Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki Tripod lub stojak wędkarski


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 292
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam tripoda i jestem zadowolony.Rozstawialem go na betonie i na brak stabilnosci nie narzekam(jest haczyk do podwieszenia np.woreczka z piachem)zaleta jest mozliwosc postawienia wedek prawie w pionie,mozliwosc przekrecenia w plaszczyznie poziomej,bez przestawiania calego stojaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
zaleta jest mozliwosc postawienia wedek prawie w pionie,mozliwosc przekrecenia w plaszczyznie poziomej,bez przestawiania calego stojaka.

.........no i jest bardziej szpanerski.

Ja tam wolę i polecam rod pody małe,zgrabne,lekkie,stabilne czego więcej potrzeba??

A że nie można wędek w pionie postawić??jakie to ma na jeziorach znaczenie??

a no łowienia z wywózki wcale nie jest niezbędne stawianie patyków w sztorc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że nie można wędek w pionie postawić??jakie to ma na jeziorach znaczenie??

Jasne, że ma! Przykład? Taka sytuacja: szeroki pas płytkiej wody, do tego silnie zarośniętej zielskiem kończący się ostrzejszym spadem - przy kiju położonym równolegle do powierzchni wody żyłka "pięknie" wchodzi w te rośliny, co daje w rezultacie niezłe "atrakcje" po braniu i w czasie holu :!: Tymczasem uniesienie kija to ominięcie tych wszystkich wątpliwych "udogodnień", łowienie bez tony zielska na żyłce i bez niepotrzebnych nerwów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpanerski??byc moze,ale bardzo ulatwia lowienie z glowek portowych.A tam konieczne jest ustawienie wedek w pionie,niemowiac juz o lowieniu w Odrze:)

Kolat66 oki niekiedy jest to uzasadnione ,ja nigdy nie łowiłem w rzekach ani z główek portowych to nie wiem jak tam się łowi.Jeżeli stosowanie tri poda jest uzasadnione to okej ,w końcu wymyślono tri pody by ułatwiać łowienie .Chodzi mi tylko o to że nie więcej jak 40-50% wędkarzy faktycznie potrzebuje/wykorzystuje zalety tri podów ,cała reszta kupuje je bo ładne ,firmowe,drogie,bo kumpel ma to ja też chcę lub po prostu dla szpanu .Dla niektórych karpiarzy (szczególne początkujących) tri pod jest czymś niezbędnym do karpiowania .Nie raz się słyszy/czyta posty w stylu "jestem początkującym karpiarzem i chcę kupić jakiegoś tri poda"albo wręcz niektórzy zaczynają od zakupu tri poda zupełnie nie wiedząc ;na co,po co ,dlaczego lub w ogóle nie potrzebując żadnego stojaka,bo nie łowią ani z betonu ,ani kamieni ,ani żwiru i wystarczyły by mu zwykłe podpórki.

Reasumując bartek90 jeśli faktycznie łowisz w miejscach gdzie jest potrzebne ustawianie patyków "na sztorc" to kup tri poda .Jeśli łowisz w miejscach wybetonowanych,kamienistych gdzie nie wbijesz podpórek to kup jakiegoś rod poda bo po co się pakować w niepotrzebne koszta.Ja mówiąc szczerze też mam rod poda jak jeżdże na żwirownie to się przydaje,ale w tym roku go jeszcze ani raz nie użyłem bo po co?jeśli jeżdżę na jezioro mogę wbić podpórki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić to co sie podoba na pierwszy rzut oka. W trakcie sezonu będzie się już wiedziało samemu co jest najbardziej potrzebne, co pasuje, a co nie. Jak nie podpasi tripod to się sprzeda i się kupi rodpoda i na odwrót. Ja przyjąłem taką taktykę z zakupami i jestem z niej BARDZO zadowolony. Nie musze godzinami ślepić przed monitorem i się zastanawiać "a może to, a może tamto". Ostatnio kupiłem kije o których praktycznie nic nie ma na żadnym forum - efekt to FAJNE kijki za niską cenę, których nie chce nikomu sprzedawać.

A jak ktoś się "szczypie" z kasą to NAJLEPSZYM wyborem są PORZĄDNE sztyce!

Ot i cała historyja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy ,to brak stabilności ,rurki wydaja sie cienkie ,no i szybko-złącza plastikowe nie gwarantują długowieczności.

Być może w grupie ekonomicznej będzie stanowił ciekawą ofertę ,ale gdybym miał się już zdecydować to wybrał bym najtańszą wersje Sangera http://jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=11998&pro=57633#top_sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy ,to brak stabilności ,rurki wydaja sie cienkie ,no i szybko-złącza plastikowe nie gwarantują długowieczności.

Być może w grupie ekonomicznej będzie stanowił ciekawą ofertę ,ale gdybym miał się już zdecydować to wybrał bym najtańszą wersje Sangera http://jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=11998&pro=57633#top_sklepu

Tri podzik Sangera fajny. Choć róznica w cenie jest. Dzięki za info. Muszę to jeszcze przemysleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kupować coś takiego to lepiej poszukaj czegoś robionego ręcznie - czasami można kupić u ślusarza takie pody - są bardzo tanie a stabilnością przebijają wszystkie wynalazki typu behr ultimate itp. Mogę wstawić fotkę poda ręcznie wykonanego za który zapłaciłem 145 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jak w temacie czy ktos ma ten tri pod

co o nim sadzicie wydaje sie stabilny i w miare pożądny czekam na wypowiedzi Dziękuje!

Z tego o patrzyłem to raczej sobie zobacz na stronie "Fishing-Martu"są tanie tri i rod-pody i wyglądają całkiem znośnie firmy "Traxis" :cool: Sam sięnad którymś zastanawiałem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.