Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czarna Przemsza!!!


Krzysztof1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wy piszecie o tym scieku "czarna przemsza" kolo dziećkowic ? tożto straszny syf przynajmniej w okolicach jaworzna kolo dziećkowic

Przez odcinek o którym piszesz płynie rzeka Przemsza, to raz. Zdziwił byś się jakie rekiny pływają w tym "ścieku" to dwa :wink:

A woda o której piszemy jest jakieś 25 km w górę rzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Szkoda gadać. Byłem ostatnio, razem ze mną naliczyłem 9 wędkarzy. Każdego strałem się wypytać czy miał jakieś brania. Wszyscy twierdzili, że nie. Mimo pięknej pogody zwinąłem się około 12:00 i tak byłem najdłużej nad wodą.

Od kilku osób słyszałem, że PZW nie otrzymał zgody na zarybianie w tym roku. Mam wrażenie, że rzeka ta jest zupełnie "czysta" od ryb. Jeśli rzeczywiście nie zarybiają, a 20 zł nadal biorą to jest to jakaś paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać. Byłem ostatnio, razem ze mną naliczyłem 9 wędkarzy. Każdego strałem się wypytać czy miał jakieś brania. Wszyscy twierdzili, że nie. Mimo pięknej pogody zwinąłem się około 12:00 i tak byłem najdłużej nad wodą.

Od kilku osób słyszałem, że PZW nie otrzymał zgody na zarybianie w tym roku. Mam wrażenie, że rzeka ta jest zupełnie "czysta" od ryb. Jeśli rzeczywiście nie zarybiają, a 20 zł nadal biorą to jest to jakaś paranoja.

Ostatnie zarybienie tęczakiem było w lutym i faktycznie prawdopodobnie więcej takowych nie będzie. Woda jednak nie jest pusta.

308a86624546c8d3m.jpg

258b515ee761134dm.jpg

7f55926d818741d6m.jpg

2bcc5f4c54ceea9dm.jpg

Obecnie jest zarybiana (i tak też pewnie pozostanie) selektem potokowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witaj,

Ja byłem, połowiłem miernie: 2 krótkie potoki, 3 jazie, jeden okoń i tyle...

1. Nieprawdą jest to, co napisał Gofer odnośnie zarybiania selektem. Po prostu - w związku z brakiem zarybień tęczakiem, potokowiec zajął tęczorowe miejsca i częściej się go teraz poławia...

2. Zarybień tęczakiem nie było, gdyż Czarnej Przemszy wygasło pozwolenie na wpuszczanie "obcego gatunku" do wody otwartej. Jak wiadomo - nierodzime gatunki nie mają prawa bytu w wodach otwartych... a jeżeli są to nie mają żadnych okresów ani wymiarów ochronnych...

3. PZW "załatwiło" w ministerstwie po raz kolejny zgodę na obejście ustawy (sic!) i wpuszczanie tęczaka do Czarnej Przemszy... co raz już zrobili końcem maja czy początkiem czerwca...

4. Mając na uwadze ustawę, od dnia 07.05.2009 r. obowiązuje nowy regulamin łowiska, który to łaskawie znosi wymiar ochronny dla:

- pstrąga tęczowego

- pstrąga źródlanego

jako gatunków obcych...

5. PZW będzie nadal zarybiał Czarną Przemszę tęczorem...

I po raz kolejny widzimy przykład tego, jak chory mamy kraj i prawo... Ustawa mówi: NIE WOLNO!!! A mimo tego daje się pozwolenia, że jednak wolno...

W wodach otwartych wszystkie chwasty:

- Amur

- Babki – te obce

- Karaś srebrzysty

- Karp

- Pstrąg tęczowy

- Pstrąg źródlany

- Sumik karłowaty

- Tilapia nilowa

- Tołpyga biała i pstra

- + inne mniejsze chwasty

Powinny być "tępione" i nie mieć żadnych praw...

A w naszym chorym kraju - na przekór - największe prawa ma największy chwast!!!

Ukochany przez leśnych dziadków, starych pierdzieli - .... karp....

I to na niego idzie najwięcej pieniędzy.... I to jego wpuszcza się wszędzie...

