Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki przypon?? Jaka długosć??


wedkarski

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość sebek

Po co zabierać czas przy robieniu czegoś co jest ogólnie dostępne w sprzedaży.

Lepiej spędzić go nad wodą,chyba że >wędkarskiego< nie satysfakcjonuja te kupne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie_sety, no bez przesady, 50-60 centymetrowe są, choćby tutaj http://www.szczupak.pl/index.php?site=shop∂=info&id=317

rozumiem, że 70tki ciężko znaleźć - stalowe, bo wolframy są, ale 50-60 jak się bardzo chce, to żaden problem.

Fakt - że zrobienie samemu przyponu to i satysfakcja i taniej, ale to i trzeba potrafić solidnie zrobić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

artech, Witam

Czy możesz podać producentów linek stalowych??

Zdecydowałem się ostatnio na to, że sam będę wykonywał przypony, niemniej jednak najpierw muszę zakupić odpowiednie materiały. Najbardziej chodzi mi o to jakie użyć linki stalowe i zaciski (konkretne modele), do plecionki Power Pro 15lb lub 20lb.

Robiłem kiedyś przypony z plecionki stalowej Jaxo.... ale nie byłem z niej zadowolony (po braniu szczupaka przypon nadawał sie do wyrzucenia, był postrzępiony i nie nadawał sie do ponownego użycia) z tego też względu zdecydowanie zrezygnowałem z tego materiału

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie nie stosuje wolframow ani linek stalowych, poniewaz dla mnie wszystkie sa mimo wszystko widoczne i jak na moje bardzo sztywne i nie pracujace odpowiednio. Wg mnie uzyc stalowej lub wolframowej linki to tak samo jakbym mnial dla pewnosci przyczepic przynete lancuchem, tyle ze i lancuch jest bardziej "gietki"....XD, ja uzywam tylko i wylacznie plecionek i nie bawie sie w takie bzdury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylacznie plecionek i nie bawie sie w takie bzdury

no tak ale gruba plecionke itak ryba widzi a cienka jak zalozych to wiekszy szczupak itak przegryzie jesli chodzi o zywca, szczupakowi wtedy wsioryba na czym miecho wisi czy na stalce, jak głodny to itak łyknie. A jakich grubosci plecionek uzywasz lin, :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie nie stosuje wolframow ani linek stalowych, poniewaz dla mnie wszystkie sa mimo wszystko widoczne i jak na moje bardzo sztywne i nie pracujace odpowiednio. Wg mnie uzyc stalowej lub wolframowej linki to tak samo jakbym mnial dla pewnosci przyczepic przynete lancuchem, tyle ze i lancuch jest bardziej "gietki"....XD, ja uzywam tylko i wylacznie plecionek i nie bawie sie w takie bzdury :)

Wiesz, Jacek Stępień twierdzi że stalka nie wpływa na brania ryb. Skontaktuj się z nim i wyprowadź go z błędu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, Witam

Czy możesz podać producentów linek stalowych??

NIestety nie podam Tobie producenta linki której ja używam ponieważ poprostu go nie znam :???: W zaufanym sklepie pan "Jasiu" mi ją polecił i tylko ją kupuję a kto to produkuje to nie wiem :shock: Ale będą jaja jak okaże się że to Jaxon :mrgreen::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wędke dragon Mystery Mini Spin 10-30g 2,7m (jutro już bede miał:D) i jutro kupuje kołowrotek SH Catana 2500 Fa. Mam kupioną żyłkę 0,22 (5,75kg) Dragon Millenium szczupak.

Mam zamiar mieć przypon stalowy,

Teraz jest taki problem ze nie wiem jaką długośc dać przypon i do ilu kg kupić?

I jak by mógł ktos pokazać jak takowy zestaw kompletny wyglada na rysunku (schemat). Bo nie wiem czy gdzie dawać krętliki agrafki.

Dopiero zaczynam ze spiningiem a chciałem kupic jutro wszystko co bedzie w sklepie bo w sobote lub niedziele na ryby jadę:)

Liczeł na waszą pomoc.

