Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czarna Przemsza!!!


Krzysztof1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam mam zamiar się tam wybrać w okolicach stycznia,jako że nie mam doswiadczenia z łowieniem pstrągów na spinning wogóle łowienia w takich małych rzeczkach(głównie łowię w zaporówkach)mam kilka pytań odnośnie sprzętu oraz przynęt,jakie przynęty stosować w tym czasie obrotówki woblerki?czy wedka dragon millenium super fast 5-25 270cm będzie na tym łowisku odpowiednia widzę że rzeka nie jest za szeroka czy to nie będzie za dlugi kij na te wodę,co do reszty sprzętu na tę wyprawę w komplecie z tym kijem będzie catana 2500fa,z żylka 0.18,przynęty jakie planuję zabrać to głównie obrotówki mepsa nr.2 black fury,oraz parę innych z skrzydelkami comet,oraz kilka woblerków 5 cm salmo executor,oraz rapala shad rap

mam zamiar zacząć od miasta preczów czy warto isć w górę rzeki czy w dół?nie mam pojęcia jak ta rzeka na tym odcinku wygląda

prosze o rady pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP na tym odcinku jest dość fajną rzeczką, moim skromnym zdaniem warto rozpocząć od szybkiego wlewu naprzeciw boiska i iść w dół. Tęczaki zatrzmują się tam w wielu miejscach. Co do sprzętu się nie wypowiem bo na spina nigdy ich tam nie łowiliśmy. To co widzimy u spiningistów to raczej woblerki coś w deseń Salmo Hornet zarówno oczojebne jak i stonowane i wszelkiego rodzaju gumki do 5 cm długości głównie na bocznym troku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Byłem dzisiaj na CP, brań miałem sporo, ale nie wyholowałem nic. 5 sekund holu i spad... Jeden kropek 40+ zaplątał wobka w podbierak i uciekł... Szkoda...

Wędkarzy sporo, oczywiście pod mostem w Preczowie tłumy...

W przeciągu tygodnia wybiorę się jeszcze raz to napiszę jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj też byłem na CP, ale już przygotowany... aż za bardzo.

Testowałem Dragon Millenium HD Super Fast 270/25, żyłeczkę Dragon Millenium Perch 0,22 i woblerki Kenart.

Wędkowałem od kanału Kuźnicy Warężyńskiej (vel Pogoria IV) i schodziłem w dół, bez efektów. Dopiero poniżej mostu kolejowego zaobserwowałem wyjście do woblera. Niestety zaczep i hałas z tym związany spłoszyły rybę... Później spotkałem przemiłego jegomościa, który udzielił mi kilku wskazówek i zaproponował wspólne wędkowanie. Zeszliśmy aż do rozlewiska i nie było nam dane... bez kontaktu z rybą. Dopiero w drodze powrotnej do samochodu, na wysokości tego wpływu z Pogorii IV, rzucając niewielką imitacją okonka (kenart) skusiłem niewielką rybkę, która najzwyczajniej w świecie się spięła...

Inni wędkarze meldowali: złowienie niewielkiego potoka, kilka okonków na boczny trok i leszcza za kapotę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej, że tak post pod postem, ale możliwość edycji wygasa po 30min.

Popełniłem dość znaczny błąd - miało być niewielkiego tęczaka zamiast potoka!

Tragedii nie ma, fajnie byłoby gdyby gospodarze zaprosili wędkarzy na zarybienia - do pomocy - i pozwolili im łowić, ale nie zabierać. Ryby zostałyby skłute, ale nie zeżarte, kłusownicy trzymaliby się z daleka, ludzie by połowili... Same plusy - dla wędkarzy, łowiska, PZW i... ryb.

Tak czy siak - chyba znalazłem zajęcie na zimę ;) Lepsze to niż czytanie gazet w ciepłych kapciach, a już na bank lepsze od oglądania wody przez przerębel ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisaq o ile nie bedzie takiej zimy ze i cp zamarznie;)

tez byłem w sobotę na cp z kolegą wojjtasem,niestety nic nie złowiłem ale nie napalałem się za bardzo na jakieś ogromne sukcesy chodziło mi głównie o poznanie wody bo byłem pierwszy raz i pierwszy raz ze spinnem na rzece,ale napewno będe odwiedzał to łowisko w zimie i na wiosne tym bardziej że mam straszne cisnienie na ryby (niektórzy wiedzą o co chodzi...legitymację dostanę w styczniu narazie zostają mi zezwolenia dla niezrzeszonych)wracając do ostatniej soboty kolega wojjtasss ładnie mnie oprowadził i dał szkołę łowiąc pięknego tęczaka plus minus 50cm i kolo 2kg wagi:)jak by nie wycinka krzaków i trawy przy brzegach było by idealnie(cały syf plynąl wodą praktycznie uniemozliwiając łowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, Volfi, nie masz wyboru :D Dobrze, że jest coś takiego i masz opcje pomachania spinem ;)

W którym miejscu ta wycinka miała miejsce? Zarówno w piątek jak i niedzielę wszelkie chabazie były po prostu udeptane. Tam zawsze coś płynie :P

Jeszcze kilka słów o samej rzece, jakby ktoś nie wiedział.

Odcinek muchowy wygląda ładnie i dziko, ale nie wyobrażam sobie machania tam sznurem :D Odcinek spinningowy jest... różny. Okolice mostu w Preczowie (w górę i w dół rzeki) to typowy, uregulowany siurek o małej głębokości. Nie wiem czy są tam ryby, ale nie ma tam tego, czego szukałem - uroku.

