Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czarna Przemsza!!!


Krzysztof1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam jest troche ploci jaz i leszcz metoda splawikowa ale ostatnio slabo bo dosc duza woda wczoraj przejezdzalem to po tych ostatnich ulewach brudna woda trzeba poczekac pare dni to mozna uderzyc na przeczyce leszcz sie ruszyl z gruntu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czarnej Przemszy łowię często. Jednak tylko w Będzinie i Dąbrowie Górniczej. Rybą łowioną najczesciej jest pstrąg, choć zdarza się też ładny szczupak i okoń. W łowisku występuje mnóstwo ryby spokojnego żeru. Widziałem przepiękne leszcze, płocie. Jednego z tych pięknych leszczy zahaczyłem raz za grzbiet, tak podrażniona ryba pięknie walczy. Łowisko na pewno godne polecenia. Nie potrafię rozumieć jednak jak na tym odcinku można było zakazać połowu innymi metodami niż spining i mucha.

POZDRAWIAM

Gofer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przeczycach mozna trafic na leszcza od 40-45cm tylko trzeba czesto jezdzic az sie trafi

30 km dalej mam Poraj na którym takie leszcze nie robią na nikim wrażenia. Myślę jednak, że jeśli chodzi o drapieżniki to Przeczyce są bardziej bogate. POZDRAWIAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

gofer mógłbyś zdradzić gdzie wędkujesz .

bo widzisz mam problem . chce sie wybrac nad przemsze samochodem i nie wiem gdzie go zostawic i od ktorego momentu zaczać wedkowanie .

jestem poczatkujacy i nigdy tam jeszcze nie bylem .

masz jakąś mapę , ulubione miejsce .?

jezeli mozesz zdradzic oczywisccie :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica, ostatnim czasu głownym moim łowiskiem na Czarnej Przemszy jest odcinek w Dąbrowie Górniczej, dzielnicy Marianki. Jest to odcinek dość krótki, około 1,5 kilometra. Wędkowanie zaczynam od jazu w okolicah parku zielona, na charakterystycznym rozlewisku. Szczególnie cenie właśnie to miejsce, gdyż dociera tu niewielu wędkarzy a woda bardzo przypadła mi do gustu. Przemsza tutaj jest dość szeroka - średnio na jakieś 20 metrów i gleboka na średnio 2 - 2,5 metra. Do tego bytują tu statystycznie większe pstrągi, niż w górze rzeki, przypuszam, że to sprawa licznych, znacznie liczniejszych niż wyżej kryjówek. Jakieś 700 metrów od jazu w góre rzeki do Przemszy wpada kanalik z Pogorii IV, jest to miejsca na które również szczególnie trzeba zwrócić uwage, jedyne miejsce do tej pory, w którym łapałem źródlaki. Woda od tego miejsca jest znacznie wąższa jednak nie dużo płytsza i ciągnie się następne 700-800 metrów aż do mostu drogowego pod którym płynie i nabiera znacznie bardziej górskiego charakteru(wypłycenia i szybki nurt) Na odcinku od łaczenia z kanalikiem dużo trudniej jednak o spokoj. Pod wspomnianym mostem następują te słynne i częste zarybienia, wszyscy wędkarze najprostrzym skrótem myślowym okupują własnie te miejsca. Trzeba oddać im racje, jednak czy zawsze o to chodzi by w dwie godziny zaliczyć komplet 35cio cm tęczaków? Tym bardziej, kiedy niżej obok wspomnianego jazu pstrąga wcale nie jest mniej, a zachowały sie tam sztuki, które przetrwały okres nagonki pozarybieniowej w innych sezonach i średnio mają około 45cm.

Byłem tam wczoraj, sam niestety skonczylem na zero, jednak jeden z kumpi zdjął dwa tęczaki 45 i 42 cm, zaś drugi jednego tęczowego 46 cm. Zamieszcze zdjęcia jak tylko chłopaki podeślą.

Nie zastanawiaj się dłużej, jedz i sprawdz, Twoim dodatkowym walorem jest to, że jesteś zmotoryzowany. Licencje możesz zakupić nad samą wodą w sklepie spożywczym który w tygodniu i soboty czynny jest od 6.30 a w niedziele od 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Przemszy, daj znać jak się zdecydujesz, może spotkamy sie nad wodą. Kijek o ciężarze wyrzutu 5-20gr jest w sam raz na tę wode, a i na 10-30 g łowi sie całkiem dobrze.

