Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki przypon?? Jaka długosć??


wedkarski

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jest dość drogi, ale w mojej ocenie warto. Mogę sobie zrobić przypon dowolnej długości, z wybraną przez siebie agrafką i krętlikiem, dozbroić gume, zrobić systemik na trupka- duże możliwości. Jeśli coś nawali mam pretensje tylko do siebie. :mrgreen:

Zaciski są TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie, nie stosowałem ich, ale wychodze z założenia że trudno zepsuć metalową rurkę. ;)

Narazie używam Kamatsu ze starych zapasów, ale zamierzam kupić te Jenzi bo wyjdą taniej za sztukę. Trzymanie linki to raczej sprawa doboru średnicy tulejki i zaciśnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kupiłem SevenStrandy z R.O. niemniej jednak po pierwszym spojrzeniu dochodzę do wniosku, że SurfStrandy są lepszym materiałem na przypony. Jedyny problem jaki się teraz pojawił to dostępność zacisków :???:

Czy ktoś ma jakieś sugestie??

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja robie przypony z plecionki. Na dole krętlik z agrafką u góry krętlik a w środku plecionka. Zaczolem tak robic gdy kupiłem swoją 1 plecionke tigrexa za 30zł z allegro. Jest w kształcie wstążki :shock: nikomu nie polecam ... chyba ze do robienia przyponów :wink:

P.S jestem pewny że szczupak jej nie przegryzie bo nawet ja nie dam rady :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupak nie tnie przyponów metalowych i żyłek określonej grubości i rodzaju (Hard Mono i Fluorowęglowych). Wszystko inne można sobie darować, ten sam efekt jak łowienie bez przyponu. Tylko nie ripostować "a mnie jeszcze nigdy nie przeciął plecionki". Jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze lowie ze stalem, ale od dwoch-trzech tygodni probuje Hdybrid Fluocarbonu o grubosci 60 (!) :D

Nawet sie spisuje, szczupak nie dal jej rady. Ale jak wykonczy sie szpulka chyba nadal bede lowil stalka, no chyba ze sie przekonam na 100% do tego wynalazku ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluorocarbon - jeśli szczupak dobrze trafi to sobie z nim poradzi. Podobnie było kiedyś w przypadku zalecanych plecionek Kevlarowych.

Również jest w stanie poradzić sobie z metalową plecionką MicroWire (jax...a).

Osobiście w 100% stawiam na metal.

Nie ma sensu niepotrzebnie kolczykować ryby przynętami lub opłakiwać okaz odpływający spod naszych nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

witam,

więc teraz ja jestem na etapie wyboru przyponu.

ponieważ jest wybór , jest i problem :cool: reaktywuję sie w łowieniu po 10 latach przerwy, pamiętam tylko wolramowe i stalowe pokryte nylonem. teraz widzę fluorocarbon, wiedzę różne grubości. wybrałem zieloną power pro 0,13. skoro na weżle moja plecionka ma wytrzymałość niecałe 5 kg nie ma sensu szukac przyponu ponad 5 kg?

moim celem jest sandacz, więc przypon raczej potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że przy łowieniu na spinning szczupak nie jest w stanie głęboko połknąć przynęty dlatego nie przesadzam z długością przyponu (nawet jeżeli się trafi że szczupak odgryzie przynętę to tzw. ryzyko zawodowe ) i 20-25cm uważam za optymalne

a moje zdanie jest inne

po spotkaniu z 80-tką, która pod moimi nogami robiąc zryw przecięła żyłke powyżej przyponu wiąże takie 40-50 cm

szkoda okaz stracić - jeśli już się trafi... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patbaj, Wyznaje twoją szkołę im dłuższy przypon wolframowy tym lepiej

Jak sam robie to robie po 60 cm takie z wolframu Fi=0,12 mm i małą agrafkę i krętlik...Stosuje to na klenia bo częstym przyłowem u mnie jest szczupak! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda okaz stracić - jeśli już się trafi... :mrgreen:

może i coś w tym jest..... niemniej nadal do spinningu używam przyponów sporadycznie, (wystarczy mi 2xkrętlik z agrafką). może jak zacznę łowić na łowisku gdzie jest więcej dużego szczupaka, a mniej okonia (stalowe przypony nie pomagają w łowieniu pasiastego rozbójnika) też zacznę stosować większej długości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
ja łowie z przyponami wolframowymi lecz czemu one się skręcają?? może inne przypony kupić albo żle wiąże żyłke z przyponem??

