Skocz do zawartości
tokarex pontony

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Witam. Mam pytanie czy ktos probował oklejac żuczki skorupą od żołędzi?? Na fotce efekt pracy.

Od kilku lat też tak oklejam żuczki i bardzo fajnie to wychodzi. Miesiąc temu nazbierałem kilka kg żołędzi to na zimowe wieczory powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Czym oklejacie swoje woblerki? muszę się przyznać: nie posiadam talentu malarskiego i byłbym zainteresowany nabyciem takich oklein na wobki.

Stary nie przejmuj sie wyglądem , im bardziej wymyślny i "spieprzony" tym bardziej łowny , ważna jest praca woblera - jak dobrze pracuje to to co jest namalowane na korpusie nie ma znaczenia , poza kolorami dominującymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam zima już na ukończeniu a tu jakby była pełnia sezonu -cicho i nic się nie dzieje czyżby wszyscy strugacze wymarli :wink: pokazujcie swoje dzieła stworzone przez zimę a na dobry początek pokażę co ja stworzyłem, trochę nowych modeli no i kontynuacja wcześniejszych ale z inną okleinką.

3llf81upvycsd71t6p7m_thumb.jpg

ihem4epyqqm4an6iokh3_thumb.jpg

om19zw88ed29qpknlz_thumb.jpg

ar41yfnir90w29yjdfb_thumb.jpg

uo6acgxcxlm4v9e9qfn_thumb.jpg

4nxbkxynm0gdpyig15u3_thumb.jpg

1wub4jzlyyshf0ptmjcm_thumb.jpg

Nowe wzory kalkomani w moim wykonaniu zaczynają sie sprawdzać choć pracy przy tym sporo ale efekty są zadowalające :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman jak zwykle pierwsza klasa.

Oto moje pokraki:

2fcc389965d22323m.jpgb08fdaa8ac18dc3fm.jpg

W środkowym zastosowałem szybką technikę zrobienia "efektu łuski" poprzez zwykłe zgniecenie w ręku złotka w kulkę i rozpostownie :smile:

W raczku postanowiłem przetestować technikę szybkiej produkcji bez zaokrąglania kantów. Wycina się z deseczki boczny kształt i tyle. Dodałem także paletkę jak w obrotówce, bo zafascynowały mnie takie kombinacje i będę dalej eksperymentował w tym kierunku.

I chyba zdradzę woblerki na rzecz paru wahadłówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z miłą chęcią zubożył bym twój dobytek kupując trochę tych cudaków

Nie widzę problemu odezwij się na pw pogadamy :wink:

bo zafascynowały mnie takie kombinacje i będę dalej eksperymentował w tym kierunku.

Bardzo fajny pomysł- kiedyś też kombinowałem z podobnymi wynalazkami czasem udawało się utrafić w bardzo fajną przynętę, ale chyba najwiekszy efekt z takich eksperymentów to zdobyta wiedza na temat woblerków i ich zachowań, jak ktoś potrafi to wykorzystać to zaowocuje w wykonywaniu różnych przynęt.

A jak pracuje Twoje skrzydelko :?: czy nie gubi pracy bo jednak praca całej przynęty może mieć wpływ na pracę skrzydełka albo odwrotnie skrzydełko może gasić pracę woblerka :?:

Napisz coś więcej na ten temat czy już testowałeś w rzece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wszystko zależy od zastosowanej paletki, od kształtu, wagi, wielkości. Jak widać w tym rozwiązaniu mogę sobie zmieniać paletki. Z tą paletką co na zdjęciu to ona nie kręci się jak obrotówka, zachowuje się trochę podobnie do wahadłówki. Mi to w ogóle nie przeszkadza, nawet nie było moim zamiarem, by kręciła się obrotówka. Chciałem tylko żeby coś błyszczącego błyskami przyciągało wzrok rybek. Przed chwilą nawet z ciekawości wstawiłem inną cięższą paletkę i kręciła się jak obrotówka, jednocześnie zgasiła pracę woblera. I to jest właśnie fajne, że można sobie łatwo zmieniać pracę przynęty.

Testowałem w rzece i teraz już wiem, że trzeba więcej ołowiu.

Oto filmik z testów wannowych:

a tu do ściągnięcia w lepszej jakości (50 Mb):

http://www.mediafire.com/?mbygentlg3z

Fajnie pracuje w opadzie na napiętej lince.

A tak w ogóle to myślałem, żeby prowadzić tą przynętę takimi „szarpnięciami” tak jak one się poruszają na tym filmiku:

Roman - masz może zdjęcia tych wynalazków? Już nie eksperymentujesz? Ja próbuję wymyślić coś zupełnie nowego i jednocześnie łatwego w produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wówczas jeszcze nie miałem cyfraka a fotki z analoga nie robiłem bo nawet przez myśl mi nie przeszło aby to dokumentować, musze poszperać w moim bałaganie może jeszcze coś znajdę, a na dziś już nie mam iczasu i ochoty na eksperymenty ale wiele ciekawych spostrzeżeń i doświadczeń zostało z tamtego okresu które przydają się w budowie nowych modeli, wiem na co mogę sobie pozwolić a czego unikać, tak że warto było ten czas poświęcić eksperymentując. Jak polubiłeś struganie a do tego masz pomysły to warto to robić jeśli nawet nic z tego nie wyjdzie bo czegoś się nauczysz a to już będzie Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.