Skocz do zawartości
tokarex pontony

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj na Regalicy i w porównaniu z wypadem w zeszłym tygodniu jest zdecydowanie lepiej. Woda nieznacznie opadła i uciąg jest już mniejszy, zbliżony do normalnego. Mam nadzieję że większa woda już zeszła i będzie można w końcu połowić po ludzku. Niestety wczoraj rybska nie chciały współpracować i trafiłem tylko jedną płoć +/- 30 cm która w dobrej kondycji wróciła do wody.

Zauważyłem że ładny okoń przy brzegu zaczyna tłuc drobnicę ;) niestety nie miałem ze sobą spina więc nie podłubałem wody za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co racja to racja, widziałem kilka ładnych wyciągniętych tyle że na czerwonego robala. I nie wiem czy przypadkiem z wieczora sandacz nie podchodzi pod brzeg, bo wczoraj coś podpływało pod brzeg (było widać jak tnie płetwą grzbietową wodę) i następował atak, jednak dużo mniej spektakularny od boleniowego więc bolka wykluczam. I teraz mam zagadkę co to było, sandacz czy właśnie dorodny okoń :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
słyszałem że teraz ładne leszcze łapią na dziewokliczu

W końcu leszcz ruszył się i jest już całkiem nieźle ;)

rafaloo, bez przesady, wystarczy trafić w dobrą porę i można połowić że hej.

Wczoraj pojechałem na Cegielinkę o 2 w nocy bo kumple wzywali ;) Leszcz wszedł i siedzi bydle w nurcie a woda ciągnie jak głupia. Koszyk 80g jedzie po wodzie jakieś 15-20 m zanim dojdzie do dna a z żyłki robi się balon. W sumie posiedziałem do 14 dnia następnego bo co chwilę coś się działo z tym że gorzej z efektami :neutral: Kumple wyciągneli leszcze w wymiarze 54 i 56 cm a u mnie jedna sztuka 42 cm plus kilka płoci +/- 30 cm. Krąpi i to ładnie wyrośniętych plus drobnicy nie liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersobi, dałem ciała w tym temacie i to bardzo :???: ostatnio miałem jedną 36 cm a swego czasu było 7 sztuk po 38 cm. Sądzę że jedynie Lesio byłby zagrożeniem no i jeszcze może 2 gamonie ze Szczecina. Jeden jest modem a drugi ma głupią zimową czapkę i obaj noszą spiningi :mrgreen:

Muszę to nadrobić i dozbierać tych płoci na fotkach ;) Jakoś zawsze zapominam o zdjęciach albo jak pamiętam to jakoś nie ma warunków bo ciemno, deszcz albo inne badziewie.

A wracając do tematu to widziałem dosyć dużego suma (nie powiem gdzie) jak przewalał się przez wodę bo 2 metrowe (około) cielsko już nie spławia się ;) Nie mam sprzętu i ochoty żeby na niego polować. Sum to nie moje klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam kolegów. Jak wasze wyniki na regalicy...sytuacja widzę sie poprawiła. Ostatnie kilka wypadów zaowocowało w leszcze około 45cm tylko muszę upolować lepszą miejscówkę tu za dużo rybek mi wpływa w jakieś chaszcze ;/ była kontrola policji ale była i ryba :)

Takie pytanie do was (tych którzy chodzą na nocki) bo planuję wybrać sie na nockę ale zastanawia mnie fakt jak wyczaić brania na gruncie w nocy? Jakieś propozycje? Dzwoneczki (przy wietrze kicha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy jestem nowy na forum :)

Mam pytanko byłem dwa razy na Cegielince połowiłem troche płotki i leszczyka ale o co chodzi myslałem , że łowie na Regalicy a tu okazało się teraz jak poczytałem że to Cegielinka była :wink: Moje pytanie nr 1 brzmi gdzie najlepiej łowić w tym miejscu ja łowiłem na tych betonach koło mostu.

