jest zasada. Ja zaplacilem chyba tylko dwa razy na G.U.Canal kolo Slough. Ryb jest bardzo duzo wszystkich gatunkow i sporo okazow.

Jak juz bedziesz w Anglii i bedziesz gotowy na wedkarskie wyprawy to zagladnij do kafejki internetowej i napisz posta w ktorej dzielnicy Luton jestes to podam Ci dakladne namiary na najblizsze lowiska.

Pozdrawia. Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!!!

Sezon rozpoczety wiec mozna lowic.

Lowisko 1: Jones Pit- Droga A5 z Dunstable kolo Luton do Milton Keynes kolo wioski Potsgrowe. Wioska jest po prawej stronie A5 a lowisko naprzeciwko po lewej.

Lowisko 4,45 hektara , karp, sum , leszcz, lin,okon.

Bilet sezonowy, kontakt Ms. Sue Stinger tel: 01932583630.

Lowisko 2 : Blue Lagoon- Chalk Pit.

W polowie drogi z Letchworth do Arlesey po prawej stronie Hitchin Road.

10,12 hektara , karp,szczupak, lin,ploc.

Bilet sezonowy , Mr. Theakston tel: 01462620448.

Lowisko 3 i 4: Tingrith Fishery - M1 zjazd 12 kolo Luton , powyzej wioski Tingrith.

4,45 hektara - karp, lin, leszcz, ploc.

dzienny bilet do kupienia na lowisku.

kilkaset metrow nizej lowisko- Tingrith Manor Lake.

1,21 hektara - karp.

tel: 17963641463.

Na kazdej stacji benzynowej kupisz mape A-Z swojego regionu i bez problemu znajdziesz te lowiska.

Na lowiskach z sezonowym biletem wystarczy zadzwonic i poprosic o sezonowy bilet.

Przysla formulaz, wypelnisz , zaplacisz i tyle.

Ja osobiscie polecam kanaly. Czysta stojaca duza woda pelna ryb.

Wybieram sobie niepozorne , malo urzywane stanowiskogdzies na trasie z domu do pracy lub niedaleko i codziennie po pracy sypie puszke lub dwie kukurydzy.Sa sklepy gdzie kupisz za kilka pensow puszke.

Po tygodniu lub dwoch necenia siadam w weekend ( jak zla pogoda to nece dalej do nastepnego weekendu) i MASAKRA!!!

Piekne leszcze , plocie , klenie trafia sie karp i lin, poprostu super lowienie.

Lowiska specjalne sa rozne. Te z sezonowymi biletami to przewaznie dla typowych karpierzy , gdzie musisz siedziec tydzien lub dwa pod malutkim namiocikiem i czekac na okaz. Kto ma czas to warto bo na takich lowiskach , przynajmniej tych ktore znam okazow takich po 10-20kg jest bardzo duzo, a i lowiska wygladaja na dzikie i nieuczeszczane z kilkoma tylko stanowiskami.

8f2017c66c2bfd5b.jpg

Te z dziennym biletem sa raczej dobrze napelnione rybami i raczej na nich nalowisz sie do syta, a i okaz sie czasem trafi.

Powodzenia! darioushz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie w okolicach bedfordshire są publiczne łowiska, na których można legalnie zabrać złowioną rybkę do domu i ją sobie upichcić?

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informację na ten temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czesc ja regularnie jezdze na lowisko FARLOWS LAKES,niedaleko Heatrow mozna nalowic sie do syta ,leszcze,okonie,klenie,plocie no i wszedobylskie karpie,jestem tam praktycznie co tydzien,lowisko w miare spokojne bez tlumow wedkarzy,mam pytanie na temat lowisk pstragowych w okolicach Londynu co s ktos moze wie na ten temat????DARIUSH w jakim rejonie wedkujesz moze spotkamy sie gdzies na rybkach???? czekam na odp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc szukalam ostatnio w internecie ciekawostek i porad dotyczacych zabierania ryb w Anglii i przeczytalam w twojej wiadomosci, ze to jest mozliwe. Napisales ze mozna zabierac 1-2 ryby. Slyszalam tez, ze szczupaki mozna zabierac, ale potrzebowalabym od ciebie tego regulamiu, o ktorym pisales a najlepiej, zeby on byl po angielsku, zeby w razie zabrania ryby lub skontrolowania pokazac Anglikom. Jedni Anglicy mowia,ze mozna zabierac szczupaki, bo to szkodniki, bo wyzeraja inne ryby, a drudzy mowia, ze sa pod ochrona. Wiec ja nie wiem jak jest naprawde. Prosze cie o pomoc w tej sprawie. Ten regulamin rozwiazalby moj problem. Chodzi mi jedynie o lowienie szczupakow i ich zabieranie.Pozdrawiam cie serdecznie i czekam na szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "Nataliaanna22"

Postaram sie znalesc ten regulamin, to zrobie skan i Ci wysle.

