Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zalew Sulejowski


strazNICK

Rekomendowane odpowiedzi

z której strony byłeś ?? i jakie przynęty jak można ??? i jak z dojazdem nad wodę ?? jest jakoś gdzie zaparkować ??

dzięki za info ...

Ja byłem od razu za bojkami przy przepompowni...własnie z dojazdem kiepsko bo nie mozna wiezdzac do lasu, straz lesna ciagle pilnuje i wali mandaty...dlatego musielismy płynac z Łysego...ja nawet dostałem mandat za biwakowanie w niedozwolonym miejscu 50zł i za ognisko 200zł...ale dogadalismy sie z policja i dali tylko 50zł na 3 os. Co do przynet kombinowalismy raz same białe, raz pinki, raz biały z ziarnkiem kukurydzy...na poczatku brały na ziarnko kukurydzy z białymi...moj kolega z ktorym sie wybrałem, miał tez na to cos duzego bo walczył z ryba około 30min. i wszystko pękło, ale to raczej było karpisko:) a pozniej brały na samego białego...dobrze zanecilismy bo przez 5 dni wrzucilismy 6kg zanety, ale nie bede zdradzac jaka, jedynie powiem ze mozna to kupic w kazdym sklepie wedkarskim, nic swojego...bo to jest tajemnica kazdego wedkarza, a ja sie dowiedziałem własnie od tego kolegi, ktory regularnie jezdzi na zawody wedkarskie i odnosi sukcesy...ja wybieram sie na tydzien ale dopiero we wrzesniu, napewno napisze jak wyniki...pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 320
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja byłem w zeszłym roku w wakacje na rybkach ze znajomymi (na 4 wędki - ja i znajomy z kartami tylko). 2 dni - 8 leszczy od 0,7 do 1,6kg (typowo pod leszcza się szykowaliśmy).

Łapaliśmy na makaron "gwiazdki" + ryż preparowany + zanęta z białym, makaronem i ryżem...

3 leszcze weszły w przeciągu max 2 minut na 3 wędki (z samego rana) - chyba jakaś "ławica" płynęła...

Może w październiku się skoczy na 2-3 dni jeszcze w tym roku :) Ktoś chętny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

To prawda, na wiosnę trochę leszcz brał i koniec, potem już prawie nic :( Ale nie tylko nad zalewem było słabo jeździłem oczywiście też na inne zbiorniki i najwyżej tylko jakaś drobnica brała :( Znajomy był 2 tyg. na mazurach i nic :shock: To dopiero dramat :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja wczoraj wyruszyłem w cztery osoby nad zalew i dzisiaj już wróciliśmy, a wyniki ? Jeden leszczyk ledwie za zegarek :roll:

Wczoraj utoną mężczyzna 65 lat jego poszukiwania rozpoczęły się w nocy i trwały do dziś, wszystko to wydarzyło się niedaleko nas, obok nas straż wodowała łódź i udzielała wywiadu do TVP Łódź więc rozpoczęcie sezonu miałem dość nietypowe szkoda tylko że nie takie jak bym chciał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki Robcio za informację. Planuję wypad w okolicach Barkowic, tam w lewo od stanicy PZW w kierunku zapory jest ciekawe wypłycenie z podwodnym garbem, które nie raz obdarowało mnie sporym garbuskiem. Może jakieś szczupłe się tam wygrzewają w słońcu??? ale opcja z ujściem Luciąży też jest ciekawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam w ten weekendzik wypad ze znajomymi do Bronisławowa [zalew Sulejowski]. i mam pytanko na co jak i gdzie z portu u łysego? czy może są jakieś inne miejscówki jestem raczej zwolennikiem "ciężkiego" łowienia proszę o porady. Jako ze, nigdy nie złowiłem leszcza mam nadzieje iż się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze, nigdy nie złowiłem leszcza mam nadzieje iż się uda

Szczerze mówiąc to nie masz czego żałować :mrgreen: Mało waleczny gatunek, taki ze 2kg to się trochę poszarpie ale na "ciężkim" sprzęcie nie będzie to satysfakcjonująca walka ;) Kiedyś na zalewie sulejowskim królował preparowany ryż a teraz to nie ma reguły ostatnio mieliśmy brania przez godzinę na kuku z białymi i potem jak i przedtem zero, nic nawet nie pukło. Na leszcze dobry też jest makaron to taka uniwersalna leszczow przynęta ;)

Mam w ten weekendzik wypad ze znajomymi do Bronisławowa [zalew Sulejowski]. i mam pytanko na co jak i gdzie z portu u łysego? czy może są jakieś inne miejscówki

Nad zalewem Sulejowskim jest pełno miejscówek ale to chyba nikogo nie dziwi :mrgreen: Najczęściej jeżdżę w okolice Bartkowic ale Bronisławów kiedyś był chyba najpopularniejszy teraz gdzie byś nie pojechał to masz małe szanse żeby coś złowić z zalewem jest coraz gorzej nie dość że jest strasznie przełowiony głównie przy użyciu siat to jeszcze mocno zarybili sumem który i tak występuje w zalewie od dawna może zrobi nam się takie Łódzkie Caspe :mrgreen: tzn. oprócz tego że sum wyeliminuje inne gatunki to będzie tam dużo dużego suma ale trochę wątpię w taki przebieg sytuacji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.