Gdyby leśne dziadki zaczęły wpuszczać połowę mniej karpia do stawów i jedzior a za zaoszczędzone pieniążki wpuściła pstrąga potokowego, brzanę, klenia do rzek, to wszystko za parę lat zaczęłoby normalnieć.... ale po co nie :)

PZW jest jak PZPN… to samo g…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nieprawdą jest to, co napisał Gofer odnośnie zarybiania selektem. Po prostu - w związku z brakiem zarybień tęczakiem, potokowiec zajął tęczorowe miejsca i częściej się go teraz poławia...

Prawda, woda była zarybiana potokowcem. Masz racje, że potokowiec zajął miejsce tęczaka - to naturalne. Na tę chwilę, w związku z powrotem tęczaka zjawisko ponownie zaczęło sie "odwracać". :mrgreen:

Poza tym w momencie pisania wcześniejszego mojego postu (spójrz na datę) wiele wskazywało, że okręg owego pozwolenia nie wywalczy.

Pierwsze zarybinie tęczakiem odbyło się 8-go maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zarybienia (lub zarybienie, bo nie wiem ile) były. Byłem pod koniec maja i było dużo uderzeń! Wyciągnąłem 5 tęczaków, ale tylko 1 do wzięcia (34 cm) - reszta na granicy 30 cm i poniżej. Do tego 3 szczupaczki i dwa okonie.

Byłem w ostatnią sobotę i sprawa wyglądała zupełnie inaczej, tylko 1 tęczak plus 1 "delikatne puknięcie". Nic poza tym.

Czy ktoś się orientuje jak często są zarybienia i ile ryby jest wpuszczane jednorazowo do wody? Gofer, skąd wiesz, że zarybienie było 8 maja? Czy do takich informacji mogę w jakiś sposób dotrzeć?

Proszę też o informacje, które miejsca odcinka spiningowego są najciekawsze. Zawsze łowiłem od mostu drogowego "Preczów - Marianki" do mostu kolejowego. Czy warto próbować również na tym drugim odcinku (czyli od końcówki odcinaka muchowego poprzez Ratanice w dół)?

Pozdrawiam

Spajder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Wyciągnąłem 5 tęczaków, ale tylko 1 do wzięcia (34 cm) - reszta na granicy 30 cm i poniżej..."

Wszystkie tęczory są do wzięcia....

Masz ochotę usmarzyć takiego 12cm - to go bierzesz do domu i smażysz - ot cała filozofia.

Po Twoim poście wnioskuję, że spiningujesz... cóż dla spiningisty lepsze miejsca są na dole... Muszkarze zaś znajdą "coś ciekawego" dla siebie wyżej :)

Każdy ma jakieś miejscówki na każdej rzeczce... Tylko po co je od razu wszystkim wyjawiać :mrgreen:

Gofer pewno ma dziadkaw PZW :) dlatego wie kiedy, co i GDZIE wpuścili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadka to może nie, ale dobrego znajomego :smile:

Co do miejscówek spiningowych to zdecydowanie to o czym pisze Spajder czyli "patyki" od jazu na Mariankach w górę do mostu wąskotorówki. Idąc wyżej od cofki do zbiornika Pogoria IV do mostu drogowego w Preczowie oraz jeszcze wyżej 7 "basenów", pierwszy znajduje się zaraz powyżej mostu w Preczowie, ostatni jest w ratanickim lesie. Ten ostatni wariant lubie szczególnie, gdyż zdarza mi sie bagrować ze spiningiem i muchą na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, szczególnie Goferowi.

Do tej pory myślałem, że zupełnie nie warto próbować na dolnym odcinku (czyli od jazu do mostu wąskotorówki). Próbowałem dwa razy bezposrednio poniżej mostu wąskotorówki (dosłownie na odcinku 20-30 metrów), woda wydawała mi się atrakcyjna, znacznie szersza, brzegi "ciekawie" zarośnięte z gałęziami w wodzie. Ze względu na brak jakichkolwiek efektów odpuściłem. Pomyślałem, że woda może zbyt spokojna jak na pstrąga...

Również górny odcinek (części spiningowej) do tej pory nie był przezemnie odwiedzony.