Oraz 2 pytanie gdzie na Regalicy najlepiej łowić interesuje mnie płoć , leszcz oraz chciałbym sandacza połowić - proszę o wskazówki jaka metoda.

wsponę tylko, że mam 200 km na Cegielinkę i jak jadę to dwa dzionki.

PS: Jak wogóle wygląda sprawa brań w tej chwili - z góry dziękuję za odpowiedź. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jorginto

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Niedawno zmieniłem pracę i od kilku miesięcy mieszkam w Szczecinie. Do tej pory łowiłem na jez. Pile koło Bornego Sulinowa, ale chciałbym kontynuować moje hobby już na miejscu.

Rozmawiałem z kilkoma wędkarzami i jeżeli chodzi o spinning z brzegu, to polecali mi wody Spółdzielni Rybackiej "Regalica". Dzisiaj podjechałem sobie nawet do miejscowości Daleszewo, ale powiem uczciwie, że auta to bym się tam bał zostawić, a i dojście do wody nie jest zbyt rewelacyjne. Może znacie jakieś przyjemniejsze łowiska tej spółdzielni lub może lepsze byłyby wody PZW?? (Chociaż miałem przyjemność rozmawiać z członkiem zarządu PZW w Szczecinie i na spinning z brzegu też wskazywał bardziej na wody spółdzielni)

Głównie spinninguje lekkim zestawem okoniowym, czasami się przesiadam na okoniowo-szczupakowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych kolegów po kiju ;)

myslałem , że łowie na Regalicy a tu okazało się teraz jak poczytałem że to Cegielinka była

To to samo więc bez stresu ;)

Moje pytanie nr 1 brzmi gdzie najlepiej łowić w tym miejscu

Na całej długości betonu trafisz leszcza i płoć. Ta druga siedzi bliżej ujścia Cegły do Regalicy i są tam okazy powyżej +35 cm, moje ulubione :mrgreen:

Jak chcesz zasadzić się na żywca, trupka, fileta to najlepiej na budkach które widziałeś po lewej stronie a masz szanse na sandacza, szczupaka, suma i inne gadziny mięsożerne.

Wracając do betonu to najlepszą metodą jest DS a jak znajdziesz miejsce to można pobawić się ze spławikiem. Rybska siedzą w pasie od 3 do 15 m od brzegu. Tam masz szansę na płoć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Chociaż miałem przyjemność rozmawiać z członkiem zarządu PZW w Szczecinie i na spinning z brzegu też wskazywał bardziej na wody spółdzielni)
Pewnie pan członek za dużo w stołek pierdzi zamiast się na ryby wybrać :wink: Jeżeli chodzi o spinn z brzegu to wody PZW (bliżej szczecina) nie są takie złe, poza tym masz do dyspozycji jeszcze takie wody jak Ina, Rega i inne ciurki. Wody spółdzielni o których wspominali Twoi rozmówcy to prawdopodobnie Odra około 100 km w górę od Szczecina (okolice miejscowości Bielinek). Tam zaczynają się główki na Odrze i rzeczywiście jest ok do łowienia z brzegu. Na spółdzielnie można wykupować dniówki za około 12 PLNów a na co dzień łowić spokojnie na PZW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź a mam nastepne pytanko na co te płocie biorą najlepiej ?? Czy na budki można jakoś wejść bo to chyba ma swoich właścicieli ?? Pytanie bo wybieram się niedługo - na początku września- wiesz może jak aktualnie ryby biorą na Cegielince??

Ostatnie pytanko - jakieś fajne miejsca na Regalicy ?? Mozesz na emaila pisać bartoszburzynski@interia.pl

PS: A leszcz ten duzy kiedy wchodzi ostatnio (tydzień temu) byłem to słabizna 3 sztuki przez 24 h lecza od 1 - 1,4 kg plus troche płotki i krąpia :) oraz gdzie ich szukać - jak daleko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co te płocie biorą najlepiej ??

Białe takkie tłuściutkie, dendrobena rozmiar 3-4 lub inne rosówki, racicznice, kukurydza z puchy firmy na literę B..., pęczak.

