Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

warta - okolice jeziorska


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam rodzine w okolicach Sieradza i wybieram sie na pare dni do nich moze dluzej , oczywiscie z wedkami i koszem sie nie rozstaje i zamierzam pojechac nad Warte powyzej tamy w Jeziorsku. Aczkolwiek nie łowiłem tam jeszcze i interesowały by mnie wszelkie swieże info z nad wody ( fotki mile widziane )

Slyszałem ze najlpsza miejscówka do mojej metody( tyczka- zestaw skrócony) to tzw plaza koło słupów ( jeden z wedkarzy mi cos tlumaczył ), jak tam dojechac ?

Co do tej miejscówki :

Czy woda juz plynie normalnie ( chodzi o normalny stan wody )

Jak z dnem w tym miejscu czy można liczyc na jakies dołki badz wybrzuszenia- faldy aby zatrzymac kule w tym miejscu ...

Jaka obecnie rybka dominuje na tym odcinku ? Czy jest szansa na bonusy ?

Jak z dnem w tym miejsc , piasek ze zwirem? muł ? moze calkiem twarde ? Czy wystepuje duzo roslinnosci utrudniajacej łowienie ?

Czy ogołnie jest sens jechac o tej porze roku na to łowisko, jak to sie miało w latach poprzednich o tej porze roku ..

Na co zwracac uwage.

Ps: Przeczytałem post kol. Robcio jak jest z tym przepustem wody , czy czesto zamykaja calkowicie ?

Czesto takie zmianki wprawadzaja ?

Pozdrawiam i czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 647
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

]

Witam , mam rodzine w okolicach Sieradza i wybieram sie na pare dni do nich moze dluzej , oczywiscie z wedkami i koszem sie nie rozstaje i zamierzam pojechac nad Warte powyzej tamy w Jeziorsku. Aczkolwiek nie łowiłem tam jeszcze i interesowały by mnie wszelkie swieże info z nad wody ( fotki mile widziane )

Slyszałem ze najlpsza miejscówka do mojej metody( tyczka- zestaw skrócony) to tzw plaza koło słupów ( jeden z wedkarzy mi cos tlumaczył ), jak tam dojechac ?

Co do tej miejscówki :

Czy woda juz plynie normalnie ( chodzi o normalny stan wody )

Jak z dnem w tym miejscu czy można liczyc na jakies dołki badz wybrzuszenia- faldy aby zatrzymac kule w tym miejscu ...

Jaka obecnie rybka dominuje na tym odcinku ? Czy jest szansa na bonusy ?

Jak z dnem w tym miejsc , piasek ze zwirem? muł ? moze calkiem twarde ? Czy wystepuje duzo roslinnosci utrudniajacej łowienie ?

Czy ogołnie jest sens jechac o tej porze roku na to łowisko, jak to sie miało w latach poprzednich o tej porze roku ..

Na co zwracac uwage.

Ps: Przeczytałem post kol. Robcio jak jest z tym przepustem wody , czy czesto zamykaja calkowicie ?

Czesto takie zmianki wprawadzaja ?

Jeszcze jakby kto mi udzielił info na te pytanie to byłby szczęśliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, dno - piasek ze żwirem.

Stan wody - normalny.

Na dołki za bardzo nie ma co liczyć, dno jest równe na praktycznie całej szerokości.

Ryba to jaź, kleń, leszcz, płoć, szczupak boleń, okoń.

Jak trafisz na porę żerowania ryb to jest co połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, dno - piasek ze żwirem.

Stan wody - normalny.

Na dołki za bardzo nie ma co liczyć, dno jest równe na praktycznie całej szerokości.

Ryba to jaź, kleń, leszcz, płoć, szczupak boleń, okoń.

Jak trafisz na porę żerowania ryb to jest co połowić.

A jak bywa o tej porze roku z rybka na tym łowisku ?

Jak dojechac do tzw plazy od tamy ?