Musisz miec pewnosc ze woda na ktorej lowisz nalezy pod " Environment Agency" i nie ma innego wlasciciela lub dzierzawcy.

Najlepiej do nich zadzwonic , wszystko upszejmie Ci wyjasnia.

Skan zrobie napewno , obiecuje!!

Pozdrawiam . Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dariusza

Czesc dziéki Ci bardzo za regulamin. Wiesz ja nie wiem czy kanal na ktorym lowie nalezy do Environment Agency. Mam wykupiona taka licencje jaka byla pokazana w twoje wiadomosci. Kupujac licencje dostalam w swoim sklepie wedkarskim ksiazeczke, na ktorej jest napisane "Senior Members Ticket 2007", "The Todmorden Angling Society". Wiec ja nie wiem czy to do tego nalezy? W ogole kanal, na ktorym lowie nazywa sie Rochdale Canal. Wydaje mi sie ze to publiczny kanal. To strona napisana na mojej ksiazeczce www.todangling.org- przegladnij ja sobie. Gdybys wiedzial czy to nalezy do tej agencji to daj znac. Pa dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Sorry ze dlugo nie odwiedzalem forum!!

Mikew - tylko sobota i niedziela wchodzi w rachube. Sobota bylaby najlepsza.

Chetnie bym sie umowil na Royal Berkshire.

Jezeli jeszcze masz ochote to jestem gotowy.

Ostatnio bylem ok. 1,5 godziny z dzieckiem ( nie mialem z kim zostawic) na Royal B.

Zabralem jedna wedke i garstke platkow, zlowilem kilka duzych ploci i karpia 4,60kg.

Jak posiedzi sie dluzej i regularnie neci , to rece bola od walki z karpiami.

Daj znac to sie ustawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam. Mam podobny problem jak ozibodo. Mieszkam juz od pewnego czasu w Anglii i zaczyna mi brakować mojego hobby. Chciałbym sie wybrac na rybki tylko nie bardzo wiem gdzie. Prosiłbym o jakiekolwiek informacje na temat łowisk w Yorkshire a dokładnie w okolicach Doncaster. Dzięki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

darku może znasz jakieś fajne miejsca na Tamizie gdzie można pojechać na noc i połapać leszcza , klenia , szczupaka. Wędkoje w Anglii już dwa lata ale tylko na stawach karp,karp,karp znudziły mi się już karpie a bardzo lubie duże rzeki nie takie jak mam w pobliżu Hatfield szerokości 5 metrów. chodzi mi o takie rzeki jak w Polsce gdzie można zasiąść z gruntówkami na dzwonek i przesiedzieć dzień lub dwa a w między czasie pochodzić za szczubłem lub okoniem. jak byś mogł pomóc z góry dzięki

Ps: może to byś nawet 50mil od Hatfield jeśli były by to ciekawe miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem aktualnie w U.K. w celach zarobkowo-rekreacyjnych. Dokładniej mieszkam w Mansfield okolice Sutton, Nothingham... I własnie po miesiacu pobytu chciałbym zakosztować wedkarstwa tutaj, jest w Mansfield jeziorko byłem na nim na rozpoznaniu, porozmawiałem z wedkujacym angolem ktory ciagnał piekne leszcze, że trzeba wykupic licencje na poczcie i bedac juz nad samym łowiskiem za 1 dzień łowienia zapłacić pilnujacemu straznikowi 3 funty. Co do zabierania ryb angolpowiedział mi ze czasem można wziasc rybe ale nie codziennie. Nie wiem jak sie to jeziorko nazywa i na jakich jest zasadach bo nie wpadło mi do glowy zeby o to zapytać... :oops: I tu moja prośba do was czy może ktos wedkuje tutaj w okolicach i cos wie wiecej na ten temat, mogłby jakos pomoc albo zabrac na rybki, narazie poza praca nie mam zbytnio czasu na organizacje wedkarska, a wakacji zostało juz nie wiele... Może ktoś mogłby jakoś pomoc :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

witam a ja w okolicach twickencham mieszkam ponoć tamiza tutaj jest wolna od jakichkolwiek prywatnych związków czy kólek tylko na tą własnie podstawową licencję czy ktoś moze to potwierdzić i jeszcze pytanko bo ja to na spining tylko macie jakieś łowiska z drapieżnikiem pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Jesli ktos jest zainteresowany polowami w Lancashire to zapraszam na stronke: http://www.fishing-uk.net/ znajdziecie tam info jak? na co? gdzie? i kiedy? + linki do lowisk, regulaminu czy licencji online. Najlepiej ogladac w Mozilli.

PS. co do ludek to najlepiej spytac wlasciciela wody, bo kazdy z nich ma tu swoje reguly.

Polamania kija!

Kuros.

post-3354-14544971926392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.