Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rożnów


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

No sorki Patelnia to (Znamirowice) dawny ośrodek Zakładów Mechanicznych Tarnów ; Chemobudowa to dawna nazwa kolejnego ośrodka nad zatoką. Płynąc z Gródka w kierunku zapory mijamy Małpią , następnie cypel Patelni i mamy zatokę w której łowię !

Przepraszam że dopiero dziś odpisuję ale byłem w delegacji i nie patrzyłem na forum. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
No i po majówce rybki dopisały.

4 dni spiningu obdarzyły mnie 3 sandacze,4 bolki i kilka małych okonków a no i jeszcze jeden sandacz spięty przy brzegu.

T szału nie było.

Cztery dni łowienia i 4 bolenie + kilka małych okoni :(

Sandacz ma przecież okres ochronny - mam nadzieję że wrócił do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie do 60cm łowiłem na Rożnowie i raczej nie było to trudną sztuką. Większe tylko ganiały ukleje przy samej łodzi i czasami odprowadzały pzrynęte. A są na Rożnowie potężne sztuki, największe jakie widziałem mogły mieć nawet metr, co to by było takiego zapiąć :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jak słysze o bolkach ze stojcej wody to są to nestorzy gatunku;)

A jak z gabarytami tych rożnowskich i coś (o ile to nie tajemnica) o okolicznosciach połowu?

Bluzer przed laty łowcą boleni na Rożnowie był Jarek Kurek. Z tego co pamiętam to łowił je z łodzi. Napisał nawet o tym artykuł w Wędkarzu Polskim. Może uda się Tobie gdzieś go znaleźć. Jak co to mam do niego nr telefonu.

Wiesz gdzie i jak mnie znaleźć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przed laty zdarzyły mnie się ładne bolki na Rożnowie, ale ostatnimi czasy to raczej było dla mnie dno, więc ponowię pytanie w jakim rejonie jeziorka tak się działo ? Przeważnie łowię w okolicach Patelni - Chemobudowy i tam o bolkach ostatnio niesłyszano :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiłem głównie w Gródku, naokoło małpiej wyspy, na Lipiu oraz na Tabaszowej. Generalnie przy wielkiej ławicy uklei zawsze pojawiają się bolenie, czasami trzeba się troche napływać szczególnie jak ukleja jest rozproszona, wtedy podobnie zachowują się bolenie i trudno napotkać ich większe zgromadzenie. Z tego co wiem to pan Kurek nadal pływa na Rożnowie za bolkami, a jego artykuły o rożnowskich bolkach znam praktycznie na pamięć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

3 bolki to takie +50,jeden +30 złapane na małą czerwono krwistą obrotówkę mepsa.miejsce połowu to takie zejście na plażę zaraz za mostem w gródku tam jest disco Quantum czy jakoś tak.Wszystkie rybki oczywiście z brzegu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam :smile:

Wybieram się w sierpniu nad J. Rożnowskie. Można tam gdzieś wynająć tani domek nad samą wodą?

Interesuje mnie cisza, spokój i dobre miejsce do wędkowania tak w dzień jak i w nocy.

Będę wdzięczny za wszelkie namiary :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam , planuję sobie przeróżne wyjazdy na wiosnę, mam w planie kilka razy wpaść nad jezioro Rożnowskie bo mam nie daleko 40km , więc tak : nigdy tam nie łowiłem , jak jest z zarybieniem ? Biorą kiepsko ? czy zależy od dnia i innych sytuacji wpływających na brania. Jakich ryb jest najwięcej , na jakie się najbardziej nastawić , jakie metody preferujecie ? Lubię łowić na grunt i na spining , jeśli spining to z łódki ? bo jest łatwy dostęp do wypożyczalni, co do przynęt to pewnie prze różne będę testował ale możecie też napisać jakie wam na tym zbiorniku najbardziej się sprawdzają. No i jeszcze ważne pytanie , jeśli na grunt łowić to jakie miejsce polecacie żeby wygodnie sobie rozstawić krzesełko i inne graty , żeby miejsce było dobre i nie było tam ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.