Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj z kolegą szybki wypad wieczorem ze spiningiem na Bzure, szczupak nie współpracował ale......dość aktywne były okonie może wielkością nie powalały ale zabawa była fajna, ponoć pod koniec tygodnia deszcz...oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad ze spiningiem nad bzurkę w Łowiczu, efekt to 3 klenie-30,32 i 34 cm, przynęta mepps agila srebrna zerówka, akurat mi niski stan nie przeszkadza, kamienie się odsłaniają wchodzę do bzurki, woda cieplutka trochę za kolano i można obławiać miejscóweczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak dla uściślenia.

Chyba chodzi Wam o Bzurę w okolicach Maurzyc a nie Strugienic? W Stugienicach nad samą rzeką są krzaki i raczej na spining nie połowicie, ja raz ambitnie łowiłem ale dojście do rzeki jest co ok 100m i trzeba się napocić żeby blacha lub wobler nie wylądował na drzewie. Łowią tam ludzie na spławik i z gruntu.

Te Zakola są w Maurzycach w kierunku na Łowicz. Łowię tam kilka razy w tygodniu, teraz głównie klenie takie po 38-44 cm. Trochę płotki, małe bąki dużo drobiazgu. W zeszłym roku było sporo okoni, teraz narazie tylko drobiazg. Szczupaka miałem jak do tej pory jednego, niewymiarowego, w tych okolicach raczej nie złapiecie czegoś powyżej 70 cm tylko maluchy po 30-45cm. W zeszłym roku było troche dużych leszczy ale to raczej lipiec sierpień.

W Sobocie łowiłem raz. Proponuje zaczynać nie od mostu bo wielka kupa krzaków tylko dalej w dół rzeki, najlepiej za "zameczkiem", tam jest fajne zejście do rzeki. Za progiem wodnym siedzą spławikowcy jeden obok drugiego i łowią uklejki i kiełbie :) NIE WCHODZIĆ DO RZEKI W ODLEGŁOŚCI OK 50-70m OD PROGU WODNEGO. Są duze doły i wiry. Parę lat temu utopił się tam spiningowiec który wszedł do rzeki żeby odpiąć zaczep. W drugą strone, od mostu w Sobocie w górę rzeki Bzura jest prosta jak drut i równie ciekawa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trywial, bez urazy ale zadajesz same pytania nie wnosząc nic do tematu,powiem ci że spędzając czas nad wodą więcej sie dowiesz niż przed monitorem także zapraszam nad bzure :wink:

JACooL, może jakieś ciekawe fotki z ostatniego wypadu na plaże? no i oczywiście 18.06 kolejny spot na plazy także szanowni koledzy paść rosówki i gotować groch a rybki same nas znajdą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzisiaj wypad ze spiningiem nad bzurkę w Łowiczu, efekt to 3 klenie-30,32 i 34 cm, przynęta mepps agila srebrna zerówka, akurat mi niski stan nie przeszkadza, kamienie się odsłaniają wchodzę do bzurki, woda cieplutka trochę za kolano i można obławiać miejscóweczki."

Ta blaszka, jeśli chodzi o klenie i jazie jest świetnym kilerem, ale nieco stuningowana-namaluj poprzeczne czarne paseczki flamastrem permanentnym i mocno trzymaj się kija bo te największe bardzo za nimi przepadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kilka godzin spędziłem nad Bzurą,po południu,jedynie spławik.Wola Kałkowa,rzeka koszmarnie zarośnięta,bardziej niż rok temu :cry: ,na białe wyjąłem ślicznego jelca ok.25cm,jeszcze takiego nie złowiłem +6 plotek 17-25cm i kilka malutkich,bardzo trudno było znaleźć kawałek nie zarośniętej wody.Przezwiska tutaj ciężko było dojść do wody,chyba daruję sobie ten odcinek,totalna dżungla,poczekam do jesieni,tu wyjąłem 2 płotki ~18cm+kilka malutkich,zielska w wodzie mniej ale w miejscu gdzie w ubiegłym roku nie było nic,dziś rosną grążele i strzałka :cry: .Na koniec"zaliczyłem" Urzecze,przy moście 3 płotki ~15 cm,2malutkie,później na płytszej wodzie 2malutkie płotki i kilka........bączków(5-7cm) :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę w Żychlinie i Słudwia poza bardzo niskim stanem nie była zanieczyszczona.Dodam że byłem poniżej oczyszczalni ścieków na wysokości Woli Popowej.Dużo więcej wody i bardziej klarownej płynęło w Przysowie na wysokości Luszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w Bzurze na wysokości Kter też ponoć ma wstrętny kolorek (???)......ale wystarczy nasz Kutnowska Ochnia i jej zawartość........może dlatego Bzura tak ,,pięknie,, zarasta....ale przecie..... to...... NATURA 2000 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf z Dobrzelina podobno już zleciał. Poszło dalej. Znajomy mówił że płyneły do góry brzuchem takie sztuki że żal patrzeć.

Ja wczoraj na zakolach 6 okoni na paprochy, wszystkie wielkościu 2 palcy, może za jakoś czas bedą garbusy. Szczupaka zero. Nawet jednego pistoleta. Łowiłem na mepsa srebrną zerówką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś łowiłem krótko ,brak czasu,10 do 12-ej,tylko spławik,miejsc gdzie można dojść do wody na lekarstwo,usiadłem zaraz obok mostu.Wyniki takie sobie,10 płotek 18-23cm, 6 mniejszych,brania bardzo delikatne.Kurcze ale było gorąco,dobrze że miałem parasol.Ogólnie to "szału" nie ma :neutral:.O zielsku nie będę pisał bo wiadomo,nad i w wodzie dżungla.Woda,jej stan taki sobie uciąg minimalny w tym miejscu gdzie łowiłem,tak na ~1gr.Ogólnie to "szału" nie ma :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wypad do Orłowa nad Bzurę,(na spławik)łowiłem ok.4 godzin wybrałem 2 miejsca bez zielska,niestety jak się później okazało i bez ryb.Wyjąłem ok.20 płotek w tym jedynie 2 ok.20cm reszta to malutkie rybki :sad: .A jak na innych odcinkach Bzury,może troszkę optymizmu?Bo jakoś po dzisiejszym wypadzie"zeszło" ze mnie powietrze :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.