Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okoń - wszystko o nim


krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a z tym to nie jest tak do końca własnie min. to miałem na myśli pisząc książkowo.

nie rozumiesz o co mi chodzi. Chodzi o to, że musi być w miejscu, gdzie w pobliżu są rybki. Nie będzie stał tydzień w swoich miejscówkach i nic nie jadł. Mają okres że idą na żer - u mnie tak jest przed zmierzchem :wink: I w tedy najwięcej ich łowię :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz o co mi chodzi. Chodzi o to, że musi być w miejscu, gdzie w pobliżu są rybki. Nie będzie stał tydzień w swoich miejscówkach i nic nie jadł. Mają okres że idą na żer - u mnie tak jest przed zmierzchem I w tedy najwięcej ich łowię
Przed zmierzchem ok ale w ciągu dnia musisz go szukać i wtedy według wszelkich prawideł np. powinien być na głębinach a on bierze na płyciznach :wink: Jak jest zmierzch schodzi tam gdzie jest drobnica to jest logiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
jeśli łowię okonia na jeziorze i upatrzę już sobie miejscówkę to jak długo powinienem poświecić czasu na jej obłowienie ? Stać i łowić zmieniając kolory przynęt do upadłego czy może trochę pokombinować i jak się nic nie dzieje iść dalej ?

Nie ma co za długo stać w jednym miejscu.Ja wychodzę z założenia że jak dobrze podamy przynętę i będzie drapieżnik który dobrze żeruje to weżmie na wszystko co zmieści mu się w pysku i co go przechytrzy.Tego lata np.:złapałem okonia na kuku z opadu a przedwczoraj na wobler okonia niewiele większego od przynęty :lol: i to wywraca do góry nogami takie dyskusje.Teoria to jedno a praktyka to drugie-o wiele ważniejsze,jest jeszcze łut szczęścia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dlaczego bolek? bo dobrze gryzie:D a kto złapie? z oczywistych powodów nazwisk nie mogę podać ale znam tych ludzi bo z nimi łowie..Są świetni i jakby można było na nich kasę postawić to bym się nie wahał...Zresztą i tak już za dużo napisałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,10 to wymiar czy waga < a tak ap ropo mój ten rekordowy też padł w takim okresie a dokładnie 30 kwietnia myślę że takie okazy biorą nieraz i to właśnie teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

siema

Bylem dzisiaj an rybach z zamiarem lowienia okoni. Mialem kilka bran ale nie wychlowalem ani jednego okonia. Gdy zacialem i podszarpnalem wedke ku gorze okon wyskoczyl z wody jak pocisk, i uwolnil sie z haczyka.

Wyskok okonia nad wode byl spowodowany gwaltownym i sinym zacieciem.

Co mam zrobic zeby docholowac okonia do brzegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zacinaj tylko energiczniej nawijaj żyłkę na kołowrotek jak poczujesz opór, a łowileś pod prąd czy z prądem???, u mnie przy łowieniu pod prąd się sprawdza takie ekspresowe kręcenie, wędkę staraj się trzymać miedzy umowną godziną 10-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie wiem jak zacinasz że ryby wyskakują ci z wody w powietrze:))

Poza syutacją kiedy branie następuje tuż pod powierzchnią wody, w zasadzie wyciągnięcie ryby zacięciem nad wode nie powino miec miejsca. Poprostu płynniej i lżej zacinaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważna rzecz, łowisz plecionką czy na żyłką?, jeśli na pletkę to zmień na zyłkę, która jest bardziej rozciągliwa, to bardzo dziwne, ze ryby wyskakują z wody, tak jak

Poza syutacją kiedy branie następuje tuż pod powierzchnią wody

nie powinno się to zdarzać, chyba że tniesz z całej sily mocno unosząc wędzisko, okoń ma bardzo kruchy pysk i za mocne zacinanie będzie powodowało rozrywanie pyska i brak możliwości wyholowania ryby, która zostaje bardzo okaleczona.

Spróbuj przyspieszyć zwijanie kołowrotkiem lub jak podpowiedział pewniak zacinaj lekko i płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cfaniak17, okoń ma bardzo delikatny i kruchy pysk i przy mocnym zacięciu łatwo możesz mu go rozerwać no i ryba odpływa w dal. Musisz panować nad siłą zacięcia. Problem może też być w wędce, jeśli używasz twardego i mocnego kija, to efekt zacięcia jest o wiele silniejszy. Przy typowej okoniówce było by Ci wygodniej i łatwiej no i pewnie uniknął byś tych okoniowych lotów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cfaniak17, zależy to od wędki jaką posiadasz jeżeli masz twardy kij nie zacinaj tylko jak już ci radzili szybko ściągaj nie pozwól zmieniać kierunku okoniowi zawsze prosto w twoją stronę.kij lekko podniesiony nie opuszczaj nisko , kołowrotek ustaw tak że jak w trakcje kręcenia przyspieszysz to powinien powoli przepuszczać wtedy mamy pewność że nie jest zestaw za sztywny i nie wyrwie pierścienia z pyska okoniowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dziek za rady. Wszytsko o czym piszecie sie zgadza. łowie kiejm dragon mystery xt impulse spin 5-25 i uzywam zylki 0,22 dragon mimicry spinn. lowie an jeziorze. Wszytkie wasze rady wprowadze w czyn i po nastepnym wypadzie pochwale sie zlowionymi okoniami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mam taki problem, ze okonie sa pod mostkiem, ale mostek jest okolo 1-0,5 m na woda (zalezy od przeplywu i stanu wody). Ja moge lowic z odleglosci ok. 3 m od mostka. Czyli nie dosc, ze mostek nisko, to przyneta jest rzucana i sciagana z odleglosci bardzo malej okolo 5 m. Wieksze obrotowki (najskuteczniejsze sa wlasnie obrotowki) zanim zaczna ladnie pracowac sa juz pod moimi nogami. Na mniejsze lapia sie okonie, ale takie 15-20 cm, ktore potem i tak wypuszczam. A tych okoni jest mnostwo - jak z patrze z mostku, to tych malych widac kilkadziesiat. Aha, woda jest przezroczysta i ma glebokosc ok. 1,2 -1,5 m. Dno kamieniste.

Z mostku jest zabronione łowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.