Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja żyję w nadziei że coś się ruszy, w niedzielę zaatakuję na regale w Żydowcach. Po tym co ostatnio zastałem na kanale w Kluczu aż się nóż w kieszeni otwiera i odechciewa się łowić. Ledwo co zakaz połowu się zakończył a rybacy już ustawili siaty w poprzek kanału, i jak tu ma być ryba? :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deuuu nie nazywaj ich rybakami, tylko LEGALNYMI KŁUSOWNIKAMI :evil: , to jest nieporozumienie co te pokemony robią, czy ktoś w PZW wogóle ma nad nimi przewage??? Bo jeśli nie to na ryby będziemy na stawy jeździć, bo na wody PZW nie bedzie po co. Kocur co na Cegielince w trawie piszczy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Na Regalicy obecnie jedynym pozytywnym wydarzeniem sa czeste kontrole strazy rybackiej i policji.

W ciagu 5 dni bylem kontrolowany 2razy, a ze lowie tu blisko 10lat i przez ten okres nie widzialem ani jednej kontroli, jest to fakt warty odnotowania.

Straznik bardzo prosil abym przekazal swoim kolegom o kiju, aby wszyscy dokladnie wypelniali rejestr polowow. Jak wiadomo Regalica byla ostatnimi czasy dosc intensywnie zarybiana, wlasciciel chce miec chociaz lekkie obeznanie o stanie ryb.

Generalnie mam wrazenie, ze cos sie zmienilo na naszej rzece. Jak juz kiedys pisalem po zamknieciu glownych trucicieli - stan czystosci wody znacznie sie poprawil.

Z rybami tez jest lepiej. Bylem juz swiadkiem polowu troci i kropkow.

Dzieki tym prawie codziennym kontrolom z wody oraz z brzegu dawno nie widzialem na moim odcinku szarpakowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz cieszy i to ciężko opisać jak bardzo! Mam nadzieję że to dotyczy odcinka PZW :razz: A odnośnie rejestrów, jeśli wypuszczam rybska to także mam je wpisywać, bo o to zapomniałem się dopytać płacąc składki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

To samo pytanie zadalem mundurowym.

Powiedzieli, ze kazda zlowiona rybe nalezy wpisywac do rejestru. Jakas glowa w Regalicy robi dokladne statystyki, co gdzie i kiedy zlowiono.

Ehh chyba po raz pierwszy w zyciu cieszylem sie na widok sluzb mundurowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie uzupełnić rejestr :oops: Ale dobrze że ktoś się tym zajął, może to poprawi naszą sytuację. W weekend ruszę nad Regale dać się skontrolować, może jakiś konkretniejszy leszczur się trafi :wink:

Cichy ja ostatnio Cegłe odwiedziłem. Już zaczyna skubać z gruntu więc nie jest tak źle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie dokładnie co macie w instrukcji napisane i tak wypełniajcie rejestr, nie inaczej :P

Ja mam nadzieję że łopaty w końcu ruszą się na Regalicy i będzie okazja do walki ze sztukami 60 + lub nawet większymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedziele słabo było pare płotek mały leszczyk biwak z dzieciakami i psami obok oraz mase motorówek i skuterów wodnych. A nie musze dodawać że chodze na ryby sie wyluzować. w drodze powrotnej miałem ochote komuś ... :) zobaczymy w środe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Obecnie na Regalicy tarlo odbywa sum. Fajne odglosy - jakby ktos malucha do wody wrzucil albo niemiecka krowe 500kg.

Leszcz byl widziany w jednym miejscu. Na dniach sie tam przejde to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kończy się maj a ja nokilowiec pełną gębą, jeszcze ani jedna ryba nie zginęła z mojej ręki i wszystkie z siaty wróciły do wody czyli dzisiaj totalna lipa na Cegielince.

O 4 rano byłem na miejscu, zająłem pomost i pełnia szczęścia. Leszcze nie chciały współpracować a zato leszczyki żyletki i krąpie nadrabiały za łopaty i płocie które też gdzieś się wyniosły :roll: może to wina dużej wody :?::roll: Woda podniosła się ok. pół metra.

Udało mi się złowić jedną łopatę ok 50 cm ale wypuściłem ją szybko bo leszczu był pokancerowany przez kosiarza więc szkoda mi się go zrobiło. Jak wyzdrowieje i podrośnie to go trafię :mrgreen: Z metod połowu to feeder zawiódł na całej lini i to na wszystkich pomostach, u mnie zero trafień za to match jak zawsze dał radę i była zabawa z drobnicą. Nawet ten większy leszek trafił się na odległościówkę ok 6 m od brzegu.

Żałuję że nie mam przy sobie spina bo bolki co jakiś czas trenowały na uklejach w zasięgu rzutu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur to teraz pocieszyłeś :sad: Nasuwa sie tylko jedno pytanie, a mianowicie: czy nie brała czy już jej tam niema tej wiekszej ryby :?:

Po mojemu to trzeba zobaczyc co u LEGALNYCH KŁUSOWNIKÓW sie dzieje a wtedy bedziemy mieli odpowiedź na poprzednie pytanie, bo oni robią dosyć dokładny przegląd w wodzie. Kocur dzieki za info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dupa u mnie to samo ;/ mala ploć i leszyk. Pytanie gdzie ta ryba wybili ja czy to przez anomalia pogodowe :) slyszalem ze z czerwcu zima ma wrócić :) to jest przymrozki...ale i tak wybywam na wakacje i niestety bez kija gdzie tu sprawiedliwość ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wróciłem z nad wody bez jakiegokolwiek kontaktu z rybą :cry: Próbowałem grunt, spławik, spinning i nic. Ale na pocieszenie wracając autobusem znalazłem portfel :mrgreen: niestety było w nim 13zł ale jest bardzo fajny, skórzany i ogólnie taki bajerancki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szanowni koledzy moze i troszke nie na temat zaczne ale jestem tu nowy a i wogole poczatkujacy ze mnie wedkarz.:). Drodzy koledzy powiedzcie mi jakie zezwolenie czy z PZW czy z innego zrodla trzeba wykupic na regalice aby lowic rybki? powiedzmy na Cegielinke lub n w miejscu przy miedzy mostami kolejowymi.

Bede wdziezny i jezeli bylo gdzies to poruszane to wybaczcie za mje poczatki ze tego nie odlanazlem. Ogolnie jakas mapke PZW szczecin znalazlem ale nie bardzo sobie z niej moge poradzic.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.