Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam takie pytanie. Byłem na nocce i wędkarz mówił o sumach łapanych na Odrze (Regalicy konkretnie). Podał mi on nazwę miejsca i za nic nie mogę sobie teraz przypomnieć. Chodzi o miejsce gdzie spuszczane są ścieki do Odry, prawdopodobnie między Cegielinką a Mostem na A6. Znacie? Ryby stamtąd nie nadają się do jedzenia bo ze ścieku...

Nazwa tego miejsca prawdopodobnie potoczna, jest krótka i dźwięczna :P

Właśnie mi się przypomniało i on mówił właśnie o wiskordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

poranny wypad nad wodę okazał się niezbyt przyjemny, ryba nie zabardzo chciała współpracować jedyny godny odnotowania leszcz 2,10 reszta drobnica. Zaczeły się wakacje więc i ludzi więcej którym siatka przyjmuje wszystkie ryby jakie tylko zachaczą się na haczyk, co niektórzy nie mogli zrozumieć dlaczego zabieram tylko jednego leszcza skoro mam ich około 10, według nich maszynka wszystko przyjmie i bedą kotlety ( a zaparę lat przyjdziecie i powiecie że PZW nic nie robi i ryby nie ma). I dróga sprawa to śmieci po każdym weeckendie pozostawione na brzegu, za to powinni zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michał82, czyżby Cegielinka :?: Tam nasi "koledzy" z Gorzowa brylują w weekendy zostawiając po sobie tony śmieci za to koszą do siatek wszystko co wejdzie im na haczyk. Nie wszyscy są tacy bo spotkałem paru porządnych gości których można nazwać kolegami wędkarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przestańcie jechać po wędkarzach z Piły i Gorzowa. Oni też chcą połowić.

Tak na marginesie to ciekawe skąd się biorą szarpakowcy i mięsiarze z tanimi winami... Pewnie Ci to są z Kosmosu... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bambus, nie pisałem o wszystkich bo nie generalizuję. Ale faktem jest że "koledzy" nie wystawiają dobrej laurki Wam dobrym kolegom wędkarzom.

Szarpaki to inna bajka. Tych parchów wszędzie jest pełno. Chociaż ostatnio jakby mniej ich było. Mam nadzieję że uda się to wytępić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tu ma być z rybo dobrze skoro rybacy w nocy godzina 1 sprawdzają nawet nie oznakowane sieci. Byłem wczoraj na nocce z kolesiem, gdy przyświeciliśmy latarkami w ich strone natychmiast odpłyneli. A my na wędkę trzy niewymiarowe sumiki( na wątrobe) i trzy leszczyki (na rasówki), więc nawet nie było co na ognisku usmażyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze już nie ma masowych kłusoli przynajmniej na cegielince. Jestem tam dość często i ani razu nie widziałem, za to wiem co odwalają ludzie z okolic Piły,Gorzowa i innych dalekich miejscowości. Będę po nich jechał, bo przyjeżdzają do nas nawet kilkoma samochodami, biorą wszystko,smieci zostawiają,wciskają się na siłe. Jeżeli gdzieś jedziesz na ryby,to umiej chociaż kulturalnie porozmawiać,nie zostawiać po sobie śmieci, bo potem idzie taka własnie opinia.Jak byłem młodszy, i wędkowałem na odrze,doskonale widziałem co robiło kilkunastu wędkarzy którzy przyjeżdżali z miejscowości oddalonych nawet 300 km.Każdy z nich na metodę na tzw. chodzonego, był w stanie wyciągnąć nawet ponad 200 ryb przez kilkanaście godzin ,licząc ze było ich kilkunastu wyciągali tyle ryb co sieci i wszystko do wora :( Poza tym znam wielu dobrych wędkarzy z daleka,ale ci co przyjeżdżają na Cegłe wyrobili sobie odpowiednią reputacje,jak chcesz bambus żeby tak nie jeździć po przyjezdnych to wpłyń na nich bo sam jesteś z Piły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednym z tych co przyjeżdżają na Cegielinke, PKP, Autostrade Poznańską, właśnie w kilka osób max. 5. Żadne z wyżej opisanych sytuacji nie miała miejsca. I obarczanie wszystkich wędkarzy przyjezdnych zostawianiem śmieci, kłusowaniem, i zachowaniem poniżej kultury osobistej jest nieprawdziwe i kłamliwe. Zgodzę się, brudasy się zdarzają, ale gdzie ich nie ma? Wyrzucanie starych opon, szarpanie ryb, płynące nad ranem ścieki i libacje z tanim winem, też to widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W sobotę mam zamiar wybrać się pierwszy raz na Regalicę w podjuchach na nocny spining z brzegu za sandaczem i/lub sumem. I mam prośbę do wędkarzy którzy tam jeżdzą o radę czy wogóle taka wyprawa ma sens? czy wogóle jest szansa teraz na sandacza w nocy? proszę o radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży sandacz to obecnie rzadkość u nas, w nocy ledwo wymiarowy(55cm-60cm) sandacz grasuje w toni i na płyciznach.Musisz szukać go i dobrych miejscówek.Jak przez noc trafisz 1-2 ryby to znaczy ze to dobra noc. Ja przez 3 dni łaziłem na spining i nic nie trafiłem :(Dopiero czwartego dnia, zlowiłem z gruntu ładnego karpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wybrałem się dzisiaj na regalice w podjuchach na suma, od godziny 5 do 10 próbowałem na czerwone, rasówy i wątrobe efekt to 5 rozpiórów w tym dwa na wątrobę. Nałodziach pływali ale mówili że od 2 tygodni ani leszcza ani suma nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.