Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spalinowe silniki zaburtowe!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Znakomicie nadaje się sznurek do zapalania piły spalinowej lub kosiarki. Zastosowałem go w swoim silniku i już kilka lat zdaje egzamin. Do nabycia w sklepie który handluje tym sprzętem albo w jakimś większym sklepie ogrodniczym. A to że Ci pyli linka może być spowodowane jakąś usterką mechanizmu zapalania bądź niewłaściwym montażem nowej linki? Może o coś haczy przy zapalaniu i się strzępi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok linke zrobilem w sumie nie widze nic takiego co moglo by powodowac te objawy z strony obudowy. Ale zdaje mi sie ze chyba wiem przyczyne.

Ciut za gruba linka byla i mysle ze tez troche zaduzo bo jakims cudem zamiast spowrotem sie nawinac na kolo zeszla w bok i nawinela sie pomiedzy te kolo a plastykowa zebatke. Teraz zastosowalem linke znowu od kosiarki ale o mniejszej srednicy oraz skrucilem linke ze brak jakiego kolwiek luzu linki i w sumie nie ma teraz mozliwosci powtorzenia sie tej sytuacji (oby) ;)

Silnik to mercury 4km z zbiornikiem wbudowanym i gazem w manetce na oko rocznik 80-ktorys z niebieskim napisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sebastian 31, wszedzie głośno o ssb 100ah sprawdz stronke z allegro ja taki sobie kupiłem do minn kota 30 http://www.allegro.pl/item261522389_akumulator_zelowy_ssb_12v_100ah_wysylka_0_zl_.html ,ale starcza mi na około 5-6 godz ciągłego pływania, jeśli ma wystaczac tylko na dopływanie do łowisk a nie do trolingu to ok, tak mi sie przyanjmniej wydaje, W tym roku byłem na jeziorze rajgrod i łapałem rybki stacjonarnie, co kilka godzinek zmieniałem łowisko, starczyło mi w taki sposób na 2 dni i do tego była podłączona jeszcze sonda, która zreszta jest pomocna gdyż pokazywała napięcie z akumulatora,lodka wazyla 200kg, plastikowa, o dlugsci ponad 5 m.Do kupna akumulatora polecam jeszcz kupic urządzenie zabezpieczające przed nadmiernym rozładowaniem akumualtora jeśli ma to byc żelówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki akumulator najlepszy do minnkoty 55?

Co najmniej 100Ah, najlepiej tzw. 'głębokiego rozładowania', niekoniecznie żelowy, gdyż tutaj dojdzie dodatkowo zakup specjalnego prostownika. Unikaj 'MARINE' ZAP SZNAJDER z powodu licznych reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Odświeżę temat, bo akurat mam świeże doświadczenia.

Salut i podobne - dużo pracy, koszty i kłopoty. Kupiłem Saluta za 300zł, dolozyłem serwis u p.Krzysia w Warszawie za 200 zł i nadal chodzi jak chce i kiedy chce. Pozbyłem się złomu.

Honda BF 2,3 SCHU, symbol jest ważny, bo to krótka kolumna, luz automatyczny i gaz w rumplu. Uroczy i najtańszy silniczek, zawsze pali, ładnie ciągnie, jest lekki i niekłopotliwy. Nowy ok 2300zł. Kupiłem w allegro używany z 2007r po wakacjach. Przeglad z olejem - 170zł w serwisie firmowym (bardzo dobra obsługa). Transport pionowo, ostatecznie na boku z podpórkami, ale nie kłaść na płasko, bo wyleje się olej i zaświni wszystko. Zbiornik wbudowany, na koniec pływania warto wypalić paliwo do końca. Na Zalewie pływalem z łodzią 4m i pływało się znakomicie. Wadą jest spory hałas przy wysokich obrotach, na małych pracuje cicho. Za to silnik nie zaciągnie zielska, ani piachu do układu chłodzenia, co ma znaczenie na płytkich wodach. Polecam, bo to świetna maszynka dla wedkarza, ale na rzece ciężko jej z dużą łodzią.