Albo zastosować krętlik, który będzie łącznikiem pomiędzy żyłką a przyponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam jak najdłuższych przyponów wolframowych - co najmniej 30 cm. A powody mam takie same jak kolega patbaj. Od siebie mogę tylko dodać, że nie ma różnicy w prowadzeniu przynęty za pośrednictwem przyponu 30 czy 15 cm, wiec mając wybór kupuje jak najdłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja łowie z przyponami wolframowymi lecz czemu one się skręcają?? może inne przypony kupić albo żle wiąże żyłke z przyponem??

Przypony wolframowe tak mają, skręcają się prawie w sprężynkę. Ja dawno zrezygnowałem z wolframu na poczet przyponów stalowych.

Używam tych http://www.mikado.pl/akcesorio.php?r=2&id=4 oczywiście steel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość wobler129

Chodzi mi o przypony DRAGON SURFSTRAND. Paczka, w której znajdują się 2 sztuki kosztuje około 8zł. Podobno są świetne - może ktoś ich używał?

"Galwanizowana plecionka ze stali nierdzewnej, złożona z 49 supercienkich włókien. Najwyższej jakości krętlik i agrafka.

Precyzyjnie zaciskane końcówki dają nam, wędkarzom, pewność przy holu najpiękniejszych okazów drapieżników."

Wytrzymałość: 6 KG

Długość: 30 CM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosuje ja od jakiegos czasu ale wytrzymalosci 20 i 15kg przypon warty swojej ceny po kilku wypadach i na ryby i wielu zaczepach nie bylo widac zadnych uszkodzen ani nie byl poskrecany, bardzo dobre sa tez agrafki tylko jak na ta wytrzymalosc troche za duze. Przepony o tej wytrzymalosci nadaja sie wylacznie do duzych przynet, ale wytrzymalosc 6 kg bylaby idealna do malych i srednich. Jak narazie sie nie zawiodlem i bede nadal stosowal. Goraco polecam, kolejny bardzo dobry produkt Dragona. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
po kilku wypadach i na ryby i wielu zaczepach nie bylo widac zadnych uszkodzen ani nie byl poskrecany

Tak mi mówił znajomy - nie skręca się ani nie zniekształca :)

Przepony o tej wytrzymalosci nadaja sie wylacznie do duzych przynet

Właśnie do takich mają mi służyć :wink: 20 - 50g wobki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam , kupiłem plecionkę metalową sprzedawaną na metry , problem jednak w tym że jest ona za sztywna do wiązania bezpośrednio do haka czy krętlika. Dołączono do tej plecionki krótkie rureczki metalowe i niewiem w jaki sposób się je zaciska i czy to daje gwarancje że taki przypon się nie rozepnie w razie holu ryby . Proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwila zrobiłem sobie kilka takich przyponów z linki na metry.Jeszcze nie sprawdzałem ich wytrzymałości sa to moje pierwsze wyroby.

Zrobiłem to w prosty sposób.Linkę podzieliłem na kawałki z których później robiłem przypony.w miejscach których zamierzałem przeciąć linkę dawałem odrobinę kleju(kropelka) żeby po przecięciu linka się nie strzępiła.Potem z jednej strony nawlekałem tulejkę zaciskowa dalej krętlik i jedną końcówkę w tą tulejkę aż wyszła.Mocno zacisnąłem kombinerkami i dla estetyki na to kawałek koszulki termokurczliwej.I tak samo z drugiej strony tylko ze tu idzie agrafka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejscach których zamierzałem przeciąć linkę dawałem odrobinę kleju(kropelka) żeby po przecięciu linka się nie strzępiła
bez tego ani rusz :!::!:
Potem z jednej strony nawlekałem tulejkę zaciskowa dalej krętlik i jedną końcówkę w tą tulejkę aż wyszła.
Proponuję przełożyć jeszcze raz, z powrotem, potem ładnie wyrównać/ zaciągnąć "pętelkę". Po takim zabiegu PP 10 lb pęka a linka stalowa o wytrzymałości 7 kg nie ma prawa się zerwać w żadnym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.