Skocz do zawartości
tokarex pontony

Na sumika -kolucha-byczka-


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ten temat został napisany w dziale drapieżniki, czy sumiki karłowate, które za chwilę będą się smażyć u mnie na patelni są drapieżnikami? Wiem, że nie są wybredne w pożywieniu, ale czy od razu warto się na niego nastawiać na żywca, lub na spinning?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na odrze ludzie bardzo często łapią je na żywczyka uklejke 5 cm albo malutką płotke . Na spinning bedzie ciężko go złowić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Macie jakieś sprawdzone metody na niego? Dzisiaj byłem na rybach z kolegą i zauważyłem że jest ich pełno, powiedziałem mamie i poprosiła żebym jej trochę złowił, posiadam tylko wędki spinningowe, na co łapać, żaby, małe twistery, ripery, kopyta. Czym nęcić? Jeżeli ktoś jest z Wrocławia, z okolic Stabłowic to powinien wiedzieć gdzie była cegielnia na Głównej xD

Z góry dzięki za odpowiedź. Sochoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sochon, jak na sininning to twister jasny np. biały wleczony po dnie bardzo wolno małe główki ,ale to nie zawsze tak aktywny jest przeważnie tylko wiosną i przed tarłem .

Na okół łowi się go na rosówkę lub na fileta ,to drugie jest lepsze ponieważ bardziej selektywne łowimy większe sztuki .Co do nęcenia to glina z mixem z rosówek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Z sumikami faktycznie jest problem, ludzie tego nie biorą bo dorasta do 15-20 cm a jak wejdzie w zanęte to tylko to bieże i innych ryb nie dopuszcza a do tego ikre innych ryb zjada jak to typowy drapieżnik. Dużo tego jest na jeziorach w Mętkowie nie jestem pewien czy to województwo małopolskie czy już śląsk :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość feeder

ja jeszcze tej rybki nie złowiłem :P ale nie wiem jakbym postąpił jakbym ją złowił...pewnie bym wypuścił mimo że inni mówią żeby je zabijać tak samo jak jazgarze, ale ja jazgarze wypuszczam bo to podstawa w menu sandacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem ze ten "chwast"jest bardzo ceniony na Śląsku

a u nas na lubelszczyźnie jest to poważny problem... sumik rozmnaża sie w zastraszającym tępie np. na pojezierzu łęczyńsko - włodawskim.

Z sumikami faktycznie jest problem, ludzie tego nie biorą bo dorasta do 15-20 cm

mięso koluchów jest bardzo smaczne, a dodatkowo RAPR mówi nam o tym, że sumika afrykańskiego czyli tzw "kolucha" nie można wypuszczać spowrotem do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inni mówią żeby je zabijać tak samo jak jazgarze, ale ja jazgarze wypuszczam bo to podstawa w menu sandacza :)

Bzdury gadaja kolego. Dobrze robisz, ze je wypuszczasz (jazgarki oczywiscie :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słonych wodach mamy podobny problem z babkami, nie wiem jak w innych częściach naszego wybrzeża, ale u mnie, w Świnoujściu pojawiły masowo w zeszłe wakacje. Z obcych gatunków spotkać mozna też kraba wełnistorękiego, czasem nawet spore sztuki :)

Wracając do tematu, kilka lat temu na Wiśle połowiłem spore ilości sumików na....białego robaka jak i rosówke. Jak weszły w zanęte to nawet na kukurydze sie czepiały :). Btw. miałem kiedyś takiego w akwarium, pocieszna rybka :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.