Yamaha 4km. Tak jak Honda, tylko cięższa, cichsza i mocniejsza. Zbiornik nad silnikiem. Nadal niekłopotliwa w użyciu i obsłudze, i niezawodna. Serwis - 90zł. Kupiona na allegro i też prawie nieużywana, rocznik modelowy 2006. Niedawny nabytek, raz opływany w lutym 2008 :) Pomyślana jako komplet z moim trzymetrowym pontonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o pomoc :

Posiadam ponton długość 300cm, szerokosc 140cm ,masa 26kg

Pływam na tym pontonie razem z kolegą nasza masa razem to 200kg a ze wiosłowanie nam sie już znudziło chciałbym kupić do niego silnik elektryczny ,niezalerzy mi szczegulnie na predkosci silnika bardziej interesuje mnie wydajnosc poniewarz wyjerzdzam 2-3 razy w roku pod namioty na 2-4 dni gdzie niema mozliwosc podładowania akumulatora (chyba ze można go podpiać do samochodu)

Ponton ma słuzyc do wywuzki zanety i przynęt oraz małe wyprawy spiningowe wiec jego ciagła praca dzienna nie przekroczy wiecej jak 5 godzin .

Moje pytanie brzmi jaki bedzie najbardziej odpowiedni silnik oraz akumulator przy całkowitym koszcie do 1500zł .

Zaznaczam ze silnik nie bedzie uzywany czesciej jak 10 do 15 razy w roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do łódki 3m 60kg do pływania w dwie osoby używam MotorGuide T30 + akumulator samochodowy 120ah Pływa się w miarę szybko silnik jest tańszy niż minnkota a taki wielki akumulator starczy na dosyć długo przy spokojnym płynięciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2, czy 3 lata temu chciałem kupić aku ZAP Marine 100Ah, ale sprzedawca lojalnie powiedział, że miał dużo zwrotów z powodu awarii i go nie polecał. Kupiłem wtedy Exide X-treme 77Ah, chodzi do dzisiaj, prądu starcza na cały dzień pływania z umiarkowaną prędkością łódką 3,6m i silnikiem MotorGuide T30. Na kilkudniowe eskapady potrzebujesz aku co najmniej 100Ah, silnik z 30lbs powinien być wystarczający. Zakładam, że ponton ma pawęż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten aku to jest żelówka, więc musiałbyś jeszcze dokupić specjalny prostownik za jakieś 200-250zł, zwykły (do kwasówek) się nie nadaje. Co do konretnej firmy - najlepiej popytaj w sklepach, które handlują akumulatorami różnych marek, jakie są obecnie najmniej awaryjne i pozwalają na głębokie i wielokrotne rozładowania, bo tutaj każdy będzie pewnie zachwalał to co ma.

Kiedyś doradzano mi zakup bannera, ale skończyłem z exide i nie żałuję. Teraz robią je z numerkiem 2, ale to jest to samo http://www.centra.com.pl/showpage.php?pageID=31

Centra/exide to sprawdzona marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

no witam na rynku pojawiły sie fajne silniki SILNIKI ELEKTRYCZNE JAXON ES48 tani i super silny kupiłem i sprawdziłem ,a akumulator to najlepszy samochodowy , i tu oczywiscie zalerzy kogo na co stac ale taki do małego autka starcza na 5 h pływania... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy posiadam ponton seahawka 2 chciałby pływać nim w dwie osoby po Wiśle jaki motor by sie do tego nadał by co kolwiek płynąć pod prąd czy salut 2 km by się do tego nadał pomóżcie pozdrowienia lel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Salucie będziesz oczywiście płynąć, ale ciężko będzie pod prąd. Salut to słaby i awaryjny silnik, a baliowaty seahawk wydaje się nieco za delikatny na rzekę. Z drugiej strony doświadczenia zdobędziesz bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dam sobie spokój z salutem jego ciężar długa stopa i awaryjność przekonały mnie do takiej decyzji pomyśle nad 2,5 km silniczkiem znanej firmy żeby był jak najlżejszy do delikatnej pawęzi pontonu kupując ten ponton nie myślałem o pływaniu po Wiśle zobaczę co z tego wyjdzie kuszą mnie wyspy na rzece mieszkam nad nią chce przyczaić się wokół wysp na sumy i węgorze przy farcie pozdrawiam Lel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.