Co obecnie dzieje sie na łowisku, na jaka rybke warto sie nastawic ( jak z bonusami w postaci, jazi, leszczy , kleni i innych ryb )

Aczkolwiek przyjazd na to lowisko planuje za 2 tyg ale juz robie juz male rozpoznaniez obecnym stanem ...

Co mozna rozumiec przez normalny stan wody ( jaka bedzie glebokosc przy głowkach ) oraz jaka na tzw plazy...

Będe lowił na 11,5 -13 m od brzegu zalezy od glebokosci i ukształtowania dna i tutaj chciałbym znac glebokosc obecna lowiska na tych miejscówkach ...

Gdzie warto byłoby sie rozlozyc o tej porze roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke Cie nie rozumiem - zadajesz takie pytania.

Moze od razu do centrali rybnej pojedz ....

Rzeka na tym odcinku (za tama) potrafi sie "zmienic" kilka razy w ciagu jednego dnia. Wszytko zalezy od kolesi ktorzy kreca zaporami. Prosisz o podanie glebokosci lowiska, ok ktos Ci poda powiedzmy 7m. Pojedziesz i bedzie 5 albo 8 i co zrobisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeka na tym odcinku (za tama) potrafi sie "zmienic" kilka razy w ciagu jednego dnia. Wszytko zalezy od kolesi ktorzy kreca zaporami. Prosisz o podanie glebokosci lowiska, ok ktos Ci poda powiedzmy 7m. Pojedziesz i bedzie 5 albo 8 i co zrobisz ?
Pojedzie do centrali rybnej najprędzej ha ha ha :mrgreen::mrgreen::mrgreen::twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej wędkarze byłem nad wartą za tamą w ten weekend tak jak kolega wyżej napisał totalna klapa nic nie bierze nieraz trafi się jazgarz i od biedy mały leszczyk co nie ma wymiaru ale próbować trzeba pozdrowionka dla wszystkich :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedziele, dzieje sie dzieje. Kłusowali przed obwodem ochronnym , na szarpaka ,przyjechała policja ale kolesie ucielki. Z tego co widzxiałem naspławik edkarze mieli kiepskie efekty ,u mnie na spina tęz nie za bardzo przez 12 godzin złowiłem z 8 okonków 1 szczupaczkia 2 sandaczyki po około 10 cm ibolusia z 40cm. Kontrol była też wieczorem, no w koncu sie wzieli za tą wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Byłem tydzień temu.

Woda strasznie wysoka - bez woderów nie ma co się wybierać (kalosze nie wchodzą w grę),

uciąg silny, na feeder nie idzie połowić, masa zaczepów.

Widać na brzegu ogromne ilości oskubanych leszczy (1,5-2kg), więc ryba jest, ale przyciągnąć ją ciężko ze względu na uciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dzisiaj byłem nad Warta przed tama oraz za tama poniewaz stan wody w Warcie wykluczał calkowicie połow na spławik ( chyba jedyna metoda na ta chwile jest karpiowka z 200 g ciezarkiem badz spining ( dosc sporo wedkarzy)

Woda ok 100 m od koryta rzeki , zalane łaki , bez woderow jak to dzisiaj mi powiedziano lepiej nie wychodzic z samochodu :)

Co do Warty za tama, pojedyncze kleniki i Jaziki , troszke malej plotki i krapia , bez szalu , lowilem na splawik ( przeplywanka z przytrzymaniem ) Zestawy mialem 60 i 70 g ( spławiki ) i troszke brakowało...

Jak na taki stan wody było sporo wedkarzy ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byliśmy wczoraj z Edmundem za tamą, efektem wyprawy jest parę płotek i leszczy, lin 40 cm (złowiony w nurcie) i niewymiarowy szczupaczek na białego. Poziom wody w normie, po południu nie było już wolnych miejscówek, a wędkarze, którzy przyjechali na noc i dowiedzieli się, że wieczorem zwolnimy miejscówkę "zarezerwowali ją" i cierpliwie czekali do wieczora za naszymi plecami aż skończymy wędkować... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.