Jak widać z opisu Gofera błąd, zamierzam go jak dobrze pójdzie jutro naprawić :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Na temat zarybień nic nie wiem. Byłem przed 3 tygodniami złapałem komplet tęczaka (31, 32, 36 cm), na cztery uderzenia. Wydaje mi się, że były to ryby, które jakiś czas już żyły w rzece, uderzenia były bardzo delikatne, praktycznie jak jakiś mały zaczep, a walczyły też zupełnie inaczej jak tęczaki złowione 2-3 miesiące wcześniej. Myślę, że miałem sporo szczęścia. Spotkałem 4 wedkarzy, którzy kończyli wędkowanie i twierdzili, że nie mieli ani jednego uderzenia. Pogoda była paskudna, od pewnego momentu cały czas padał deszcz.

Byłem też dwa tygodnie wcześniej: dwa klenie (31,32 cm), żadnego innego uderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Tak sobie czytam wasze posty i musze stwierdzić ze nie jestescie przekonani co do zarybien przemszy i stanu rybostanu. Juz drugi rok pod rząd miałem okazję mieć w Okręgu PZW w katowicach praktykę studencką. Co nieco więc zdarzyłem się dowiedzić :mrgreen:

1. Jeśli chodzi o zarybienia to faktycznie PZW musiało dostac zezwolenie na zarybienie teczakiem. Gdzieś na przełomie maja i czerwca dopiero dostali to pozwolenie. Od tego momentu z tego co mówił mi jeden z pracowników, zarybienia odbywaja sie co 2 tygodnie. Głównie teczakiem w ilości 100-150kg.

2. Jeśli chodzi o rybostan to miałem szczescie uczestniczyc w odłowach kontrolnych na płatnym odcinku tejże rzeki. Odłowy były prowadzone agregatem. Głównym gatunkami które padły naszym łupem były głównie szczupaki (do 1 m długości!!!), mnóstwo sandacza (miarowego), jazia i węgorza, nie zabrakło również małego leszczyka, krąpia i płoci. Główny łup wędkarzy czyli pstrągi nie występowały tak licznie jak myśleliśmy:/ udało się złapać tylko kilka teczaków, ze 2 lipienie i z 3 potokowce!!! Reszte to ryby które cięzko złapać, zwłaszcza na odcinku muchowym :neutral:

Mimo iz zarybienia pstragiem sa prowadzone czesto, ryba ta gdzies sie podziała!! jesli pływaja tam takie szczupaki, to zapewne żywia sie biednym pstrągami. Mozliwe ze duzo ryby jest wykłusowane, bo juz tam złapano w tym roku paru spławikowców :twisted: Inny powód moze byc prosty, poprostu pstrągi nie złapały sie do kasarka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zdziwił mnie post Radzio19871 o rybostanie Czarnej Przemszy. To, że pstrągów nie ma za dużo to przekonałem się nie jeden raz na własnej skórze. Ostatnio byłem w niedzielę i miałem przez kilka godzin tylko dwa uderzenia: jeden pstrąg około 30 cm i jeden mały okonek. Dziwna sprawa ale pstrąg był bardzo dziwnie "uszkodzony" dosłownie jakby go ktoś przeciął na jednym i drugim boku nożem (po dwie pionowe głębokie na jakieś 2 milimetry rany, długie na parę centymetrów).

To, że pstrąga nie ma przy zarybianiu ilością około 100-150 kg co dwa tygodnie to nie do końca mnie dziwi. W niedzielę naliczyłem 16 wędkarzy!

Dziwi mnie natomiast, że takie wielkie szczupaki jak również szandacza, jazia i węgorza można tam spotkać. Zdarzało mi się parę razy wyciągnąć szczupaka, ale to były "maluchy" około 30 cm. Kolaga ostatnio wyciągnął szczupaka 40 cm. Może na odcinku muchowym czują się szczególnie dobrze, bo nikt ich nie łowi i w spokoju sobie żyją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy łódkę, także od pierwszego jazu poniżej zapory praktycznie do końca odcinka muchowego. Ale jak mówie najwięcej było poniżej pierwszego jazu, na tej spokojnej wodzie. Na spiningowym było juz słabiej, zarówno jeśli chodzi o drapieżniki jak i białą rybę.

Jeśli chodzio zarybianie pstrągiem, to w tym roku nie byłem na nim. Wiem tylko jaka ilością zarybiają. Na zarybieniu byłem tylko raz i to w zeszłym roku. Wpuszczaliśmy wtedy kilkanaście sztuk co 30-50 metrow, gdzie nie bylo krzaków i szlo dojechac samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.