PS. Nie miałem wczęśniej do czynienia ze spiningiem wiec prosze o wyrozumiałość

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g3rman, do spiningu najlepszy przypon wolframowy bo stalowy nie pasuje zabardzo, tylko do zywca sie nadaje a długosc jesli chodzi o spining to najlepiej krotki taki 15-20cm a o kretliki i agrafki sie nie przejmuj bo w przyponach jest z jednej strony kretlik a z drugiej agrafka do przyczepienia przynety na ktora bedziesz lowil wiec musisz tylko przymocowac zyłke do kretlika z przyponu wolframowego i bedzie wszystko ok. i poszukaj na forum o wezłach, jest ich duzo wiec napewno nie bedzie z tym problemu zeby przymocowac odpowiednio zylke do kretlika.pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

co do przyponów wolframowych to są różne szkoły i pewnie spotkasz różne opinie w tym temacie. ja mogę wyrazić swoją:

http://images21.fotki.com/v833/photos/1/1146525/4925387/wolfram-vi.jpg - tu są rysunki poglądowe

uważam że przy łowieniu na spinning szczupak nie jest w stanie głęboko połknąć przynęty dlatego nie przesadzam z długością przyponu (nawet jeżeli się trafi że szczupak odgryzie przynętę to tzw. ryzyko zawodowe :grin: ) i 20-25cm uważam za optymalne.

stosuję gotowe przypony (kupowane).

jeżeli łowię na obrotówki to lepsze są dwukrętlikowe przypony (wg rys.1) bo zmniejszają skręcanie żyłki

przy wachadełkach i wobkach i gumkach uważam że wystarczają jednokrętlikowe (wg rys.2)

na rys.3 jest pokazany patent mojego znajomego - do łowienia na większe (głównie dłuższe) przynęty lub gdy w łowisku przeważa okoń (lub szczupak występuje niewielki).

łowię głównie na ten patent i to spokojnie wystarcza (przez kilka lat łowienia tylko 2 razy miałem odgryzioną przynętę)

to takie moje propozycje mam nadzieję że się do czegoś przydzadzą.

pozdrwiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj dwie szpulki linek na przypony:

1. Konger w otulinie - strasznie sztywny, ale przyda się (przynajmniej nie był drogi)

2. Dragon Surfstrand 7x7 - niestety cenowo drogi, w dodatku tylko odcinek 2.5 m.

Niestety nic więcej nie było dostępne z linek przyponowych w tym sklepie, dlatego stwierdziłem, że swoje pierwsze zaciskane przypony wykonam z tych materiałów.

Zaciekawiły mnie jeszcze linki na przypony oferowane przez sklep Rybie Oko. 9 m. linki po przystępnej cenie. Czy ktoś testował ten materiał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś w sklepie przypon gotowy wolframowy 30 cm i 45 cm ale przyszedłem do domu patrzę i jest tylko ten 45:( a tamtego sprzedawca nie spakował a troche rzeczy brałem wiec może nie zauwazył. No ale teraz to juz przepadło bede narazie łowił na 45

dzieki za link i nfo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm i tylko z jednym przyponem sie wybierasz?? :roll::shock: a co zrobisz jak zerwiesz zestaw..gdzie zamierzasz łowic bo widze ze jestes z okolic lublina..pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

na sczupaka to tylko stalka lub wolfram bo te plecionki i włókna typu konger, coramid, kevlon to o kant du.. miałem w zeszły piątek na wędce takiego z 8 kg i przecioł te włokno jak obcinaczką a wcześniej miałem założoną stalkę Zachęciła mnie do tego włókna pani z wędkarskiego (chyba ją na tym włóknie.......) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steel is real :cool:

@magnum666

gdzie nabyłeś tego Surfstranda? moje jedyne źródełko wyschło, a kto raz miał tę stalke w ręce, nie spojrzy na nic innego :mrgreen:

Co do Sevenstranda z Rybiego Oka to za tę cene pewnie jest to splot 1x7, czyli dość sztywny, ale nadający się do większych woblerów o mocnej akcji i blach. Te bez otuliny są mniej sztywne, ale łatwiej się załamują, coś za coś. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steel is real :cool:

@magnum666

gdzie nabyłeś tego Surfstranda? moje jedyne źródełko wyschło, a kto raz miał tę stalke w ręce, nie spojrzy na nic innego :mrgreen:

Witam

Surfstranda nabyłem w poznańskiej "przynęcie" . Szczerze mówiąc jest to trochę nieopłacalny interes, ponieważ jest to dość drogi materiał. Kupując do tego krętliki i agrafki wychodzi nam koszt porównywalny z gotowymi przyponami z tego samego materiału.

Zamówiłem ostatnio plecionki z Rybiego Oka, czytałem gdzieś, że to podobny materiał do Surfstranda. Niemniej jednak nie mogę zlokalizować zacisków do tej plecionki :(.

Jeśli chodzi o to, że to materiał 1x7 to nawet i lepiej, ponieważ nie mam jakoś przekonania do plecionek z micro drucików (tak jak wspominałem miałem kiedyś Jax... micro Wire i szybko z tego materiału zrezygnowałem - strzępił się na szczupaczych paszczach, a szkoda niepotrzebnie kolczykować ryby przynętami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.