Skocz do zawartości
tokarex pontony

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wreszcie udało mi się ukończyć woblery oklejone tkaniną w drobne cekiny. Pisałem już o nich w Abc woblerstwa. Jak widać na pierwszym zdjęciu udało mi się pokonać problem z rozmywaniem barwnika z tkaniny i zamazywaniem cekinów. Po prostu zastosowałem świeży lakier wodny na podkład i problem znikną.

d5db21a7e4229c6cm.jpg

Kolejne zdjęcie przedstawia woblerki z rozmytym barwnikiem z tkaniny, efekt też fajny...

b84bc3f736a01066m.jpg

I trzecie zdjęcie - woblery klasycznie malowane. Może poza łamanym. który jest pomalowany pigmentem do barwienia farb, pędzelkiem tak aby zostały "mazaje".

f6dc51fda87380ebm.jpg

Woblery są różne. Tonące, pływające, o akcji od bardzo drobnej do mocnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam,

Troszkę nieśmiało, lecz zdecydowałem pokazać moje samo-roby. Daleko mi do Was w dziedzinie wytwarzania przynęt lecz szybko się uczę :). Jest to pierwsza, testowa seria woblerów powierzchniowych jak i tonących. Właściwie to testuję technologię i właściwości hydrodynamiczne przynęt, więc nieścisłości w obróbce jeszcze zachodzą. Wszystkie przynęty (te bez sterów wklejonych na stałe także) przetestowana w warunkach naturalnych.

Powtarza się maksyma na forum:"złowiona ryba na wobler własnej roboty cieszy podwójnie" - moim skromnym zdaniem nawet potrójnie :).

Pierwszy testowy wypad na rzekę (drugi wyrzut woblerkiem Red Head pływającym) i okonek się zaczepił. Cieszyłem się jak dziecko (głównie z powodu pierwszego w życiu kontaktu ze spinningiem - 13 lat temu skończyło się na spławiku).

Koniec ględzenia, oto moje pociechy :)

Wspomniany pływajacy Red Head

f24e6dc64f5c5117m.jpg

Seria wolno tonących

0f15efeaf72234bam.jpg

e456c60880560089m.jpg

01cf326537824d9em.jpg

Przygoda z Popperami (tutaj romansik ze śrubowcem i skaczącym woblerem)

b81fa952af2b40d6m.jpg

f29817cf444838d2m.jpg

129ca385ca6bed93m.jpg

6b0462df929f41a1m.jpg

Testowy szybujący bezsterowiec (nie spodziewałem się po nim takiej pracy)

7e83f511387c2b27m.jpg

Na koniec wisienka - maluch na Chodelkę

8e13b7bf6cf783bam.jpg

W trakcie schnięcia kilka grzechotek i kilka świetlików (na nocki). Zdjęcia wkrótce.

Serdecznie pozdrawiam

Boczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne woblery , najbardziej te powierzchniowe przypadły mi do gustu , mam pytanie odnośnie własnie tych woblerów , jak robiłeś smigiełko , z czego i jak pracują , jak montowałeś obciążenie i jak pracuje ten twój szybowiec ? ? ........ Co masz na mysli mówiąc o : schnięciu grzechotek i świetlików ? z czego robisz grzechotke do woblerów ??

Pozdrawiam i życzę udanych połowów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Przepraszam za zwłokę - już odpowiadam. "Śmigło" zrobione jest z talerza dysku twardego (z uszkodzonego twardziela). Metal ten (głównie związki niklu) jest dosyć miękki i miły w obróbce. Akurat ten materiał wpadł mi w oko (walał się w biurku).

Ale ale... to nie ten topic... jutro skrobnę coś w ABC Woblerstwa.

Co do pracy - całe życie zajmowałem się modelarstwem RC, więc śmigła nie są mi obce :). Tutaj obcuje z trochę inną materią (inna gęstość środowiska pracy - śruba). Kształt "śmigła" (skok ogólny i skręcenie) dobrałem doświadczalnie - przy szybkim zbieraniu żyłki ostro chlupocze, przy wolnym delikatny chlupot co kilka metrów (coś jak Tiny Torpedo).

Wobler skaczący (żabi) - tutaj nie sądziłem że się "uda" ale się udało :). Przy zbieraniu woblera ślizga się po powierzchni zygzakując. Nie mamy tutaj chlupotu tylko serię "ćpulnięć", coś 'ala wrzucenie kulki niewielkich rozmiarów do wody.

Glider - problem z wyregulowaniem diabelstwa (docelowo wobler czekał na ster). Przy szarpnięciach zygzakuje. Gdy odpuścimy, niekontrolowany opad ogonem w kierunku dna (z tego powodu dodałem niby chrust ze "Stokrotkowej" fluo sznurówki celem stabilizacji opadania).

Pozdrawiam

Boczek

P.S.: O grzechotkach i świetlikach w dziale ABC Woblerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Odświeżam trochę temat , moje pierwsze wobki wrzucane na forum :) Same praktycznie klenio-jazio-okoniowe , jak narazie owady kuszą tylko klenie :)

39f9ec69141f88b8m.jpg

d7686bdf04930c01m.jpg

7cfe5c9a0369fa71m.jpg :grin:

98b61cf12004f2bcm.jpg

c17fd161c957aa3bm.jpg

Żabunia :)a97c48777b8a042am.jpg

059633fbb1061882m.jpg

e59481bf035da557m.jpg

Owady to wersje tonące , dość ciężkie , ale da się nimi smużyc po powierzchni , przy normalnym prowadzeniu schodzą do około 0,5m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Jestem nowy i nie zbyt wiem czy piszę w dobrym temacie jak nie to przepraszam ^^

Otóż ostatnio w wolnej chwili wpadłem na pomysł aby zrobić sobie kilka blaszek. Coś takiego robiłem 1 raz i chciałbym abyście ocenili jak to wykonałem. Oczywiście byłem jeszcze dziś na rybach wypróbować , ale nic nie złapałem ani na te wykonane przeze mnie i takie kupione ( blachy i gumy), także nie mam na razie porównania jak się sprawują lecz ładnie pływają w wodze x]

Ta w paski jeszcze nie jest dokończona jak coś.

http://img820.imageshack.us/img820/1372/p7310008c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.