Co do Pogorii to ze względu na dużą, letnią eksplatacje zbiorników przez plazowiczów, kajaki, rowery omijam te akweny z daleka. Lubie natomiast połazić za okoniem na Pogorii IV - piękna woda nam się rodzi, oj piękna :smile:

Najczęsciej (jesli chodzi o okoliczne wody stojące) łowię na : Poraju, Przeczycach, Łące, Hubertusie II (szopienice), Balatonie(Sosnowiec-Klimontów). Rzadziej na Sosinie, Borkach, Dolinie Trzech Stawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Przemszy, daj znać jak się zdecydujesz, może spotkamy sie nad wodą. Kijek o ciężarze wyrzutu 5-20gr jest w sam raz na tę wode, a i na 10-30 g łowi sie całkiem dobrze.

Co do Pogorii to ze względu na dużą, letnią eksplatacje zbiorników przez plazowiczów, kajaki, rowery omijam te akweny z daleka. Lubie natomiast połazić za okoniem na Pogorii IV - piękna woda nam się rodzi, oj piękna :smile:

Najczęsciej (jesli chodzi o okoliczne wody stojące) łowię na : Poraju, Przeczycach, Łące, Hubertusie II (szopienice), Balatonie(Sosnowiec-Klimontów). Rzadziej na Sosinie, Borkach, Dolinie Trzech Stawów.

spoko gofer. jak sie odrobie w robocie to chetnie sie z tobą wybiorę :mrgreen:

pare wiosen mi mineło ale pojecie o spinningu to ja mam marne i chetnie podpatrze kogos kto siedzi w tym temacie.

co do wedki to mam zamiar kupic dragona pike 2,70 10-30 g z mysla o polowaniach na szczupaki , no ale jak mowisz ze na pstraga tez sie nada to jeszcze lepiej :lol:

mam problem z kolowrotkiem bo myslalem o catanie no ale chlopaki z forum niezle mi namącili i teraz juz sam nie wiem.

jak masz jakies propozycje to pisz.

co do pogorii to chyba bede musial sam pobadac ten teren .

czesto bywam na pogorii I bo tam pływam na zaglowkach (chociaz przez obowiazki troche to tez zaniedbalem)

na IV jeszcze nie bylem ale sporo slyszalem o populacji okonia :wink:

no ale mysle ze ten rok bedzie lepszy i zeglarsko i wedkarsko :roll::grin:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładne cacko gofer :lol:

musze zakupic sprzet i w koncu sie wybrac :???:

mam jeszcze jedno pytanie:

czy tam sie da dojsc w zwyklych gumiakach czy lepsze by byly np wodery ?

pozdrawiam.

i licze na to ze sie tam kiedys spotkamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Gość Maverick

Witam,

moglibyście mi napisać na jakim odcinku rzeki (możliwie jak najbliżej od Dąbrowy Górniczej) najlepiej i najskuteczniej łowi się na muche? Gdzie najlepiej w tej rzece biorą ryby poławiane na muche? I przy okazji gdzie opłacać zezwolenie na połów na Czarnej Przemszy. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Przemsza ma swoj muchowy odcinek od tamy do "Gierkowki"

Najleprzy odcinek to jakies 2 km przed gierkowka w gore.

Ryby to teczak potok zrodlak lipien. Nastawiaj sie na lowienie bardzo wolne glownie streamerem.

Kolory streamera (hak 4-8) to czarny bialy rozowy (zarowa) ,rozowy (lososiowy lub jak wolisz kolor spranych gaci), pomaranczowy

zestaw to ciezki skoczek nawet bardzo ciezki i prowadzaca nieco lzejsza.

Rzut pod drugi przeg mending zatopienie i trzymasz bardzo powoli podciagajac lub zupelnie pozawlasz streamerowi pracowac sobie na przytrzymanym sznurze

Pozwolenie kupisz w barze nad strumykiem (032 38066904) lowic zaczynasz jakies 200 m ponizej baru. Znajdziesz latwo bo tam jest skrzyzowanie z lamanym pierszenstwem. Od mostku wlasnie tam w dol masz najlepszy odcinek. Ostatnio duzo ryb jest tez powyzej mostu jakies 500m do betonowej tamki obok stawu. Tam siedzi najwiecej starych uciekinierow ze stawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

wybrałem się w środę na odcinek spiningowy. Niestety ani jednego pstrąga, kilka kleni i okoni. Proszę o informacje od "stałych bywalców" czy na Przemszy nie ma obecnie pstrąga czy po prostu nie miałem brań. Dziwne też było to, że przez cały dzień nie spotkaliśmy ani jednego wędkarza (a pogoda była rewelacyjna) - przejeżdzając wiele razy rowerem w okolicy Przemszy, zawsze spotykałem osoby wędkujące.

Może ktoś wie jak czesto są robione zarybienia?

Bedę wdzięczny za wszelkie informacje na temat aktualnej zasobności tej rzeki w ryby.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.