Natomiast nieco powyżej ujścia kanału Pogorii 4 zaczyna się fajna rzeczka, jest zielono i fajnie. Poniżej mostu kolejowego jest już - jak dla mnie - bajka, podobnie "rozlewisko", wiosną musi być tam przepięknie.

Jeżeli chodzi o rybostan to powiem Wam jaki pogląd sobie wyrobiłem.

W dniu zarybienia ryba bierze jak głupia, dwa dni później zostaje kilka wystraszonych, pokłutych rybek i ciężko je zmusić do współpracy.

Presja wędkarska jest bardzo, ale to bardzo duża. Bliskość zabudowań przekonuje mnie o kłusownictwie. Straż z Okręgu (przy współpracy z policją) robi co może. Niestety, ludzkiej mentalności nie zmienią.

W dniu zarybienia (i dzień po) licencja powinna kosztować 5zł, ale powinien być zakaz zabierania. Ukłuć, zmęczyć, dać lekcję "dzikiego życia" i wypuścić.

Gdzieś wyczytałem, że to "łowisko ostatniej szansy" i jeżeli nie złowimy tam ryby to jesteśmy do.. do bani. Autor chyba mówi o CP z lat 80 :P

Jeżeli ktoś myśli, że zapłaci dwie dyszki, pójdzie nad rzeczkę i będzie mógł wyłowić się do znudzenie bez pojęcia o miejscówkach, samych pstrągach i w ogóle wędkarstwie rzecznym (ja tak myślałem) to czeka go kubeł zimnej wody :D

Mimo, że jest to łowisko specjalne to nie jest to typowy "burdel", trzeba troszkę pogłówkować.

Jeszcze jedna rzecz, licencje. Pracuję od 14:00 do 22:00 i jest taki problem. Nie opłaca mi się tam jechać na trzy-cztery godzinki.

Nie dałoby się zakupić kilku licencji in blanco? Wiecie, bez daty, zapłacić za każdą te 25zł, w razie potrzeby wędkowania można byłoby pojechać nad wodę, wpisać datę i łowić od samego rana, przy powrocie licencję oddać i git...

PS Jakby ktoś się wybierał w tym tygodniu na CP i szukał kompana to niech da znać na priv - razem raźniej! :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jechać dzisiaj, ale robaki mi zdechły :/

:D

Tak na poważnie, czwartek bądź piątek - będę na miejscu, poszedłbym od kanału Pogorii IV do rozlewiska. Jak ktoś chętny to zapraszam na gg ;)

Edit:

Ania555, a Ty na muszkę, tak?

Koło jakiego boiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Chętnie bym tam jutro pojechał, ale jest jeden problem.

Nie byłem w swoim Kole, nie opłaciłem karty i w efekcie nie mam tego całego nowego pozwolenia na amatorski połów ryb...

Mogę wykupić składkę dla niezrzeszonego czy PSR się dowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale potrzebne jest małe sprostowanie.

Z dniem 01.01.2011 na CP zaczął obowiązywać "nowy" regulamin oraz nowy cennik.

Cennik:

Załącznik nr 2 do uchwały ZO nr 61/2010 z dn. 16.12.2010 r.

Cennik składek i opłat na łowisku specjalnym ,, Czarna Przemsza” .

Od dnia 01.01.2011 r. obowiązują następujące składki na ochronę i zagospodarowanie łowiska specjalnego „Czarna Przemsza” :

I. Dla członków PZW posiadających opłaconą składkę członkowską za dany rok kalendarzowy:

- składka jednodniowa podstawowa - 25,0 zł

- składka jednodniowa dla młodzieży do lat 16 - 15,0 zł

II. Dla niezrzeszonych

- opłata jednodniowa - 40,0-zł

III. W jednym dniu można nabyć tylko jedno zezwolenie.

Źródło: Okręg PZW Katowice

A teraz Koledzy powiedzcie jak wygląda sprawa z zarybieniami?

Obiło mi się o uszy, że zarybień może nie być do pewnego momentu, a to ze względu na brak operatu na zarybianie tęczakiem (gatunek obcy).

Czy to prawda? Czy to oznacza, że:

a) Będą zarybiać potokowcem?

B) Nie będą zarybiać wcale, a pieniążki na licencję można przekazać jako darowiznę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie przepraszam, za post pod postem, ale nic nie poradzę.

Tak jak się odgrażałem - byłem w sobotę na CP.

Faktycznie, licencja dla niezrzeszonych kosztuje 40zł, żadnej kaucji zwrotnej.

Pogoda nie rozpieszczała, dobrze, że zabrałem Norfinkę ;)

Klasycznie, wędkowałem od mostu w Preczowie, zawróciłem kawałek za mostem kolejowym.

Żadnego kontaktu z rybą. Nie złowiłem, nie miałem brania, wyjścia do przynęty, nawet nie widziałem żadnego kropka na oczy!

Wędkarzy niemało jak na taką pogodę, ale zarówno muszkarze jak i spinningiści nie mieli się czym chwalić. Totalne bezrybie.

Oczywiście byłem kontrolowany przez PSR, co cieszy.

Ponadto powycinali trochę chabazi na brzegach, jest goło. Jak dla mnie to stanowczy minus.

Ponoć CP była zarybiona w czwartek, natomiast z innego źródła dowiedziałem się, że ostatnie zarybienie było w styczniu...

Powiem szczerze, że nie podoba mi się typowanie dnia zarybienia i wędkowanie w tłumie.

Zatem, gdzie u nas na pstrągi?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.