Czy na budki można jakoś wejść bo to chyba ma swoich właścicieli ??

Każda budka ma swoje nazwy pochodzące od imion konstruktorów ;) To są wody PZW więc budki są własnością wspólną. Nikt Cię z nich nie pogoni alni nic nie powie.

Pytanie bo wybieram się niedługo - na początku września

Zapraszam, nocka? dzionek?

wiesz może jak aktualnie ryby biorą na Cegielince??

Leszcze wielkie jak łopaty. Kumpel dzisiaj trafił 60 cm a ja podbierałem :mrgreen:

A leszcz ten duzy kiedy wchodzi ostatnio (tydzień temu) byłem to słabizna 3 sztuki przez 24 h lecza od 1 - 1,4 kg plus troche płotki i krąpia :) oraz gdzie ich szukać - jak daleko ??

Leszcz wielki wlazł i krąży po wodzie. Generalnie trzeba go szukać za dnia w nurcie a nocą bliżej brzegu pod warunkiem że sum nie grasuje bo wtedy bydlęta przepłoszą wszystko. 50 - 80 kg vs. nawet 4 kilo nie ma szans :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza wizyta na pewnym portalu pogodowym i co widzimy: zbliża się ciepła noc, niewielki wiaterek wiejący z południowego zachodu do tego jutro popołudniu możliwa burza, jedyne czego brakuje to pełnia. Jeżeli by wierzyć w tą prognozę to dzisiaj powinien wąchal ruszyć na żer. Teraz tylko pytanie, pod mostem czy ruszyć w głąb Cegielinki :roll: czuje że jutro będą zakwasy od machania :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "KOCUR" za wyczerpujące odpowiedzi jak będę się wybierał to zapewne na nocke i dzień następny. Ostatnio jak byłem to do 22 gdieś brały potem do rana ok 6.30 przestały - może to te sumiki co pisałeś.

Czy na pszenicę też idzie wmiarę połowić czy nie bardzo ??

Co do budek ilu tam wejdzie na jedną na raz aby połowić sobie ??

Nigdy w zyciu nie złowiłem suma ciekawe jakie to uczucie ciągnąć chociaż takiego z 70-80 cm :) zapene piękne :)

Jedno co mnie przeraża to szrpakowcy - tragedia !!! Nie możecie czegoś z tym zrobić - miałem chęć ich nagrać ostatnio ale o auto się bałem , że mi je czasami "ztuningują" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, z pszenicą jako taką nie kombinowałem specjalnie ale zawsze wszystkiego można spróbować ;) może w zanęcie? :roll:

Do budek wchodzi 2 ludzi bez stresu i na 4 kije można spokojnie połowić.

Ostatnimi czasy jest taki tłok że szarpakowcy boją się przychodzić bo by ich ludzie zatłukli. Jest też dużo kontroli policji więc barany boją się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, a propos budek to powiem Ci, że w ostatnią niedzielę od ul. łozowej mój wujek łapał z jednej i ok. 07.00 przyszło dwóch gości i go pogonili, powiedzieli, że to jednego z nich! na dodatek na kładce było napisane że jest ona jego własnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać sobie można, z tego co pamiętam to chyba Vasyl kiedyś pisał na temat tych "Podpisanych budek". Po prostu zrobili twojego Wujka brzydko mówiąc w CH***.

@Edit:

Znalazłem ten fragment o "prywatnych" pomostach.

zeby pomost nazwac "prywatnym" to wlasciciel musi miec pisemna zgode i w dodatku pomost musi miec tabliczke z nazwiskiem wlasciciela.

Sprawa zainteresowalem sie kiedy na Regalicy jakis typ sie do mnie wprosil ze slowami "to moj pomost". Teraz kiedy taki delikwent przychodzi to smieje mu sie w twarz i karze spie**** :) .

Pare razy widzialem prywatne kladki. Wygladaja bardzo profesjonalnie. W takim przypadku proponuje z tabliczki przepisac dane wlasciciela, a jak jest telefon i zadryndac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.